Wyniki wyborów prezydenckich 2020 na Targówku

67
Share

PKW podała niemal ostateczne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich 2020. Znamy wyniki z komisji wyborczych w dzielnicy Targówek.

 

Państwowa Komisja wyborcza podała w poniedziałek przed południem wyniki wyborów prezydenckich z 28 czerwca 2020 r. z 99,77 proc. komisji w Polsce.

Naszą dzielnicę spotkał przy tym specyficzny „zaszczyt”: przewodniczący PKW Sylwester Marciniak wymienił Targówek jako pierwszy spośród rejonów, z których do PKW jeszcze nie dotarły wszystkie protokoły komisji wyborczych. Na Targówku wciąż brakuje protokołów z 5 komisji – dlatego w naszej dzielnicy dostępne są na razie dane z 88,64 proc. komisji wyborczych. Nie powinny one jednak znacząco zmienić końcowego wyniku.

Według obecnie dostępnych danych PKW, wyniki wyborów prezydenckich 2020 w dzielnicy Targówek (na Targówku, Bródnie, Zaciszu i Elsnerowie) są następujące:

 

Frekwencja w naszej dzielnicy wyniosła 62,43%. Uprawnionych do głosowania (w komisjach, z których już dotarły protokoły) było 95 475 osób, zaś zagłosowało 59 602 mieszkańców.

Nie da się ukryć, że wyniki na Targówku znacząco odbiegają od tych w całej Polsce, ale też w pozostałych częściach Warszawy.

W skali kraju pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda (43,7 proc.) przed Rafałem Trzaskowskim (30,34 proc).

Natomiast w samej Warszawie (wg aktualnych danych) wygrał zdecydowanie Rafał Trzaskowski, który uzyskał w naszym mieście 47,55 proc. głosów. Andrzej Duda zdobył w całej stolicy zaledwie 26,95 proc. głosów.

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

67
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx