Plany dotyczące bazarku przy ul. Kondratowicza

56
Share

Budowa metra na Bródnie to inwestycja, która ma na celu ulepszyć transport mieszkańcom. Jednak ucierpią na tym handlarze z popularnego bazarku przy ul. Kondratowicza.

 

Budowa metra wpłynęła na zmniejszenie powierzchni przeznaczonej na bródnowski bazarek. Zarówno kupcy jak i mieszkańcy byli zaniepokojeni rozbiórką części pawilonów. Cieszyli się jednak, że nie doszło do likwidacji całego obiektu, o której plotkowano od lat. Dzisiaj wiemy już, że bazarek prawdopodobnie zakończy funkcjonowanie  wraz z otwarciem nowej stacji metra.  

A w miejscu bazarku powstanie…

Otwarcie nowych stacji metra m.in. stacji Bródno,  łączy się z zapotrzebowaniem na miejsca parkingowe, których w okolicy skrzyżowania ul. Kondratowicza z ul. Rembielińską zdecydowanie brakuje. Zarząd transportu miejskiego ogłosił przetarg na budowę parkingu w systemie Parkuj i Jedź (Park & Ride), który znajduje się m.in przy stacji Metro Młociny. Firma, która wygra przetarg odbędzie dwa spotkania z mieszkańcami, którym przedstawi ideę tego typu parkingu oraz przyjmie ewentualne skargi.

Co na to mieszkańcy i kupcy?

Handlarze oraz mieszkańcy buntują się przeciwko likwidacji popularnego bazarku. Chcieliby utrzymania go w dotychczasowej lokalizacji, po uprzednim przeprowadzeniu prac modernizacyjnych targowiska. W rozmowie z przedstawicielami Urzędu Dzielnicy Targówek opisują sytuację ze swojego punktu widzenia. „Pracujemy tutaj od 29 lat. Mamy ogromnie dużo klientów. Utrzymuje się tutaj 75 rodzin. Klienci chcą bazarku.”-  mówi Ewa Sieczkowska, kupiec z bazaru przy ul. Kondratowicza. Pozostali handlarze mają podobne zdanie, wspominając dodatkowo o kwestii niezbędnej modernizacji targowiska. Mieszkańcy natomiast mówią, że chcą aby bazarek nadal funkcjonował. 

Zarząd Dzielnicy spotkał się z przedstawicielami kupców, aby porozmawiać o zmianach. Burmistrz Małgorzata Kwiatkowska zapowiada, że zależy jej na połączeniu funkcjonowania bazarku oraz utworzenia parkingu. Niedługo odbędzie się spotkanie Rady Dzielnicy, która zajmie się sytuacją bazaru. 

fot. archiwum targowek.info

56
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx