W najbliższy weekend Bródno bez tramwajów | targowek.info

Bródno bez tramwajów. Będą prostować tory na Rembielińskiej

Żeby było lepiej, znów musi być gorzej. Od najbliższego weekendu przez ponad miesiąc wielkie utrudnienia w kursowaniu tramwajów na Bródnie.

 

Podobną sytuację mieliśmy rok temu w poprzednie wakacje. Wtedy budowniczowie metra przekładali tory na Rembielińskiej przy skrzyżowaniu z Bazyliańską/Kondratowicza, żeby szerokim łukiem omijały plac budowy metra. Teraz te same tory będą prostowali z powrotem.

To oznacza niemal całkowite odcięcie Bródna od tramwajów na ponad miesiąc – od soboty 25 lipca 2020 do niedzieli 30 sierpnia 2020.  A przez dwa weekendy całkowite zamknięcie jedynej trasy tramwajowej w naszej dzielnicy.

Prace podzielono na trzy etapy – z czego etap 1. i 3. będą wyglądały dla nas tak samo.

ETAP 1. (25.07. – 26.07.2020)

oraz ETAP 3. (29.08. – 30.08.2020)

Już w najbliższy weekend (a także po raz drugi w ostatni weekend sierpnia) w związku z pracami związanymi z montażem rozjazdu nakładkowego w rejonie ulicy Poborzańskiej, CAŁKOWICIE wyłączony zostanie ruch tramwajowy na ciągu ulic: Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińskiej i Annopol.

Kursowanie linii 25 i 41 zostanie zawieszone. Natomiast linie 1, 3 i 4 zostaną skrócone. Jedynka i czwórka dojadą do ronda Żaba, zaś trójka będzie kończyć trasę już na Pradze (na przystanku Ratuszowa-ZOO).

W zamian zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-1 kursująca na trasie: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – RONDO ŻABA.

Przy rondzie Żaba będzie się można przesiąść z autobusu zastępczego w tramwaje 1 i 4.

ETAP 2. (27.07. – 28.08.2020)

Całkowite odcięcie Bródna od tramwajów będziemy mieli tylko na początku i na końcu operacji. Natomiast przez cały miesiąc po dzielnicy będzie kursowała jedna linia: nr 1, która od poniedziałku 27 lipca będzie docierać do rozjazdu nakładkowego na Rembielińskiej w rejonie ulicy Poborzańskiej.

Przez ten czas tramwaje linii 1 będą kursowały po trasie: BANACHA – … – 11 Listopada – rondo Żaba – Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – POBORZAŃSKA.

Oprócz zmian w kursowaniu „jedynki”, przez cały etap 2. będą obowiązywały opisane wcześniej zmiany z etapu 1., a więc zawieszenie kursowania tramwajów 25 i 41, skrócenie linii 4 do Ronda Żaba oraz linii 3 do przystanku Ratuszowa-ZOO. Przez cały ten czas będą też jeździły z Annopolu do Ronda Żaba autobusy Z-1.

Ostatniego dnia sierpnia wszystkie kłopoty związane z przekładaniem torów tramwajowych na Bródnie powinny być zakończone. Co oczywiście nie będzie oznaczało końca utrudnień w związku z budową metra – które potrwają jeszcze długo.

 

Rozkopane skrzyżowanie Rembielińskiej i Kondratowicza. Wygięte w łuk tory tramwajowe będą właśnie teraz prostowane  / fot. Metro Warszawskie/archiwum

 

Czytaj też: Tunele pod Kondratowicza wykopane. W czwartek tarcza „Maria” ruszy w stronę Zacisza

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Bródno bez tramwajów. Będą prostować tory na Rembielińskiej

 • 21 lipca 2020 o godz. 10:46

  To są jaja, miesiąc czasu żeby położyć 100 metrów prostych szyn?! Dziękujemy czaskowski!

 • 21 lipca 2020 o godz. 12:58

  No tak robota przy budowie stacji idzie do przodu, a ten łuk z torami tramwajowymi jeszcze nie ruszony. Tam trzeba wszystko zrobić od początku, czyli ściany szczelinowe i kolejno wszystkie poziomy stacji od stropu do płyty dennej.

 • 21 lipca 2020 o godz. 21:47

  Wqrwiony – rozumiem, że jesteś mega ekspertem budowlanym i znającym się na kładzeniu torów, budowaniu linii zasilającej i cholera wie na czym jeszcze…

 • 21 lipca 2020 o godz. 22:04

  A teraz quiz, bawimy się. Widzimy na zdjęciach wieżowce – bródnowski Manhattan.

  Aby w życiu nie było łatwo będzie pytanie dla orłów. Wiemy, który wieżowiec jest najwyższy. Pytanie brzmi: który jest drugi co do wysokości na warszawskim Targówku?

 • 21 lipca 2020 o godz. 22:10

  @Wqurwiony. A co ma do tego Trzaskowski? Jak taki mądry jesteś to idź to zrób w jedną noc. Pokaż, że umiesz. A jak nie, to milcz.

 • 22 lipca 2020 o godz. 19:48

  Widać tym razem mają pod dostatkiem tramwajów jednokierunkowych skoro jedynkę do Poborzańskiej puszczają. W zeszłym roku starczyło tylko na trójkę, która i tak jeździła na skróconej trasie do Kawęczyńskiej.

 • 22 lipca 2020 o godz. 19:50

  Oczywiście chodziło mi o tramwaje dwukierunkowe :).

 • 23 lipca 2020 o godz. 09:45

  wqurwiony to typowy wyznawca pisu. Zielonego pojęcia nie ma o inzynierii ale juz wie że to wina Trzskowskiego. To na pewno prezydent miasta usiadł nad projketami i wyliczył miesieczny czas przebudowy.
  Bez urazy do co po niektórych ale takie wpisy właśnie szufaldkują wyborców pis jako tych z mniej rozgarniętych

 • 23 lipca 2020 o godz. 13:24

  Gdyby był Patryk to tory byłyby proste !

 • 24 lipca 2020 o godz. 08:01

  Do Piotr. Zauważ, że nie tak dawno Bródno było odcięte od linii tramwajowej, gdyż ją przebudowywano, modernizowano i ch… wie co jeszcze. Super fachowcy całą linię od Budowlanej do Annopola zrobili chyba w dwa miesiące. Więc 100 metrów tora mogą chyba położyć w tydzień. Tylko u nas tak zawsze. Jeden będzie pracował, a siedmiu kierowników będzie nim rządzić.

 • 24 lipca 2020 o godz. 12:43

  Oczywiście, sami specjaliści się tu oczywiście wypowiadają. Sęk w tym, że to nie jest tylko położenie 100 metrów torów o czym niektórzy zapominają, bo te tory już nawet w części są położone. Chodzi tu głównie o całą zmianę geometrii torów i podłączenie ich do istniejącego układu. Odbywa się to przy budowie stacji metra, dopiero co zasypali strop i tam teraz będą kłaść kolejną część torów. Ponadto to będzie rejon skrzyżowania więc i torowisko będzie musiało być odpowiednio przystosowane. Ponadto tory to nie wszystko jak się niektórym wydaje bo ewidentnie zapominają o trakcji potrzebnej do zasilania. Tak więc niezależnie czy to jest 100m czy 1km musi to jednak trwać. Nie jest to tak prosto jak się niektórym wydaje.

 • 24 lipca 2020 o godz. 19:47

  Tak, przedmówco. To nie jest proste. A niektórzy ludzie chyba się nudzą i przemawia przez nich polskie pieniactwo. Robić problem z braku tramwajów przez dwa weekendy?

 • 25 lipca 2020 o godz. 09:40

  Pytanie za 100 punktów – dlaczego nie przygotowali wcześniej nowej infrastruktury i torowiska co by pozwoliło przez weekend może dwa weekendy przepiąć zasilanie i połączyć stare i nowe szyny tylko teraz wyjeżdżają z tekstem że potrzebują miesiąca na przeprowadzenie całej operacji. A tak na marginesie osoby które zezwoliły na taki zabieg na pewno nie mieszkają w tej okolicy.

 • 25 lipca 2020 o godz. 12:56

  Tramwajów na Bródnie rzeczywiście nie będzie tylko przez dwa weekendy, obecny i pod koniec sierpnia. Poza tym będą jeździć, tylko kończyć będą na Poborzańskiej, więc większych problemów być nie powinno.

 • 28 lipca 2020 o godz. 12:56

  do abcd
  Pełna zgoda. Obserwuję to „przedsięwzięcie” od ponad roku (Różopol). Totalny bałagan. Dzisiaj kolejny dzień budują dopiero nasyp pod przyszłe „wyprostowane” tory. Dlaczego nie wcześniej lub później? Czy to problem dwie linie zasilania elektrycznego? XXI w.! To rejon zamieszkały głównie przez starszych, starych i schorowanych ludzi. Po odpowiednim zaplanowaniu i trosce o ludzi wystarczyłyby 2-3 dni na taką „operację”. Chyba jak zwykle – kasa i polityka.
  Pozdrawiam, WG.

 • 28 lipca 2020 o godz. 18:18

  a mówiłem dawno temu że warto zainwestować w pętlę tramwajową przy skrzyżowaniu rembielińskiej z budowlaną póki jeszcze jest miejsce

 • 4 sierpnia 2020 o godz. 21:54

  Tylko śmiać się można z tych forumowych „specjalistów”, którzy wszystko wiedzą najlepiej. Trzy dni na taką operację, bez komentarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.