Wybory prezydenckie na Targówku. Poranne kolejki, popołudniowy luz | | targowek.info

Wybory prezydenckie na Targówku. Poranne kolejki, popołudniowy luz

Trwają najbardziej niezwykłe wybory w najnowszych dziejach Polskich. Jak przebiega głosowanie na Targówku?

 

Według oficjalnych danych PKW na godzinę 12 frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich na Targówku wyniosła 26,77%. To więcej niż średnia dla całej Polski (24,08%), choć mniej niż średnia dla Warszawy (29,59%).

Chociaż była możliwość głosowania korespondencyjnego, zdecydowana większość wyborców z takiej możliwości nie skorzystała – i dziś wszyscy ruszyliśmy (a co niektórzy dopiero ruszą) osobiście do urn.

Z obserwacji naszych czytelników i redaktorów wynika, że największe kolejki na Targówku były przed południem, pomiędzy godz. 9 a 12. Nie znaczy to, że po południu do urn poszło mniej osób. Po prostu rano nie wszystko w komisjach wyborczych było jeszcze dopięte na ostatni guzik.

Brakowało np. informacji, że do niektórych komisji wyborczych wejście jest z innej strony budynku (tak było np. w szkołach nr 378 na Bródnie i 52 na Zaciszu) i mieszkańcy niepotrzebnie ustawiali się w kolejce przed głównym wejściem do budynku.

Momentami przed południem, żeby oddać głos, trzeba było czekać ponad godzinę. Przykładowo kolejka do komisji wyborczych w szkole nr 378 w pewnej chwili ciągnęła się przez całą ulicę Bartniczą i zakręcała w Bolesławicką.

Po południu informacja była lepsza i głosowanie sprawniejsze, a kolejki znacznie się zmniejszyły. Czy wrócą wieczorem, przed zamknięciem lokali wyborczych? Wkrótce się tego dowiemy – głosowanie w wyborach prezydenckich 2020 będzie trwało dziś do godziny 21.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Trzy komisje w jednym budynku – trzeba kombinować z dojściem ??? #wybory #wybory2020 #targówek #warszawa

Post udostępniony przez targowek.info (@targowek.info)

 

zdjęcie na górze: Wybory prezydenckie 2020 – głosowanie na Targówku / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Wybory prezydenckie na Targówku. Poranne kolejki, popołudniowy luz

 • 28 czerwca 2020 o godz. 17:46

  TVP Targówek info

 • 28 czerwca 2020 o godz. 20:18

  Faktem jest, że rano był jakiś dziki tłum na Samarytanki. Musiałem przyjść drugi raz po południu, i już było spoko.

 • 28 czerwca 2020 o godz. 22:06

  Ale otumaniony naród. Idą do wyborów jak bydło na rzeź. Zagrożenie zakażeniem wirusem nie spadło, ale idą. Tak, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie dla gospodarki czy wygra kandydat A czy kandydat B. Śladowe różnice w tzw. „programach wyborczych”. Różnica jest wtedy, gdy atakuje pandemia i nie ma wzrostu PKB.

 • 28 czerwca 2020 o godz. 23:11

  Do @na WOS…: A może nie idą „jak bydło na rzeź”, jak to elegancko określiłeś, tylko zaczęło ich interesować, co dzieje się w kraju? Może obudziła się w nich świadomość obywatelska? Może patrzą dalej, niż w swe podwórko i osobisty kawałek kiełbasy na talerzu? Nieładnie tak myśleć o ludziach, choć nie są doskonali.

 • 28 czerwca 2020 o godz. 23:17

  @na WOS… co ty bredzisz człowieku. W TVP już od dawna mówią że dzięki działaniom rządu już dawno wygraliśmy z wirusem. Nie ma tak wyczekiwanego przez opozycję stanu wyjątkowego, sklepy otwarte, restauracje też a gospodarka kwitnie, dzięki pieniążkom które rząd daje Polakom na dzieci, nas wakacje czy na postojowe.

 • 29 czerwca 2020 o godz. 06:49

  ha ha ha ha , jasne a słońce krąży wokół ziemi, też to mówią w TVP, tylko czy to jest prawda ?

 • 29 czerwca 2020 o godz. 08:13

  Jeśli w drugiej turze wygrałby Trzaskowski, to Warszawscy zwolennicy PiS, powinni by być mega zadowoleni. Bo to oznaczałoby upragnionego i wyczekiwanego od lat komisarza z PiS w Warszawie! I znów spokój przez kilka lat, bo jak poprzednio taki Komisarz zająłby się badaniem tego co zrobił poprzednik a nie rozgrzebywał ulice, zwężał je czy budował ścieżki rowerowe.

 • 29 czerwca 2020 o godz. 11:33

  @Bunt
  Konkluzja: czyli jeśli chcę budowy ścieżek rowerowych mam głosować na Jędrka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.