Ach, co to był za "ślub"! Wesele w lasku Bródnowskim | | targowek.info

Ach, co to był za „ślub”! Wesele w lasku Bródnowskim

W grodzisku w lasku Bródnowskim odbyło się niezwykłe wydarzenie społeczno-artystyczne – „Wesele” inspirowane dziełem Stanisława Wyspiańskiego.

 

Zapowiadaliśmy wielkie bródnowskie wesele już rok temu, jednak pandemia opóźniła jego realizację. Wreszcie w ostatnią sobotę 12 września mieszkańcy Bródna, Targówka i Zacisza spędzili weselne popołudnie w grodzisku w lasku Bródnowskim.

Twórcy wydarzenia – Paweł Althamer, blisko związany z Bródnem jeden z najsłynniejszych polskich artysta i Agnieszka Olsten, reżyserka – wybrali to miejsce, gdyż grodzisko to gród, który zapoczątkował istnienie Warszawy. Tam mieszkańcy, działacze z Targówka, twórcy z TR Warszawa, goście weselni, nowożeńcy i artyści świętowali przy muzyce Bródnowskiej Orkiestry Weselnej.

Tak jak zaplanował Paweł Althamer, poezja przenikała się z rzeczywistością, jak u Wyspiańskiego. Akcja miała na celu odczarowanie polskiej mitologii i świętowanie ponad podziałami.

Do udziału w akcji organizatorzy zapraszali nowożeńców i pary młode. „Poszukujemy osób otwartych na międzyludzkie spotkanie, które chcą wziąć udział w niecodziennym projekcie artystycznym. W wydarzeniu wystąpi więcej niż jedna młoda para. Doświadczenie aktorskie nie jest wymagane. Udział w projekcie jest bezpłatny” – zapewniali Paweł Althamer i Agnieszka Olsten na stronie projektu.

Projekt sfinansowano ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Współorganizatorami wydarzenia byli m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Orkiestra Simfonia Varsovia, Dom Kultury „Świt” i Urząd Dzielnicy Targówek. 

 

„Wesele” w lasku Bródnowskim / fot. YouTube/UD Targówek

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Ach, co to był za „ślub”! Wesele w lasku Bródnowskim

 • 15 września 2020 o godz. 23:09

  123…próba klawiatury

 • 16 września 2020 o godz. 07:15

  ,,Zapowiadaliśmy… już rok temu „, a może warto by było przypomnieć mieszkańcom na tydzień przed o takim wydarzeniu?

 • 17 września 2020 o godz. 09:51

  Zastanawiam się komu miała służyć ta impreza? Chyba tylko uczestnikom. Dotacja przytulona, pomysłodawca i artyści zadowoleni. Młode pary wystąpiły w roli maskotek. No i widzę że odczarowali polską mitologię. Ogólnie super festyn. Szkoda tylko że nie pojawiła się zapowiedź tej imprezy w ubiegłym tygodniu na targowek.info, pewnie bym się pojawił i jeszcze parę osób, a tak uniknięto tłumów i impreza odbyła się w kameralnym gronie. Wybaczcie, ale nie mam wyczucia artystycznego i nadal nie rozumiem o co w tym chodziło. Być może zrozumiałbym uczestnicząc?

 • 17 września 2020 o godz. 13:31

  A tak sobie myślałem z trzy tygodnie temu, że ten happening miał się odbyć, ttlko nie wiadomo kiedy…

 • 18 września 2020 o godz. 04:10

  Paweł Altmer jest rzeźbiarzem. Jakbyś był z Bródna, to na pewno byś kojarzył figurę Anioła w Parku Bródbowskim, może przykryty słomą przystanek, na którym jest rzeźba cyców i próbę zmiany fasady bloku na oblicze Jezusa. To tak w skrócie.

 • 18 września 2020 o godz. 22:41

  Przecież logiczne jest, że obecnie tłumy nie są wskazane. Nie wiem więc skąd takie zdziwienie.

 • 22 września 2020 o godz. 16:59

  W przyszłym roku , to już zostanie zrobić imprezę pod tytułem: „Pogrzeb na Bródnie „, albo może w brudnym lesie Bródnowskim?

 • 4 października 2020 o godz. 13:06

  Althamer z Krasnobrodzkiej ;) napis na bloku 2000 złoty autobus ludki w brukseli ;) ma uzdolnionego syna ;) mural kory z drzewa wlosy ;) jak był młodszy jadł kwasy (lsd) z synami itp ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.