Szpital Bródnowski pokonał koronawirusa | | targowek.info

Szpital Bródnowski pokonał koronawirusa

Wszystko wskazuje na to, że po ciężkiej walce z pandemią koronawirusa szpital przy ul. Kondratowicza opanował sytuację.

 

Na bieżąco informowaliśmy o tym, co się dzieje podczas pandemii w szpitalu na Bródnie. Od marca wstrzymano wszelkie planowane operacje i zabiegi. Z czasem zamknięto oddziały i nie przyjmowano nowych pacjentów.

Szpital Bródnowski osiągnął szczyt zakażeń w połowie kwietnia – ponad 130 przypadków. Na szcześćie obecnie nie ma tam ani jednego dodatniego wyniku na COVID-19 wśród pacjentów i personelu. I to już od dłuższego czasu.

Szpital Bródnowski. Funkcjonowanie wraca do normy

Jesteśmy w zupełnie innej sytuacji. To już jest kolejny tydzień, kiedy nie mamy żadnego pacjenta ani pracownika z wynikiem dodatnim. Powiedziałbym, że właściwie zaczynamy już pracować normalnie. Już dzwonimy do naszych pacjentów i zapraszamy ich zarówno na badania, jaki i na planowe zabiegi. – powiedział w Radio Kolor rzecznik szpitala Piotr Gołaszewski.

W szpitalu Bródnowskim wznowiono zabiegi i operacje. Pierwsze z nich odbędą się już w tym tygodniu. Na początku przyjmowani są ci pacjenci, którzy stracili terminy w marcu i kwietniu.

Od 1 maja ruszyły także na Kondratowicza porody rodzinne, a od 4 maja rozpoczął pracę Zakład Rehabilitacji i Fizjoterapii. Oczywiście zasady pracy są zmodyfikowane w celu zachowania bezpieczeństwa i aktualnego stanu rzeczy.

Szpital Bródnowski. Restrykcje związane z koronawirusem

Badania, zabiegi i operacje w szpitalu na Bródnie będą systematycznie wznawiane. Jednak placówka ciągle jest zmuszona do ograniczania ich ilości. Głównie ze względu na rygorystyczne procedury związane z przyjmowaniem pacjentów oraz wykonywaniem pracy.

W obecnej sytuacji wszelkie obostrzenia mają na celu bezpieczeństwo i uniknięcie ponownego zakażenia.

 

Zobacz jak mieszkańcy Targówka wspierali swój szpital: Targówek szyje maseczki dla Szpitala Bródnowskiego

 

zdjęcie: Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie / fot.archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Szpital Bródnowski pokonał koronawirusa

 • 7 maja 2020 o godz. 13:11

  Faktycznie super jesteśmy pierwsi na świecie. Od jutra wraca normalność i będzie można chodzić bez maseczek. Trzeba szybko wszystkim na świecie przekazać sposób na pokonanie. I to wszystko tak blisko nas kto by przypuszczał. Nie mogę się doczekać wiadomości o 19:30 i wystąpień MZ. Brawo.

 • 7 maja 2020 o godz. 14:14

  Ten materiał wygląda tak, jak by w marcu nastąpił jakiś zmasowany atak sił nieczystych skutkujący ponad 130 zachorowaniami w szpitalu, ale dzięki heroicznej postawie dyrekcji sytuacja została opanowana. Na zakończenie brakuje tylko informacji że zarząd i dyrekcja przyznali sobie premie i odznaczenia za skuteczną walkę z wirusem.

  Rzeczywistość była jednak zgoła inna, bo żadnego zmasowanego ataku nie było a wirus wkroczył do szpitala przez otwarte drzwi czyli przez niestosowanie procedur, a następnie rozprzestrzenił się błyskawicznie i w takiej skali ponieważ wnioski nie zostały wyciągnięte i procedury nadal nie były przestrzegane. Personel szpitala od dawna o tym informował. Tylko niestety w tym scenariuszu nie ma już miejsca na premie i medale dla kierownictwa a raczej na bardziej negatywne bodźce.

 • 7 maja 2020 o godz. 14:33

  więc przez te 2 miesiące co się działo z potrzebującymi pomocy medycznej? jakie były/są skutki tego przestoju?

 • 7 maja 2020 o godz. 14:43

  Targowek.info aby potwierdzone info czy może znowu Pan rzecznik coś usłyszał gdzieś że coś tak jak z oskarzeniami o przyniesienie zarazy niewinnego lekarza?
  Może zaczęlibyśmy dyrekcję rozliczać czemu tak spartaczyli swoją robotę na samym początku i do tragicznej sytuacji doprowadzili?? Niech poniosą konsekwencje swoich zlych decyzji, gdyż przyczynili się do zagrożenia życia swoich pracowników jak i pacjentów.

 • 7 maja 2020 o godz. 15:42

  Rząd powiedział, że już trzeba odmrażać gospodarkę i wirus nagle zniknął. To chyba logiczna kolej rzeczy.

 • 7 maja 2020 o godz. 17:26

  Tu u nas na Bródnie wynaleźli szczepionkę. Brawo.

 • 7 maja 2020 o godz. 18:11

  Dlaczego policjanci jeżdżą samochodami bez maseczek ?!

 • 7 maja 2020 o godz. 19:33

  Prośimy , nie kpijcie ot tak sobie z powaźnej sytuacji w naszej dzielnicy! I całym kraju!!! Magdalena

 • 7 maja 2020 o godz. 23:26

  @Magdallena
  Nie kpimy, ale przed śmiercią możemy sobie trocha podworować ;-)

 • 8 maja 2020 o godz. 05:32

  Co się działo, przez dwa miesiące, z potrzebującymi pomocy medycznej?
  To proste-ci co dali radę przeżyć-przeżyli, pozostali umarli. I to nie są zgony wliczane do statystyk wali z jedynie słuszną chorobą.
  Moja matka przez tydzień usiłowała się dodzwonić do tego szpitala, to pracowni diabetologicznej. Nikt nie podniósł słuchawki. Przez tydzień!
  Przysłali za to jej sms-a o treści mniej więcej takiej: radź se sama i nie zawracaj nam d…
  Na szczęście recepty udało się zdobyć w przychodni rejonowej. Ale bez badań, bez odczytu wskazań glukometru. Matka żyje. Znam osobiście osiem osób, w podobnej sytuacji, którym się to nie udało. E-porady, teleporady i sms-y nie pomogły.

 • 8 maja 2020 o godz. 20:38

  Dlaczego policjanci jeżdżą bez meseczek.

 • 9 maja 2020 o godz. 14:11

  @Anonim
  No to odkryłeś Amerykę. Chyba dawno nie miałeś styczności z „naszą” służbą zdrowia. Służby zdrowia praktycznie NIE MAMY, a jeśli jakiś frajer myśli, że jak zachoruje, to pójdzie prywatnie za kilka tys. zł, to się przeliczy. Bo prywatnie, to tylko przepisują leki na nadciśnienie, ewentualnie zrobią badanie tomografem i opiszą.

 • 9 maja 2020 o godz. 23:44

  A Ok anonimie a dleczego policja jeździ bez maseczek. Sąnajbliższą rodziną.

 • 10 maja 2020 o godz. 06:18

  Uważam, że dyrekcja szpitala powinna zostać rozliczona z zaniedbań i opieszałości.
  Ktoś powinien odpowiedzieć za:
  – burdel w szpitalu,
  – opieszałość w podejmowaniu decyzji,
  – narażenie życia i zdrowia pacjentów,
  – narażenie życia i zdrowia pracowników,
  – ogromny stres PACJENTÓW, PRACOWNIKÓW I ICH RODZIN,
  – brak jakiegokolwiek zdrowego rozsądku.
  Pani Dyrektor jakby miała odrobinę honoru i odpowiedzialności powinna wystąpić w mediach i przeprosić, a może nawet podać się do dymisji. Ale cóż dla niej za różnica, czy kieruję szpitalem czy PGRem.

 • 10 maja 2020 o godz. 16:59

  Ale to Wojtek powyżej napisał o burdelu w szpitalu

 • 10 maja 2020 o godz. 17:54

  Dom publiczny, potocznie burdel, dawniej zamtuz, lupanar – budynek służący jako miejsce świadczenia płatnych usług seksualnych. Eufemistyczne określenia to „salon masażu”, „agencja towarzyska”.

 • 10 maja 2020 o godz. 21:06

  Dziękujemy za przytoczoną definicję, ale w kontekście sytuacji w szpitalu, chodziło o drugie znaczenie podane przez słownik PWN czyli: burdel 2. posp.«wielki bałagan lub miejsce, w którym jest wielki bałagan»

 • 11 maja 2020 o godz. 00:02

  Nie. Tam jest wszystko uporządkowane. Zostałem przyjęty jako ostatni na SOR. Ledwo się przyczołgałem – ucisk w lędźwiowym, no i ból. Gdy próbowałem wyjaśnić sytuację, dyżurna lekarka wyjaśniła mi, dlaczego jestem przyjęty jako ostatni. Bo przede mną byli… pacjenci „zapisani”. Na SOR zapisani… Wzywali: Pani Abacka, Pan Babacki, Pani, Cabacka… Potem, już w gabinecie, zostałem upomniany, gdy jednak próbowałem wyjaśnić sytuację, że jestem facetem, a to z reguły kobiety zbyt dużo mówią.
  Powrót do tezy, że tam jest wszystko uporządkowane. No chyba jest. Niekoniecznie koperty, ale ogólnie panujący bałagan. Coś na zasadzie: który pacjent jest cwańszy i bardziej potrafi zbajerować lekarza na rehabilitację czy tomograf.
  Dostałem siatkę leków przeciwbólowych. Zadziałało. Lecz do dziś już jest nieodwracalny paraliż na palcach lewej stopy. A mogłem trochę poleżeć. Nie, TEN pracujący musi zapie…ć na służbę zdrowia. Choćby zdychał. Może mają taką instrukcję.

 • 11 maja 2020 o godz. 19:00

  zapal sobie ziólka a nie lekami się trujesz …. do szpitala się idzie umierać a nie leczyć

 • 12 maja 2020 o godz. 12:13

  Kiedy nowy artykuł ?

 • 12 maja 2020 o godz. 18:12

  Właśnie, od tygodnia źadnego nowego artykułu, czy redakcja Targówek.info złapała koronawirusa? Chyba w tej dzielnicy coś się dzieje?

 • 12 maja 2020 o godz. 19:24

  Nie, oprócz roszad na stołkach urzędu dzielnicy nic się nie dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.