Koronawirus w szkole na Bródnie

24
Share

Stało się. U jednego z uczniów w szkole podstawowej na Bródnie stwierdzono zakażenie wirusem COVID-19. Kilkadziesiąt osób trafiło na kwarantannę.

 

Pozytywny wynik testu na koronawirusa stwierdzono w poniedziałek po południu u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 42 przy ulicy Balkonowej w Warszawie.

Chodzi o ucznia szóstej klasy, który nie chodził do szkoły już od tygodnia, ale zdiagnozowany został dopiero teraz.

„Po uzyskaniu opinii Sanepidu oraz organu prowadzącego, uczniowie klasy 6 oraz nauczyciele uczący w tej klasie pozostawać będą na kwarantannie domowej do 20.09.2020 r.” – poinformowała rodziców dyrekcja szkoły nr 42 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Koronawirus. Warszawa. Szkoła podstawowa nr 42 na Bródnie

Jak dowiedział się targowek.info, oprócz klasy na kwarantannie, pozostałe klasy w szkole będą pracować dalej w trybie stacjonarnym.

W związku z tym w szkole dochodzi do paradoksalnych sytuacji. Są przypadki, że np. jedno dziecko z rodzeństwa pozostaje w domu na kwarantannie, a drugie ma normalne lekcje w szkole.

Wg naszych informacji, kwarantanna obejmuje blisko 20 nauczycieli – co oznacza, że przez najbliższy tydzień w szkole nastąpią duże zmiany w planie lekcji, związane z ich nieobecnością. Możliwe będą również okienka. Dzisiaj (we wtorek) w części klas odwołano poranne lekcje, gdyż szkoła jest poddawana dezynfekcji.

Dyrekcja SP 42 na ul. Balkonowej poinformowała rodziców, że planowane w tym tygodniu zebrania w klasach 4-7 zostały odwołane i odbędą się w innym terminie. Wciąż jednak planowo mają się odbyć zebrania klas ósmych.

Koronawirus. Warszawa. COVID w szkołach w stolicy

Wykryty koronawirus w bródnowskiej szkole podstawowej na ul. Balkonowej to pierwszy taki przypadek w dzielnicy Targówek, ale nie pierwszy w Warszawie.

Chociaż od rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 minęły zaledwie dwa tygodnie, COVID-19 stwierdzono u uczniów i/lub pracowników już co najmniej szesciu innych szkół w stolicy – m.in. na Pradze, Śródmieściu, Mokotowie i Bemowie.

 

Szkoła Podstawowa nr 42 przy ul. Balkonowej na Bródnie (Targówek) w Warszawie / fot. SP42

 

Przeczytaj też:
Szpital Bródnowski pokonał koronawirusa
Koniec kwarantanny w ośrodku dla cudzoziemców. Wszyscy zdrowi
Szkoły otwarte, a dzieci brak

 

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx