Szok: budowa TBS na Radzymińskiej nie jest opóźniona

18
Share

„Liczymy na szybsze zakończenie inwestycji”.

 

To taka rzadkość w publicznych inwestycjach – czy to dzielnicy Targówek, czy miasta Warszawy – że musimy to wyraźnie podkreślić. Wszystko wskazuje na to, że budowa wielkiego TBS-u przy Radzymińskiej (pomiędzy ulicami Remiszewską i Fragment) będzie zrealizowana w terminie, a może i ciut wcześniej,

„Choć planowany termin zakończenia budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie to 30 listopada 2020 roku, to liczymy na szybsze zakończenie inwestycji. Aktualne zaawansowanie prac w stosunku do założonego harmonogramu wynosi co najmniej jeden miesiąc” – nie kryją dumy miejscy urzędnicy.

O tej tej flagowej inwestycji pisaliśmy na targowek.info kilkukrotnie. TBS-y oferują budowane przez miasto mieszkania pod wynajem dla warszawiaków, którzy zarabiają za mało, żeby dostać kredyt hipoteczny, ale za dużo, żeby przysługiwały im mieszkania komunalne czy socjalne.

Budynek przy Radzymińskiej ma zróżnicowaną wysokość – od trzech pięter (od strony ul. Święciańskiej, gdzie jest doklejony do przedwojennych komunalnych kamienic) do siedmiu pięter (od uliczki Fragment). Zbudowano w nim 215  mieszkań o średniej powierzchni 41 m2. W garażu podziemnym i na powierzchni zaplanowano łącznie 170 miejsc parkingowych.

Miasto zapowiada, że oprócz TBS-u na Radzymińskiej, także jeszcze w tym roku odda do użytku równie wielki blok przy ulicy Odrowąża na Bródnie.

Tam będzie 156 niedużych mieszkań komunalnych, a także przedszkole i poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Przy inwestycji na Odrowąża już nie ma zaskoczenia – jest opóźniona o rok.

Blok TBS przy ul. Radzymińskiej w Warszawie / wszystkie zdjęcia: UM Warszawa

 

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx