Na Bródno wracają tramwaje, na Zacisze pojadą nowe autobusy

13
Share

Koniec wakacji przynosi nam zmiany w komunikacji. Tym razem, jak się wydaje, na lepsze.

 

Autobusy na Zacisze – nowe linie 262 i 245

Od soboty 29 sierpnia 2020 na Zaciszu pojawi się od dawna oczekiwana i zapowiadana linia autobusowa 262. Zapewni ona połączenie południowej i wschodniej części Zacisza ze stacją metra. Autobusy (co 15 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza nim i w weekendy) pojadą po trasie:  METRO TROCKA – Trocka – Radzymińska – Tarnogórska – Tużycka – Potulicka – Łodygowa – LEWINÓW.

Autobusy linii 262 zastąpią kursy wariantowe linii 199 do przystanków Krzesiwa i Diamentowa. I na razie będą jeździły po trasie objazdowej – docelowo z metra Trocka pojadą ulicami Pratulińską, Łokietka, Krośniewicką i Kościeliską do Radzymińskiej. Stanie się tak jednak dopiero, gdy zostanie otwarte dla ruchu połączenie Pratulińskiej z Łokietka, które obecnie jest rozkopane pod budowę metra – i takie pozostanie co najmniej do 2021, a może i do 2022 roku.

Także w sobotę 29 sierpnia zmieni się charakter jeżdżącej przez Zacisze do Ząbek linii 345. Autobusy te od najbliższej soboty będą jeździły we wszystkie dni tygodnia, więc zmieni się jej numer na 245.

Trasa autobusu będzie taka sama jak dotychczas (od Trockiej przez Radzymińską i Łodygową do Ząbek), a częstotliwość – co 15 minut w szczycie i co 30 minut poza szczytem i w weekendy. ZTM zapewnia, że rozkład jazdy 245 z pętli Metro Trocka i przystanku Lewinów zostanie skoordynowany z rozkładem linii 262.

 

Tramwaje na Bródnie – powrót do normalności

Równocześnie kończy się miesięczna operacja „prostowania” torów na ul. Rembielińskiej ponad budową metra.

Najpierw w weekend 29-30 sierpnia CAŁKOWICIE wyłączony zostanie ruch tramwajowy wciągu ulic Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska. Tramwaje linii  1 (tak samo jak 4) dojadą tylko do ronda Żaba.

Do tramwajów dowiezie Bródno zastępcza linia autobusowa Z-1 kursująca na trasie: Żerań Wschodni – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – P. Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – św. J. Odrowąża – Rondo Żaba. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 7,5 min.

W zamian w poniedziałek 31 sierpnia zostanie przywrócony całkowity ruch tramwajowy na ulicy Rembielińskiej. Na tory ponownie wyjadą tramwaje linii 25 i 41, a dla tramwajów linii 1, 3 i 4 zostaną przywrócone trasy podstawowe. Tramwaje na Bródnie zaczną wtedy znów kursować normalnie.

 

fot. archiwum targowek.info

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx