Zmiana warty w SM Bródno. Burmistrz Targówka został prezesem Spółdzielni | | targowek.info

Zmiana warty w SM Bródno. Burmistrz Targówka został prezesem Spółdzielni

Sławomir Antonik musi zrezygnować z funkcji burmistrza naszej dzielnicy. Co dalej z koalicją Spółdzielni Bródno i PO?

 

Epokowa zmiana w Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno (największej spółdzielni w Warszawie i jednej z największych w Polsce) odbyła się po cichu i kompletnie niezauważenie. 

Najpierw 24 lutego 2020 roku Rada Nadzorcza SM Bródno podjęła uchwałę o rozwiązaniu umowy o pracę z „niezatapialnym” dotychczasowym prezesem Krzysztofem Szczurowskim. Następnie 24 marca ta sama rada zadecydowała o wyborze Sławomira Antonika, burmistrza Targówka, na prezesa Spółdzielni.

O obu decyzjach nigdzie oficjalnie nie poinformowano. Podała je dopiero na początku kwietnia drobnym drukiem spółdzielcza gazetka „Nasze Bródno”.

Krzysztof Szczurowski, który władał SM Bródno nieprzerwanie od 1995 roku, odchodzi na emeryturę 30 kwietnia, dwa lata przed końcem kadencji. Sławomir Antonik obejmie więc stanowisko prezesa 1 maja 2020 roku – i najpóźniej tego dnia musi też zgodnie z prawem przestać być burmistrzem dzielnicy Targówek

Łączenia tych funkcji zabrania ustawa „o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne”. Pozwala ona burmistrzom być członkami rad nadzorczych spółdzielni mieszkaniowych (z czego Sławomir Antonik ochoczo korzystał przez lata), ale wyraźnie zabrania im być członkami zarządów. W szczególności prezesami.

To oznacza, że najpóźniej 1 maja 2020 roku Sławomir Antonik nie będzie już burmistrzem Targówka. Oznacza to także przetasowania w trwającej od wielu lat koalicji rządzącej naszą dzielnicą. Czy bez Antonika układ Spółdzielni Bródno i Platformy Obywatelskiej się utrzyma – i kto zostanie nowym burmistrzem dzielnicy – przekonamy się w najbliższych tygodniach.

 

Przeczytaj też:

Nic się nie zmieniło: Platforma znów w koalicji ze Spółdzielnią

„Świadomi mieszkańcy” przejmują Rady Osiedli w Spółdzielni Bródno

Spółdzielnia Bródno zawyża opłaty?

 

zdjęcie: Sławomir Antonik /fot. KW Bezpartyjni Samorzoądowcy www.bezpartyjni.warszawa.pl

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

31 komentarzy na temat “Zmiana warty w SM Bródno. Burmistrz Targówka został prezesem Spółdzielni

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 09:53

  to może Gadecki na burmistrza ? chyba jest najsensowniejszy.

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 10:55

  Szczurowski faktycznie władał( władanie to stan faktyczny a nie prawny) od 1995 roku, tylko ze przez blisko 4 lata władał czyli dobijał się ze „swoimi” (czyli min Majcherek Siennicka) do koryta żeby móc się najeść do syta, dopiero po złożeniu zawiadomienia do prokuratury, 22 lipca 1998 roku podpisał z legalnym zarządem Smbródno ” porozumienie” ale takie wewnętrzne, że wszytko co do tej pory robił nielegalnie jest legalne. Pytanie co tamtym z legalnego zarządu pomogło zmienić decyzje i wycofać zawiadomienie z prokuratury?

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 11:20

  PO powinno dogadać się z PIS-em w sprawie rządu mniejszościowego PO. PIS powinien poprzeć rządy PO bez SM Bródno. SM Bródno do historii. Dla dobra Targówka. Teraz albo nigdy.

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 11:21

  A więc teraz od maja jest nadzieja dla dzielnicy na zmiany. Panu Sławomirowi dziękujemy. Swoją drogą już bodajże w 2017 czy 2018 zlozylem wniosek o dobrowolne ustąpienie tego mistrza wśród burmistrzów że stanowiska w związku z jego bezczynnością ws wyłudzenia na Tykocińskiej 4 budynków komunalnych. Widać, że w końcu się zdecydował. To naprawdę ważne. A na Burmistrza również proponujemy P. Grzegorza Gadeckiego. Ma największą zaletą potrzebna na tym stanowisku, jest uczciwy. Stowarzyszenie Obrony Mieszkańców Tykocińskiej.

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 11:25

  Pan burmistrz nie wykazał się dużą kreatywnością we wladaniu dzielnicą takze nie ma się czego spodziewać ze będzie lepiej w spółdzielni. Otctaka przechowalnia przed emeryturą

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 15:07

  Sitwa.Bez zmian.

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 15:36

  a co za Stowarzyszenie Obrony Mieszkancow Tykocińskiej są w niebezpieczeństwie?od tego jest policja na Codeckiej doprawdy smieszne to

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 15:45

  MICHAŁ Krakowski na Burmistrza

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 16:10

  Popieram to bardzo dobra Kandydatura

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 16:37

  Teraz Burmistrzem powinien zostać Pan Miszewski. Sprawdził się jako Przewodniczący Rady Dzielnicy, teraz jego kolej. Młody, ambitny. Seniorzy są za!!!

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 17:08

  A tak mu zależało na dobru Dzielnicy i parkowego anioła…

  Olbrzymia strata dla Targówka, Warszawy, Polski i świata…

  Myślę, że marsjanie również pogrążają się właśnie w otchłani rozpaczy!!!

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 21:49

  Michał Krakowski młody, zdolny, ambitny .Ktoś taki to strzał w 10
  Michał na Burmistrza

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 21:50

  I wywalić tego bezradnego Kunowskiego. Niech już odejdzie, bo z oświaty już nic nie zostanie.

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 23:52

  A sm brodno dalej swoje :)

 • 10 kwietnia 2020 o godz. 01:24

  @mieszkaniec
  Ogarnij się człowieku. Pan Kunowski porządny i ogarniety. Michał młody chłopak, ale zupełnie nie na stanowisko burmistrza, niecto doświadczenie, wykształcenie i wiedza.

 • 10 kwietnia 2020 o godz. 08:09

  Na burmistrza potrzebne doświadczenie? Żarty jakieś? Niby co taki burmistrz musi umieć? W naszej dzielnicy nie ma żadnych inwestycji. Jest ciepła woda w kranie i latarnie w nocy świecą. Ale wodą i prądem nie zajmują się władze.

 • 10 kwietnia 2020 o godz. 09:09

  tak głosujecie to tak jest ! Nie mówie, że trzeba głosować na PiS, ale należy głosować na ruchy miejskie, ale nie te które są ukryte Platformą jak Pan M., który ma nas gdzieś ! Tylko trochę poczytać o tych ludziach, a tak Wasze ingoranctwo tak właśnie wychodzi i teraz tylko możecie sobie ponarzekać w sieci.

  Wesołych Świąt !

 • 10 kwietnia 2020 o godz. 13:25

  Ciekawe głosy, tylko czemu same męskie propozycje. Nikt nie pomyślal o kobiecych kandydaturach? Najlepiej jeszcze jak by kandydat lub kandydatka był(a) z otoczenia prezydenta. Tylko musiał(a) by być stanowczy(a) i umieć dbać i walczyć o swoją dzielnicę.

  Niestety układ niezależny burmistrz z ruchu lokalnego i prezydent z partii politycznej może nie zadziałać, bo ostatecznie i tak ptezydent rozdaje fundusze.

 • 10 kwietnia 2020 o godz. 14:49

  Ja byłem na rozmowie o pracę u Edyty Fidrych z działu członkowskiego, ale przyjmują do pracy ludzi po znajomości, nie patrzą na kwalifikacje i umiejętności kandydatów, pozatym biorą tam łapówki i jest korupcja za rządów Szczurka, nie wiem jak teraz będzie za Antonika, może lepiej.

 • 10 kwietnia 2020 o godz. 18:06

  Będzie lepiej, teraz na każdym kroku będą budy Alkohol.24h, wzorem Wyszogrodzkiej i burdel z butelkami, obszczymurkami…
  Panie były burmistrzu to, żeś pomógł uregulować grunty pod budynkami. Uciekł szcz.r ze statku.

 • 10 kwietnia 2020 o godz. 20:22

  Wspaniały człowiek ! ALLELUJA i do przodu ;)

 • 10 kwietnia 2020 o godz. 20:53

  Zgadzam się
  MICHALE WALCZ BĄDZ NASZYM Burmistrzem

 • 11 kwietnia 2020 o godz. 01:33

  Kryteria spełnia… albo Katarzyna G. M. tylko trochę więcej charyzmy by się przydało i sprawdzania informacji a nie przyjmowania wszystkiego za pewnik, albo Grzegorz G. i tu również te same uwagi charyzma, wyjście z cienia i szukanie rozwiązań a nie przyjmowanie wszystkiego za pewnik.

 • 11 kwietnia 2020 o godz. 11:30

  @ puk puk
  @ toruńska 80

  Gadecki tak… Ale nie Michał! Wiadomo że komentarze piszą znajomi ? trochę doświadczenia a i owszem… Samo szwedanie się po urzędzie i dzielnicy nie kwalifikuje od razu do funkcji radnego czy burmistrza?

 • 11 kwietnia 2020 o godz. 19:20

  Michał Krakowski nie Szwęda się po urzędzie ciężko i z mozołem pracuje na dobro mieszkańców Dzielnicy .Ktos taki powien zostać Burmistrzem .Tak więc drodzy Mieszkańcy Michał Krakowski na Burmistrza

 • 12 kwietnia 2020 o godz. 09:41

  @ TEBEZET Proszę nie zmieniać co chwilę nicka, aby zwiększyć liczebność ? Szweda, szweda, po mieście i fb również ?

 • 13 kwietnia 2020 o godz. 20:51

  Wydaje się, że rzeczywiście pan Gadecki, nie tylko ma doświadczenie , ale również niespotykaną kulturę osobistą oraz dość spokojne podejście nawet do tzw. warczących na siebie ludzi . Nie można też zapomnieć jak by nie było o jego wiedzy i doświadczeniu. Tak że osobiście jestem za. To Panie Grzegorzu , czekamy żeby Pan został Burmistrzem. :).

 • 17 kwietnia 2020 o godz. 15:50

  To jak Antonik na prezesa, to Szczurowski na burmistrza.

 • 17 kwietnia 2020 o godz. 20:19

  co Ty, @Adhjkl, czego się najadłeś ?

 • 27 kwietnia 2020 o godz. 06:48

  Przede wszystkim brawo, brawo, brawo

 • 30 kwietnia 2020 o godz. 22:55

  Jak z PO to na pewno nie złodziej:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.