Tyle zarabia przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek. MJN ujawnia liczby

10
Share

Aktywiści z Miasto Jest Nasze wzięli na celownik warszawskich radnych z rządzącej stolicą partii – oraz ich zarobki w samorządowych spółkach. Tak, na ich liście są też politycy z Targówka.

 

„Jakie korzyści można czerpać z bycia radnym w Warszawie? Legitymacja radnego, dieta i możliwość kreowania polityki miejskiej? Zgadza się. Ale niektórzy mogą liczyć na więcej. Czekają na nich posady w radach nadzorczych lub zarządzie w samorządowych spółkach. A to zarobki rzędu kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Niekoniecznie dzięki umiejętnościom i wiedzy” – takimi słowami Miasto Jest Nasze rozpoczyna, ogłoszony wczoraj, przegląd posad i zarobków warszawskich polityków związanych z rządzącą stolicą Platformą Obywatelską.

Na ich liście znajduje się wiele nazwisk radnych i burmistrzów PO z całej Warszawy. Rekordzistą jest stołeczny radny Mariusz Frankowski, który w samorządowych spółkach zarabia rocznie ponad 236 tys. złotych (robi to, równolegle pełniąc obowiązki dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz będąc członkiem rady nadzorczej Warszawskiej Kolei Dojazdowej)

Na tej liście – co nie jest żadnym zaskoczeniem – MJN wymienia także radnych z Targówka.

Prominentne miejsce w ich raporcie zajmuje Michał Jamiński, nasz lokalny radny i od miesiąca przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek. Według MJN zarabia on 146 tys. zł rocznie jako zastępca kierownika we wspomnianej już Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Ujawniamy ? Samorządowe Biuro Karier❗️ Jakie korzyści można czerpać z bycia radnym w Warszawie? ? Legitymacja radnego,…

Opublikowany przez Miasto Jest Nasze Czwartek, 21 maja 2020

 

Na towarzyszącej ujawnieniu raportu konferencji prasowej Bartłomiej Gołąbek z MJN dodał, jak podaje „TVN Warszawa”, że na liście płac jednostki można znaleźć także innego ważnego działacza PO z Targówka: Krzysztofa Miszewskiego, poprzedniego przewodniczącego rady Targówka, który miesiąc temu został wiceburmistrzem naszej dzielnicy.

„Chcemy zgłosić projekt ustawy ograniczającej proceder łączenia funkcji radnych samorządu z pracą dla samorządu. Wiemy, że jest to problem występujący w całym kraju. Uważamy, że jest on tak głęboki, iż pomóc może tylko radykalne przecięcie w formie uchwalenia odpowiedniego prawa przez Sejm” – podsumowuje swój wczorajszy raport Miasto Jest Nasze.

Z naszej strony możemy tylko dodać, że informacje MJN nie są żadną nowością. To, że Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych jest wielką przechowalnią warszawskich polityków PO niższego szczebla, szczegółowo opisywała przed laty „Gazeta Wyborcza”.

Zaś o tym, gdzie pracują i ile zarabiają Michał Jamiński i Krzysztof Miszewski, a także inni radni z Targówka, pisaliśmy na targowek.info równo dwa lata temu. Od tamtego czasu wiele się nie zmieniło. Oprócz tego, że wzrosły ich pensje.

 

Przeczytaj teraz: Gdzie pracują i ile zarabiają radni Targówka?

 

zdjęcie na górze: ratusz Targówka / fot. archiwum targowek.info

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx