Te wybory chyba się odbędą. Jak głosować korespondencyjnie na Targówku? | | targowek.info

Te wybory chyba się odbędą. Jak głosować korespondencyjnie na Targówku?

Przełożone z 10 maja wybory prezydenckie odbędą się w końcu 28 czerwca 2020 roku (ew. druga tura 12 lipca). Głosować będzie można tradycyjnie – w punktach wyborczych – lub korespondencyjnie. Jak zrobić to drugie?

 

Wybory korespondencyjne wymusiła panująca epidemia koronawirusa. Wyborcy z Targówka, którzy chcą głosować w taki sposób, muszą zgłosić swój zamiar do 16 czerwca przez internet lub bezpośrednio w urzędzie dzielnicy przy ul. Kondratowicza 20.

Zgłoszenie przez internet można przesłać za pośrednictwem platformy ePUAP. Elektroniczny dokument musi być podpisany podpisem użytkownika, posiadającego profil zaufany platformy ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Wybory korespondencyjne. Zgłoszenie w urzędzie

Zgłoszenie osobiste trzeba dokonać w dzielnicy, w której figuruje się w spisie wyborców, czyli w naszym przypadku na Targówku. Do urzędu przy Kondratowicza 20 zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem.

Generalnie z powodu koronawirusa wrzystkie sprawy urzędowe załatwia się obecnie dopiero po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie lub przez internet. Ale akurat w przypadku wyborów prezydenta RP ta zasada nie obowiązuje i można wybrać się do urzędu bez umówienia się.

Wybory korespondencyjne. Co dalej?

Jak zapewniają urzędnicy, pakiet wyborczy do głosowania korespondecyjnego zostanie dostarczony pod wskazany adres najpóźniej do 23 czerwca 2020.

Wyborcy podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie lub izolacji, mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego po 16 czerwca, a pakiet wyborczy dostaną najpóźniej do 26 czerwca.

Co ważne, zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego dotyczy również ewentualnego głosowania w drugiej turze 12 lipca 2020 r. W takim przypadku głosowania pakiet wyborczy zostanie wysłany na adres wskazany w zgłoszeniu.

Wybory korespondencyjne. Pakiet przysienie listonosz

Pakiet wyborczy jest przesyłany za pośrednictwem Poczty Polskiej. Jest też jednak możliwość osobistego odbioru pakietu w urzędzie na ul. Kondratowicza – jeżeli zadeklarujemy to w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego.

W pakiecie wyborczym znajdzie się: 1. koperta zwrotna, 2. karta do głosowania, 3. koperta na kartę do głosowania, 4. oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania, 5. instrukcja głosowania korespondencyjnego.

Po oddaniu głosu kopertę trzeba będzie do 26 czerwca 2020 r. wrzucić do skrzynki pocztowej Poczty Polskiej znajdującej się na terenie dzielnicy – lub zanieść do urzędu dzielnicy Targówek w godzinach pracy urzędu.

Szczegółowe informacje na temat wyborów na Targówku i w całej Warszawie znajdują się na stronie: www.wybory.um.warszawa.pl.

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

21 komentarzy na temat “Te wybory chyba się odbędą. Jak głosować korespondencyjnie na Targówku?

 • 10 czerwca 2020 o godz. 10:17

  Opozycja i większość mediów mnie nie poinformowali dlaczego koperty śmierci nagle nie są kopertami śmierci. To miała być śmierć dla listonoszy i dla nas wszystkich. A prezydenci dużych miast głosili że jest niemożliwe przeprowadzić wybory w komisjach ponieważ to jest igranie z życiem ludzkim. „Nie można narażać życia wyborców”. Prezydenci nie zwołali konferencji by się wycofać z tych poglądów. Również różne gwiazdy i gwiazdeczki na facebooku i instagramie postowali memy o tym, że wybory to śmierć i kto dotknie koperty albo pójdzie do komisji ten tego nie przeżyje. Gdzie nowe memy, wycofujące się z tych tez? Są wprawdzie nowe wpisy gwiazd zachęcające do podpisywania list poparcia dla Rafała, (w miejsce wcześniejszych wpisów by nie dotykać koperty). Po tej kampanii strachu i bojkotu przewidywana frekwencja wynosiła 20-30% Dziś, 50-70%. Liczba zachorowań nie zmalała, więc niech się wycofają z wcześniejszych rekomendacji bo już sam nie wiem. Samo wymienienie Kidawy na Rafała wystarczy jako argument, że jesteśmy bezpieczni?

 • 10 czerwca 2020 o godz. 10:40

  Nadal uczestnictwo w wyborach jest obarczone ryzykiem zachorowania, jednakże teraz masz wybór, którego wcześniej nie miałeś, Poprzednio straszono cię karami za nie przyjecie lub zniszczenie kart wyborczych. Obecnie możesz głosować bezpośrednio, listownie lub nie głosować wcale. Ty ponosisz ryzyko więc ty decydujesz. Na szczęście opcję głosowania listownego zmieniono na bardziej wiarygodną, To co proponowano wcześniej nie było ani tajne, ani równe ani bezpośrednie za to mocno nieuczciwe. Większość obywateli nie chciała brać w tym udziału. Jedni dla zasady inni ze strach.

 • 10 czerwca 2020 o godz. 11:15

  @zgredek – możesz rozwinąć myśl:.. To co proponowano wcześniej nie było ani tajne, ani równe ani bezpośrednie za to mocno nieuczciwe…

 • 10 czerwca 2020 o godz. 12:30

  A czyż PiS i jego Rząd są uczciwi. ? JA mam wątpliwości !
  Ostatnie afery jego ministrów, wieczne, wręcz patologiczne mijanie się z prawdą „Pinokia”, szastanie publicznymi pieniędzmi i ich marnotrawstwo( choćby bezprawny druk kart wyborczych, czy zakupy niecertyfikowanego sprzętu ochronnego) Przecież szybkie produkowanie niedopracowanych ustaw, a potem obciążanie senatu za własną niekompetencję, powoduje brak zaufania do rządu , jego działań i intencji.

  Czy możemy mówić o powszechnych wyborach w sytuacji gdy wielu z powodu kwarantanny, choroby,nieobecności w miejscu zameldowania czy nieobecności w kraju zostaje wykluczonych z uczestnictwa ?
  Kto i jak zabezpieczyłby skutecznie tajność w przypadku głosowania listownego? Zapobiegłby choćby manipulacjom głosami w ramach rodziny czy współmieszkańców? Przecież nawet nie przewidziano osobistego odbioru pakietu! Dostęp osób niepowołanych wyklucza tajność.
  Czy można wierzyć w uczciwość w sytuacji gdy pakiety wyborcze drukowane są przedwcześnie i z pominięciem prawa ?
  Wszystkie te potknięcia,bylejakość , niedoróbki, odebrałem jako zamach na praworządność , prawa obywatelskie i uczciwość wyborów.

 • 10 czerwca 2020 o godz. 12:45

  Wybory muszą się odbyć. W maju było źle, w lokalu źle, korespondecyjnie źle, przedłużyć kadencję Dudy do końca epidemii źle. To jak ma być? Ludzie chodzą po sklepach, po salonach kosmetycznych, knajpy znowu pękają w szwach, centra handlowe w oblężeniu a wejść na minutę i wrzucić głos jest wielkim ryzykiem, ha ha ha. Może trzeba wymagać aby wszyscy zakładali maseczki na twarz w większych skupiskach i zachowywali odstępy?

 • 10 czerwca 2020 o godz. 12:58

  @zgredek – dlaczego nazywasz Premiera Morawieckiego „Pionokiem”? Marnotrawienie i szastanie pieniędzmi powiadasz? no to odpowiem przykładem pierwszym z brzegu: Koszt budowy Stadionu Narodowego wyniósł około 2,2 miliarda złotych. Kwota ta, wydana na stadion o przeciętnej funkcjonalności i architekturze, sprawiła, że określany jest czasem mianem najdroższego stadionu świata. Nie do końca jest to prawda, ponieważ budowane na świecie nowoczesne stadiony kosztują znacznie więcej. Mają jednak takie udogodnienia jak chociażby wysuwaną murawę, a stadiony budowane w Arabii Saudyjskiej są w całkowicie zabudowane i klimatyzowane. Stadion Narodowy oprócz standardowej na świecie infrastruktury w postaci biur i restauracji może pochwalić się jedynie zasuwanym dachem, który nie może być zasuwany w każdych warunkach i jak pokazał mecz Polski z Anglią, w czasie ulewnego deszczu Stadion Narodowy zamienił się w Basen Narodowy.
  No i jeszcze jeden cytat prawdomównego byłego premiera: „Przysięgam Polakom, że każdy kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie przeze mnie osobiście wyrzucony.” I nikt go nie nazywał „Pionokiem”.

 • 10 czerwca 2020 o godz. 13:11

  @zgredek – to jeszcze jeden kwiatek. Rok 2013, nie(rządy) PO:
  Najdłuższym wiszącym mostem w Polsce jest most autostradowy w Mszanie. Most ma długość 402,5 m, a jego szerokość wynosi od 38,58 m do 47,45 m, co czyni go najszerszym mostem typu extradosed na świecie. Most został zaprojektowany jako część autostrady A1, która ma w tym miejscu po dwa pasy ruchu w każdą stronę z zachowaną rezerwą terenu pod trzeci pas. Most stał się swoistym pośmiewiskiem, przez niego odwoływano urzędników i bankrutowały firmy.

  Most stał się słynny nie tylko w Polsce, ale i na świecie. A wszystko to za sprawą raportu na temat budowy dróg w Polsce, opublikowanego w 2013 roku przez dziennikarzy agencji Reuters. Zasugerowali oni, że w Polsce lekką ręką wydaje się olbrzymie pieniądze na niepotrzebne, skomplikowane obiekty. Według dziennikarzy, wąwóz, nad którym przebiega most, nie jest szeroki ani specjalnie głęboki. Dodatkowym argumentem przeciwko budowie takiego kolosa był sam potok, którego szerokość porównywali do niewielkiego samochodu rodzinnego.
  …Zasugerowali oni, że w Polsce lekką ręką wydaje się olbrzymie pieniądze na niepotrzebne, skomplikowane obiekty… a ty piszesz o szastaniu i marnotrawieniu pieniędzy… Zgadzam się że karty do głosowania nie powinny być wydrukowane i ktoś powinien za to ponieść konsekwencje.

 • 10 czerwca 2020 o godz. 14:51

  @61.Przywołujesz argumenty typu ” ..a w Ameryce to murzynów biją.. ” powołując się na dokonania poprzedniej ekipy.
  Rozmawiamy o stanie obecnym i obecnym rządzie. Odbyły się wybory parlamentarne. Większość wybrała PiS i to o jego zaletach i wadach winniśmy obecnie rozmawiać. Teraz to oni są u steru, nadszedł ich czas i ich dokonania należy podsumować.
  Każdemu rządowi niezależnie z jakiej frakcji się wywodzi należy się bacznie przyglądać i być krytycznym wobec jego działań. Jak to powiedział dawno temu lord John Acton.
  ” Władza deprawuje,władza absolutna deprawuje absolutnie ” NIESTETY!!
  Tak więc każdy krytycyzm wobec panującej władzy jest uzasadniony.

  PS. To co było, to było. Interesuje nas to co mamy dzisiaj. Z przeszłości należy wyciągać wnioski i nie popełniać błędów poprzedników. Sympatie lub antypatie polityczne nie powinny wyłączać zdrowego rozsądku,oraz trzeźwości i samodzielności w ocenie zalet i wad ekipy rządzącej, i jej opozycji.

 • 10 czerwca 2020 o godz. 15:16

  @zgredek – masz rację, pozdrawiam i życzę udanego weekendu

 • 11 czerwca 2020 o godz. 17:01

  No proszę – próba zamówienia pakietu przez epuap prowadzi do niekończącego się wczytywania strony… Ciekawe czy rząd całkowicie zablokował serwery, czy tylko tak obniżyli wydajność by niewielu zdążyło zamówić… WyPAD 2020!

 • 11 czerwca 2020 o godz. 21:54

  I tak PAD przegra z Trzaskowskim. Bedzie JAKI bis. A tak naprawdę to scenariusz będzie taki.
  1. Do drugiej tury przechodzą PAD i Trzaskowski
  2. Realna wygrana Trzaskowskiego
  3. Nagły wzrost zachorowań na COVID
  4. Rząd wprowadza stan wyjątkowy
  5. Druga tura nie odbywa się

 • 11 czerwca 2020 o godz. 22:01

  znowu bel ble ble ble….

 • 12 czerwca 2020 o godz. 08:40

  Czy zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego może być wysłane listem (zwykłym? poleconym?)

 • 13 czerwca 2020 o godz. 19:47

  zwykli ludzie mają te wybory w …… są zmęczeni tym politykierstwem (kupują tylko kiełbasę przedwyborczą – kto da więcej), bawcie się dobrze a liczba zakażeń zweryfikuje kto ma rację i oby służba zdrowia dała radę, bo i oni też zmęczeni

 • 14 czerwca 2020 o godz. 06:33

  PAD, tak się przechodzi do historii. Już na zawsze zostaniesz długopisem prezesa.

 • 14 czerwca 2020 o godz. 11:37

  @Kamila – dokładnie – tylko najpierw trzeba będzie odkłamać tę historię, bo pisowscy hagiografowie, w podręcznikach z pewnością napiszą że był to drugi po śp. PLK, największy, najsilniejszy, najbardziej światły i samodzielny prezydent kraju.

 • 14 czerwca 2020 o godz. 20:18

  @Dad, samodzielnie klęczał u Trumpa na rogu stołu, samodzielnie słuchał co prezes każe, samodzielnie korespondował w necie z Leśnym Ruchadlem… Ewentualnie, samodzielnie mógł pójść do toalety.

  A tak po prawdzie PAD był samodzielny jak miał Jaro obok siebie.

  Najgorsze jest to, że nie ma na kogo zagłosować. Wybierasz człowieku pomiędzy Lucyferem (PAD), a Belzebubem (Trzaskowski)

 • 15 czerwca 2020 o godz. 10:07

  @Kamila Nie wzięcie udziału w wyborach ,to głos oddany na Dudusia.
  Wybierz mniejsze zło,głosując na tego,który ma szansę zdetronizować Jaśnie Nam Panującego. Mocne zamieszanie w bagienku i zmiana konfiguracji, może pozwoli odetchnąć udręczonym duszom.

 • 15 czerwca 2020 o godz. 13:39

  też mi się zdaje że jest wybór. Można zagłosować na Rafałka bo wtedy wchodzi komisarz w Warszawie i zrobi się ciekawie. Rzesza dyrektorów w rożnych spółkach/instytucjach miejskich już trzęsie portkami i co ciekawego ujawnią szafy i komputery miasta? Gronkiewiczowa już przestrzegała, by nie dopuścić do tego. No i kamienice 120tolatkowie przestaną przejmować. Miliardowe oszczędności dla miasta. I na jakiś czas skrajne bojówki lewicowe i lgby przestaną korzystać z hojnych dotacji. Więc jest powód by głosować za Rafalalą. Może też niektórzy z PO przejdą do pałacu? Taka Jachira i taki Nitras byliby pięknym uzupełnieniem dla tego, który ma 30 kóz z wyspy na Wiśle na sumieniu.

 • 15 czerwca 2020 o godz. 15:40

  ACHTUNG ACHTUNG!

  Troll ZAC powrócil na forum. Uprasza się o ignorowanie i nie wchodzenie w dyskusję, celem uchronienia wszystkich normalnych czytelników przed kilkustronicowymi, naszprycowanymi politycznie komentarzami tego wszechwiedzącego lokalnego bajkopisarza.

  WNIMANIE, WNIMANIE!

 • 20 czerwca 2020 o godz. 00:27

  Zaczynając od początku :) Nie mam zamiaru głosować ! nie zagłosuje za obecnym prezydentem bo jest on jedynie piórem z atramentem w rękach prezesa a Trzaskowski ten to jest delikwent. On pokazał że nie powinien w żadnym wypadku zostać prezydentem mojego miasta czyli Warszawy bo nie potrafi zarządzać swoimi pracownikami !! Inwestycje ciągną się niczym papier toaletowy i nikt nie wie kiedy i co się skończy bo terminy ciągle przesuwane ! Jak obejmował pan T. swój urząd to inwestycji miało być ochhh i achhh a skończyło się jak zwykle na to na to i na tamto pieniędzy nie ma itd. i cięcia jak zwykle. Nie mówiąc już o wszędobylskim brudzie w komunikacji miejskiej widocznym gołym okiem- tyły autobusowych siedzeń wykonane z szarego tworzywa sztucznego są wręcz zarośnięte bruuuudem i taki sam syf przy oknach tramwajów ( ostatnio oparłem rękę przy szybie tramwajowej i ubrudziłem kurzem bluzę) . Na onetowskim portalu o Warszawie bajkopisarz T. twierdził że warszawskie ulice w pobliżu szpitali podczas pandemii będą opryskiwane wodą ozonowaną i tak było hahaha przy szpitalu Bródnowskim jeden oprysk był – jechały obok siebie dwa traktory z zraszaczami i na maksymalnej prędkości hahaha a sami wiemy co się działo w tym szpitalu !! Miały być opryskiwane woda ozonowaną przystanki autobusowe oraz tramwajowe – tego nie widziałem . A po kilku dniach pan T. w wiadomościach stwierdził iż miasto nie ma pieniędzy na opryski i nie dziwiłbym się gdyby nie to że około trzech tygodni wcześniej ratusz chwalił się jakoby w kasie miasta zostało 60 mln zł bo zimy nie było i nie trzeba było ulic itd. odśnieżać hahahaha i to jest w tym najlepsze hahaha amba fatima 60 mln zł było i ich nima hahahaha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.