Taki sam wypadek jak wczoraj, mieliśmy na Bródnie w 1987 roku

36
Share

Pełen ludzi przegubowy miejski autobus, przebijający bariery i spadający z wiaduktu trasy S8 – ten opis zarówno pasuje do czwartkowego wypadku po drugiej stronie Mostu Grota-Roweckiego, jak i do wypadku w naszej dzielnicy sprzed 33 lat.

 

Wypadek autobusu linii 186, do którego doszło w czwartek, wstrząsnął Warszawą. Jadący trasą AK z prawej strony Wisły w stronę Żoliborza przegubowiec przebił barierki na moście Grota-Roweckiego, przełamał się na pół i spadł z wysokości około pięciu metrów na nasyp Wisłostrady. W środku było około 40 pasażerów – 1 osoba zginęła, a 22 zostały ranne, w tym cztery ciężko.

Policja jeszcze wyjaśnia przyczyny tego wypadku, a my natrafiliśmy na zdjęcie zaskakująco podobnego zdarzenia, do którego doszło równo 33 lata temu – na Bródnie w 1987 roku.

 

Wypadek na Trasie Toruńskiej 19.06.1987 roku / fot. omni-bus.eu

 

Poznajecie to miejsce? To wiadukt Trasy Toruńskiej nad ulicą Wysockiego na Bródnie.

Z umieszczonych na portalu omni-bus.eu zdjęcia i informacji dowiadujemy się, że ten wypadek miał miejsce w czerwcu 1987 roku i szczęśliwie nikt w nim nie zginął. Autobus, przegubowy Ikarus, był wówczas nowym pojazdem – miał tylko rok, ale potem nadawał się już tylko do kasacji.

W wypadku na Bródnie w 1987 roku brał udział autobus linii 156. Do dzisiaj jeździ on po zbliżonej trasie przez naszą dzielnicę – z Młocin przez most Grota-Roweckiego i wiadukt na Wysockiego na Bródno (a teraz dalej, do Dworca Wschodniego). Przyczyną tamtego wypadku był zawał serca kierowcy.

Zbieżność wypadków w 1987 i 2020 roku jest oczywiście przypadkowa. Ale może skłoni, nie tylko kierowców autobusów, do zdjęcia nogi z gazu na Trasie Toruńskiej.

 

Wypadek na trasie S8 (AK/Toruńskiej) 25.06.2020 roku / fot. Straż Pożarna Warszawa

 

Przeczytaj też: Kolejny rekord samochodów na moście Grota-Roweckiego

36
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx