Koniec kwarantanny w ośrodku dla cudzoziemców. Wszyscy zdrowi

6
Share

Drugie największe ognisko koronawirusa w naszej dzielnicy zostało wygaszone. Wszyscy uchodźcy z ośrodka przy ul. Księżnej Anny są już zdrowi.

 

Dobre wiadomości z Targówka Fabrycznego. Urząd ds. cudzoziemców oficjalnie potwierdza, że wyzdrowieli wszyscy mieszkańcy ośrodka dla cudzoziemców w naszej dzielnicy. W szczycie zakażeń stwierdzono tam aż 63 zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (koronawirusem). Teraz ostatni cudzoziemcy uzyskali ujemne wyniki badań i w związku z tym inspekcja sanitarna zdjęła z placówki oraz jej mieszkańców kwarantannę.

Przypomnijmy, że w ośrodku, w którym żyją samotne kobiety i matki z dziećmi, przede wszystkim z Czeczenii – koronawirus pojawił się pod koniec maja. Urząd do Spraw Cudzoziemców powiadomił o tamtej sytuacji policję, władze dzielnicy i służby odpowiedzialne za działania epidemiologiczne, a na ośrodek i jego mieszkańców nałożono kwarantannę.

O tym, że sytuacja na ul. Księżnej Anny poprawia się, pisaliśmy pod koniec czerwca. Teraz uchodźcy na Targówku Fabrycznym już nie są zagrożeni chorobą. Urzędnicy nie podają, czy ktoś z cudzoziemców zmarł z powodu wirusa.

„W ośrodku przeprowadzono dezynfekcję pomieszczeń zwiększającą bezpieczeństwo mieszkańców pod względem epidemiologicznym. Placówka stopniowo wraca do normalnego funkcjonowania z zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych” – zapewnia urząd ds. cudzoziemców.

Ośrodek dla uchodźców na Targówku Fabrycznym był drugim największym ogniskiem zachorowań w naszej dzielnicy podczas pandemii koronawirusa. Jeszcze więcej osób zostało zakażonych wiosną w Szpitalu Bródnowskim – zachorowało tam ponad 130 osób. Tam sytuacja od dawna jest opanowana, jednak kilkoro pacjentów zarażonych koronawirusem na Bródnie niestety zmarło.

 

na zdjęciu: ośrodek dla cudzoziemców przy ul. Księżnej Anny na Targówku / fot. archiwum targowek.info

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx