Ognisko koronawirusa w ośrodku dla cudzioziemców. Aż 32 zarażenia

25
Share

Po szpitalu Bródnowskim mamy w naszej dzielnicy kolejno ognisko epidemii. Tym razem na Targówku Fabrycznym, w ośrodku dla uchodźców z Czeczenii.

 

W ośrodku dla cudzoziemców przy ul. Księżnej Anny na Targówku Fabrycznym obecnie mieszka 111 osób (38 dorosłych oraz 73 dzieci.). To przede wszystkim uchodźcy z Czeczenii – samotne kobiety i matki z dziećmi.

Urząd do Spraw Cudzoziemów podaje, że pierwsze przypadki zarażenia koronawirusem stwierdzono tam w piątek 22 maja. W związku z tym natychmiast wykonano testy wszystkim mieszkańcom ośrodka oraz pracownikom personelu. Wczoraj (we wtorek 26 maja) potwierdzono zarażenie wirusem łącznie u 32 osób – obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej.

Wszyscy chorzy zostali objęci izolacją i kwarantanną na 14 dni. U większości z zakażonych cudzoziemców objawy wirusa przebiegają łagodnie, jednak dwoje z nich trafiło do szpitala. 

Urząd do Spraw Cudzoziemców powiadomił o zaistniałej sytuacji policję, władze dzielnicy oraz służby odpowiedzialne za działania epidemiologiczne. Policja zapewnia, że nadzoruje przestrzeganie kwarantanny.

Urzędnicy zapewniają także, że ośrodek dla cudzoziemców na Targówku Fabrycznym, aby dbać o bezpieczeństwo, zmienił swoje funkcjonowanie podczas pandemii.  

Jak podają urzędnicy, m.in. „odwołano zajęcia grupowe, zalecono unikanie zgromadzeń ludzkich. Wprowadzono restrykcyjne zalecenia dotyczące sprzątania i odkażania powierzchni wspólnych. Cudzoziemcom udostępniono środki do dezynfekcji rąk, maseczki oraz materiały informacyjne w zrozumiałych dla nich językach na temat metod zapobiegania zakażeniu. Dzieci w wieku szkolnym realizowały naukę w formie zdalnej”.

 

na zdjęciu: ośrodek dla cudzoziemców przy ul. Księżnej Anny na Targówku / fot. archiwum targowek.info

 

Zobacz także: Szkoły otwarte a dzieci brak

 

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx