Stacje metra na Bródnie i Zaciszu oficjalnie nazwane

31
Share

Radni Warszawy podjęli wczoraj wieczorem ostateczną decyzję. Znamy nazwy stacji II linii metra, które są obecnie budowane na Targówku.

 

Stało się – i to o dziwo bez niespodzianek. Podczas czwartkowej, zdalnej sesji Rady Warszawy, stołeczni radni przegłosowali nazwy nowych stacji metra w naszej dzielnicy.

Stacja C19 pod ulicą Figara przy Codziennej otrzymała oficjalnie nazwę „Zacisze”, stacja C20 w rejonie skrzyżowania Kondratowicza z Malborską i św. Wincentego została nazwana „Kondratowicza”, zaś końcowa stacja C21 II linii metra, przy skrzyżowaniu ul. Kondratowicza i Rembielińskiej, już oficjalnie nazywa się „Bródno”.

Tym samym stołeczni radni utrzymali nazwy robocze wszystkich trzech stacji, trafne i przyjęte przez mieszkańców, zaś odrzucili niedorzeczną propozycję radnych dzielnicy Targówek, którzy wbrew geografii i logice chcieli stację C20 nazwać „Targówek-Ratusz”.

Czwartkowa decyzja Rady Warszawy zamyka na zawsze dyskusję na ten temat. Teraz pozostało jeszcze te stacje zbudować. Choć roboty są zaawansowane, to jak wiemy, budowa metra na Bródnie opóźniła się o 10 miesięcy – do połowy 2022 roku.

 

Wizualizacja wejścia do stacji metra „Kondratowicza” / mat. UM Warszawa

 

Przeczytaj też: kim był Ludwik Kondratowicz – lepiej znany jako Syrokomla

Przeczytaj też: na Bródno wracają tramwaje, na Zacisze pojadą nowe autobusy

 

31
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx