Szok: budowa TBS na Radzymińskiej nie jest opóźniona | targowek.info

Szok: budowa TBS na Radzymińskiej nie jest opóźniona

„Liczymy na szybsze zakończenie inwestycji”.

 

To taka rzadkość w publicznych inwestycjach – czy to dzielnicy Targówek, czy miasta Warszawy – że musimy to wyraźnie podkreślić. Wszystko wskazuje na to, że budowa wielkiego TBS-u przy Radzymińskiej (pomiędzy ulicami Remiszewską i Fragment) będzie zrealizowana w terminie, a może i ciut wcześniej,

„Choć planowany termin zakończenia budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie to 30 listopada 2020 roku, to liczymy na szybsze zakończenie inwestycji. Aktualne zaawansowanie prac w stosunku do założonego harmonogramu wynosi co najmniej jeden miesiąc” – nie kryją dumy miejscy urzędnicy.

O tej tej flagowej inwestycji pisaliśmy na targowek.info kilkukrotnie. TBS-y oferują budowane przez miasto mieszkania pod wynajem dla warszawiaków, którzy zarabiają za mało, żeby dostać kredyt hipoteczny, ale za dużo, żeby przysługiwały im mieszkania komunalne czy socjalne.

Budynek przy Radzymińskiej ma zróżnicowaną wysokość – od trzech pięter (od strony ul. Święciańskiej, gdzie jest doklejony do przedwojennych komunalnych kamienic) do siedmiu pięter (od uliczki Fragment). Zbudowano w nim 215  mieszkań o średniej powierzchni 41 m2. W garażu podziemnym i na powierzchni zaplanowano łącznie 170 miejsc parkingowych.

Miasto zapowiada, że oprócz TBS-u na Radzymińskiej, także jeszcze w tym roku odda do użytku równie wielki blok przy ulicy Odrowąża na Bródnie.

Tam będzie 156 niedużych mieszkań komunalnych, a także przedszkole i poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Przy inwestycji na Odrowąża już nie ma zaskoczenia – jest opóźniona o rok.

Blok TBS przy ul. Radzymińskiej w Warszawie / wszystkie zdjęcia: UM Warszawa

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Szok: budowa TBS na Radzymińskiej nie jest opóźniona

 • 27 lipca 2020 o godz. 09:35

  Targówku info, nie idzcie tą drogą. Jesteście całkiem przyjemnym lokalnym serwisem, a jak zaczniecie konstruować tytuły z użyciem „szok”, „niewiarygodne” „dramat” i innych nieadekwatnych przyciągaczy, to z czasem odstraszycie czytelnikow. Mnie na pewno.

 • 27 lipca 2020 o godz. 12:54

  Zgoda z lxi

 • 27 lipca 2020 o godz. 12:56

  A czy wiadomo coś o budowie skateparku w parku „Wiecha”. Póki co lato w połowie, a inwestycji nie widać. A miało być tak pięknie i hamerykańsko, a tu ni chu-chu.

 • 27 lipca 2020 o godz. 12:57

  popieram albo teks w niedziele przy artykule o bombie ,, luksusowy blok rozopol ,, maskara , dno

 • 27 lipca 2020 o godz. 14:28

  A jak się starać o takie mieszkanie?????

 • 27 lipca 2020 o godz. 21:43

  Nie rozumiem. Zasuwałem na budowie przez wiele lat, czasem nie mogę rano wstać z łóżka. Szanowna Pani z prywatnej kliniki zapisuje mi siatkę leków przeciwbólowych, żebym dalej degradował kręgosłup. A tu, raptem, ktoś dostaje mieszkanie.

 • 28 lipca 2020 o godz. 07:53

  Tbs z garażami absurd. Na mieszkanie nie stać i podatnicy się zarzucają dla nich ale na samochód mają.

 • 28 lipca 2020 o godz. 11:58

  Granda

 • 28 lipca 2020 o godz. 12:22

  Skandal i korupcja że coś takiego działa, mieszkania dla ludzi co nie wykazują dochodu a jeżdżą nowymi BMW.

 • 28 lipca 2020 o godz. 14:11

  Osiedle wyszło rewelacyjnie. Jestem w szoku. Siedzę trochę w branży i widzę, że budowę realizuje UNIBEP S.A. firma z polskim kapitałem i z dużym doświadczeniem na rynku. Warto w zamówieniach publicznych angażować sprawdzonych wykonawców.
  Gratulacje dla TBS i Unibepu!

 • 28 lipca 2020 o godz. 14:24

  Szanowni komentujący! TBS nie jest tanim lokalem. 20zł/m kw Łomżyńska, 21 zł Skaryszewska to jest mało? Lokator przed wprowadzeniem się musi wpłacić kaucję równą rocznemu czynszowi, co daje kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Poza tym lokal spłacany jest przez lokatora, a nawet jak będzie spłacony, to czynsz nie zmaleje. Mieszkanie nie będzie podlegało wykupowi. To jest kiepskie rozwiązanie, bo biedni mają komunalne po 8zł/m kw, bardziej zamożnego stać na kredyt. A łupi się tych, co są w tej dziurze między biedą a dostatkiem. Matka z dzieckiem i średnią krajową nie dostanie kredytu, tak samo osoba samotna 50+ zarabiająca 3k.
  Dla osoby zainteresowanej, która pytała: wniosek składa się do wydziału lokalowego w swojej gminie/ dzielnicy. To gmina weryfikuje sytuację wnioskodawcy, a potem wysyła listy osób zakwalifikowanych do Biura Polityki Lokalowej przy Canaletta. Stamtąd już się kontaktuje osoba w sprawie propozycji lokalu.
  W internecie jest zamieszczony tekst uchwały o TBS, proszę poszukać.

 • 28 lipca 2020 o godz. 14:51

  Do pana Józefa: myli pan pojęcia. TBS może zasiedlić tylko ten, którego dochody przekraczają tzw minimum dochodowe ( te do komunalnego), ale też nie przekracza kwoty podanej w uchwale. Więc to nie jest opcja dla tych co nie wykazują dochodu, wręcz przeciwnie.

 • 28 lipca 2020 o godz. 19:49

  Pamiętam jak kiedyś starałem się o tbs. Trzeba bylo najpierw wpłacić kaucję 70 tys na którą czyli 20 procent wartości mieszkania a do tego czynsz w wysokości 700 zł. Wyszli mi że miesięcznie płaciłbym czynsz plus kredyt na wkład w wysokości 1600 zł czyli więcej niż własne mieszkanie na kredyt.

 • 28 lipca 2020 o godz. 21:23

  Komentujący powyżej. Jeżeli nie za bardzo wiadomo o co chodzi…
  Sami sobie odpowiedzieliście na wiele pytań. Ta budowa zbyt sprawnie idzie, aby to było dla biednych.

 • 28 lipca 2020 o godz. 23:12

  @z Zacisza – uwierz TBS nie jest dla biednych. To nie budynek komunalny.

 • 29 lipca 2020 o godz. 09:42

  Szkaradnie wyglada. W żółte łaty. Drugie bemowo z paskudnyki blokami nam robią. Nie idzie patrzeć na to. Jedynybplus ze przyslonilo to ten plac gdzie patola 500 plus zawsze siedziala

 • 25 sierpnia 2020 o godz. 12:36

  Jeszcze tylko skateparku brakuje w parku wiecha już i tak nie da się wytrzymać ,rozdartych małolatów całe dnie i noce może w jakimś innym miejscu na Targówku niech się cis zadzieje a niw wszystko w parku lub obok płace zabaw , boisko do kosza gdzie ściąga cały Targowek a na około mieszkają ludzie od ponad 40 lat i maja już dosyć tego wszystkiegob

 • 25 sierpnia 2020 o godz. 12:41

  Jeszcze tylko skateparku brakuje w parku wiecha już i tak nie da się wytrzymać ,rozdartych małolatów całe dnie i noce może w jakimś innym miejscu na Targówku niech się coś zadzieje a nie wszystko w parku lub obok placu zabaw , boisko do kosza gdzie ściąga cały Targowek a na około mieszkają ludzie od ponad 40 lat i maja już dosyć tego wszystkiegob

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.