Tu Trzaskowski zdobył miażdżącą większość. W poprzednich wyborach tych bloków nawet nie było

57
Share

82,85 proc. – aż tyle osób zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego w jednej z komisji wyborczych na Targówku. To absolutny rekord naszej dzielnicy i jeden z najwyższych wyników w całej Warszawie. Kto i gdzie tak głosował?

 

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Polski. Kto wygrał w skali całego kraju – wiadomo. Prezydentem RP w kadencji 2020-2025 będzie Andrzej Duda.

W Warszawie w drugiej turze wyborów prezydenckich wygrał jednak Rafał Trzaskowski, który zdobył 67,65% głosów mieszkańców stolicy. Jak już pisaliśmy na targowek.info, na Targówku Trzaskowski miał wynik nieco słabszy (59,95%) niż w całej Warszawie, ale i tak bez problemu wygrał we wszystkich 44 okręgach wyborczych w naszej dzielnicy. W większości z nich wynik prezydenta Warszawy (ale nie Polski) wahał się w okolicach 55-65 procent poparcia. Z jednym wyjątkiem.

Absolutny rekord poparcia dla Rafała Trzaskowskiego padł w komisji nr 944, która mieściła się w budynku szkoły podstawowej nr 52 przy ul. Samarytanka na Zaciszu. Rafał Trzaskowski otrzymał w tej komisji aż 82,85% poparcia. Na Andrzeja Dudę zagłosowało tam zaledwie 17,15% wyborców. Frekwencja w komisji nr 944 też znacznie przekraczała średnią – zagłosowało w niej aż 86,88% uprawnionych mieszkańców.

Czy to oznacza, że aż tak znacząco Rafała Trzaskowskiego poparli mieszkańcy Zacisza? Nie.

Wprawdzie komisja mieściła się w zaciszańskiej szkole, ale głosowali w niej mieszkańcy dwóch najnowszych osiedli na Targówku Mieszkaniowym. Osiedli tak nowych, że w poprzednich wyborach prezydenckich ich bloków jeszcze w ogóle nie było, a miejsce, na których dzisiaj stoją, nazywaliśmy wtedy polem PGR.

Chodzi o rejon obejmujący ulice Miedza, Niwa, Płosa, Rembrandta i Vermeera – a więc o osiedla „Nowy Targówek” oraz „Amsterdam”. To właśnie mieszkańcy tego okręgu miażdżąco poparli Rafała Trzaskowskiego, w skali porównywalnej chyba tylko z mieszkańcami drogich apartamentowców w Miasteczku Wilanów.

Czy to oznacza, że doczekaliśmy się na Targówku małego Wilanowa? Być może, szczególnie że osiedla „Nowy Targówek” i „Amsterdam” dalej się rozbudowują i będą miały coraz więcej mieszkańców – a jeszcze kawałek dawnego pola PGR czeka na sprzedaż kolejnemu deweloperowi.

 

Przeczytaj także:

Holenderskie ulice i place na polu PGR

Nowa szkoła na Rembrandta – trwają prace wykończeniowe [ZDJĘCIA]

Targówek „10 minut od Nowego Światu”? Poradnik dla przyszłych mieszkańców

Ulica Rembrandta na Targówku – z prawej osiedle Amsterdam, z lewej osiedle Nowy Targówek, z przodu urwana ulica, na której dalszą budowę na razie nie ma pieniędzy / fot. targowek.info

 

57
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx