Rozbudowa szkoły z ul. Samarytanka

11
Share

Wreszcie ruszyła, wyczekiwana przez całe Zacisze, rozbudowa podstawówki nr 52.

 

Tym razem lekkiego poślizgu inwestycji nie ma co wypominać. Wywalczona przez rodziców z SP 52 rozbudowa ich szkoły miała początkowo ruszyć w marcu/kwietniu. Ostatecznie prace zaczęły się teraz – co jak na standardy Targówka i tak jest minimalnym opóźnieniem.

Zabytkowa placówka zostanie rozbudowana o zupełnie nowy budynek, który stanie tuż obok szkolnego boiska, w miejscu gdzie do niedawna był plac zabaw dla najmłodszych uczniów.

Kosztujący 6,5 mln zł nowy budynek szkoły przy ul. Samarytanka będzie miał dwie kondygnacje i około 10 gabinetów oraz sal lekcyjnych, w których będa się uczyć uczniowie z klas 1-3. Pozwoli to zrezygnować szkole z wynajmowania dodatkowych sal w innych miejscach osiedla.

Inwestycja powinna się zakończyć w 2021 roku. Wtedy do niedawna straszliwie przepełniona SP 52 będzie mogła w końcu odetchnąć. Gdy nowy budynek przy Samarytanka zostanie oddany do użytku, powinna też wreszcie działać budowana niedaleko szkoła nr 398 przy ul. Rembrandta. Tłumy dzieci niemieszczące się na korytarzach będą na Zaciszu już tylko odległym wspomnieniem.

 zdjęcie na górze: Facebook/Rada Rodziców SP 52

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx