Rozbudowa szkoły z ul. Samarytanka | | targowek.info

Rozbudowa szkoły z ul. Samarytanka

Wreszcie ruszyła, wyczekiwana przez całe Zacisze, rozbudowa podstawówki nr 52.

 

Tym razem lekkiego poślizgu inwestycji nie ma co wypominać. Wywalczona przez rodziców z SP 52 rozbudowa ich szkoły miała początkowo ruszyć w marcu/kwietniu. Ostatecznie prace zaczęły się teraz – co jak na standardy Targówka i tak jest minimalnym opóźnieniem.

Zabytkowa placówka zostanie rozbudowana o zupełnie nowy budynek, który stanie tuż obok szkolnego boiska, w miejscu gdzie do niedawna był plac zabaw dla najmłodszych uczniów.

Kosztujący 6,5 mln zł nowy budynek szkoły przy ul. Samarytanka będzie miał dwie kondygnacje i około 10 gabinetów oraz sal lekcyjnych, w których będa się uczyć uczniowie z klas 1-3. Pozwoli to zrezygnować szkole z wynajmowania dodatkowych sal w innych miejscach osiedla.

Inwestycja powinna się zakończyć w 2021 roku. Wtedy do niedawna straszliwie przepełniona SP 52 będzie mogła w końcu odetchnąć. Gdy nowy budynek przy Samarytanka zostanie oddany do użytku, powinna też wreszcie działać budowana niedaleko szkoła nr 398 przy ul. Rembrandta. Tłumy dzieci niemieszczące się na korytarzach będą na Zaciszu już tylko odległym wspomnieniem.

 zdjęcie na górze: Facebook/Rada Rodziców SP 52

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Rozbudowa szkoły z ul. Samarytanka

 • 10 czerwca 2020 o godz. 09:39

  I co z tego, że ją rozbudują, jak dzieciaki zadepczą się na śmierć na mikro podwórku szkolnym. Tam już nie ma gdzie szpilki wcisnąć, a po rozbudowie to już całkiem będzie dno. Ciekawe ile pozostanie powierzchni trawników krzykliwie zwanych powierzchnią biologicznie czynną ? Nic ? Chyba właśnie nic. A ile powinno być ? Czy przypadkiem urząd nie złamał prawa wydając pozwolenie na budowę na zerową powierzchnię biologicznie czynną, kiedy wymagana jest chyba 20 albo 30 % ?

 • 10 czerwca 2020 o godz. 09:52

  Taniej byłoby chyba zmienić przepisy dając większe uprawnienia do weryfikacji rejonizacji (np. adres zameldowania i miejsce złożenia PIT-u przez opiekunów prawnych) oraz zwiększyć kary za kombinatorstwo (usunięcie ze szkoły i przeniesienie administracyjnie, do innej mniej obleganej).

  Nie do końca też rozumiem jak to jest, że na Zaciszu złożonym z domków i szeregowców szkoła jest przepełniona a już inne szkoły wśród starych ale stale dogęszczanych blokowisk, gdzie zagęszczenie ludności jest większe – nie.

  Zresztą patrząc przez pryzmat rejonów, dziwne jest też, że zamiast włączyć część Zacisza do rejonu nowej szkoły na polu PGR, i tym samym zmniejszyć zagęszczenie w 52, wybrano wariant z wydzieleniem nowej szkoły z zacisza i rozbudowaniem tej na zaciszu. Gdzie tu logika? No chyba, że tak jak w PRLu ktoś tworzy te plany jak przesuwając jeziorko tam gdzie była górka a górkę tam gdzie miały stać bloki.

 • 10 czerwca 2020 o godz. 10:20

  Czy planuje się rozwiązanie problemu blokowania ulicy Samarytanka, przez parkujących samochodami rodziców. Tłok i zagęszczenie samochodów jest bardzo niebezpieczne. Cóż z tego ,że w szkole będzie luźniej, kiedy przed szkołą nadal niebezpiecznie !

 • 10 czerwca 2020 o godz. 10:42

  „Inwestycja powinna się zakończyć w 2021 roku. Wtedy do niedawna straszliwie przepełniona SP 52 będzie mogła w końcu odetchnąć. Gdy nowy budynek przy Samarytanka zostanie oddany do użytku, powinna też wreszcie działać budowana niedaleko szkoła nr 398 przy ul. Rembrandta.” -na Rembrandta szkoła ma być otwarta już w tym roku szkolnym, czyli we wrześniu 2020.

 • 10 czerwca 2020 o godz. 17:21

  Tam rejon nie jest tylko dla domków, ale i dla bloków, od całej Askenazego zaczynając, więc pisanie tylko o Zaciszu nie ma sensu.

 • 10 czerwca 2020 o godz. 19:22

  Wolałbym by szkoły nie rezygnowały po przebudowie z wynajmowania dodatkowych budynków dopóki nie zlikwidują zmianowych zajęć. To naprawdę nie jest zdrowa sytuacja dla dziecka mieć zajęcia w poniedziałki na ósmą a we wtorki przykładowo na trzynastą.

 • 10 czerwca 2020 o godz. 22:37

  1 klasa zaczęła się w budynkach PGR astępnie sale na Jurskiego. Dwie zmiany, zajęcia od 13.30. Czy to jest szklola w mieście? Lepsze warunki są w wiejskich szkołach. Przenosimy się do nowej szkoły na Rembranta. SP 52 to jak jakąś żenada.

 • 10 czerwca 2020 o godz. 22:41

  @ pietrus – a wystarczy zmienić szkołę. W zdecydowanej większości podstawówek na Targówku jest system jednozmianowy. Przyjmą z otwartymi rękoma nawet dzieci nie z rejonu.

 • 11 czerwca 2020 o godz. 08:09

  do pablo – najbliżej mam do sp samarytanka – tam dwuzmianowy system. Ok, więc do drugiej najbliższej szkoły bym przeniósł – 84 przy Radzymińskiej – znowu system dwuzmianowy. Ok, idziemy dalej do trzeciej najbliższej – wprawdzie dojazd/dojście niewygodne, ale spróbujmy. SP 380 – i znowu system dwuzmianowy. Pewnie gdzieś jest jednozmianowy jak piszesz, ale wolałbym zostać w rejonie albo okolicy, a dzieci z Marek, Ząbek i Białołęki powinny być przyjmowane jedynie jeżeli są wolne miejsca z listy rezerwowej.

 • 11 czerwca 2020 o godz. 09:13

  @Petrus – zapomniałeś o SP377. System jednozmianowy i tylko 800 metrów od SP52. Na Bródnie praktycznie wszystko jednozmianowe. A co do Marek, Ząbek itd, to oczywiście że nie powinny tworzyć tłoku poza swoim rejonem i to ten problem powinno się rozwiązać w pierwszej kolejności a nie rozbudowę szkoły.

 • 10 lipca 2020 o godz. 08:48

  Szkoła 52 mimo dobrych rankingów to dno i wodorosty. Była beznadziejna jak do niej chodziłem jako uczeń i jest beznadziejna teraz. Dlatego po roku walki, warunków do nauki „jak po wojnie” jak określiła wynajmowane klity moja mama, lekcji do godz. 17.00, zabrałem z tej fantastycznej placówki swoje dziecko. Dodam że w klasie było ono jedyną osobą z rejonu! W mojej ocenie to dyrekcja jest odpowiedzialna za przepełnienie przyjmując wszystkie dzieci ambitnych rodziców którzy z wypiekami śledzą rankingi. Nie jest prawdą że inne szkoły na Targówku pracują na jedną zmianę. Wyjątkiem jest placówka przy Trockiej, dawne gimnazjum. Przeniesienie dziecka do innej nierejonowej szkoły było bardzo trudne, ale udało się! Była to bardzo dobra decyzja, szkoła do której teraz chodzi to zupełnie inna liga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.