Ach, co to był za „ślub”! Wesele w lasku Bródnowskim

9
Share

W grodzisku w lasku Bródnowskim odbyło się niezwykłe wydarzenie społeczno-artystyczne – „Wesele” inspirowane dziełem Stanisława Wyspiańskiego.

 

Zapowiadaliśmy wielkie bródnowskie wesele już rok temu, jednak pandemia opóźniła jego realizację. Wreszcie w ostatnią sobotę 12 września mieszkańcy Bródna, Targówka i Zacisza spędzili weselne popołudnie w grodzisku w lasku Bródnowskim.

Twórcy wydarzenia – Paweł Althamer, blisko związany z Bródnem jeden z najsłynniejszych polskich artysta i Agnieszka Olsten, reżyserka – wybrali to miejsce, gdyż grodzisko to gród, który zapoczątkował istnienie Warszawy. Tam mieszkańcy, działacze z Targówka, twórcy z TR Warszawa, goście weselni, nowożeńcy i artyści świętowali przy muzyce Bródnowskiej Orkiestry Weselnej.

Tak jak zaplanował Paweł Althamer, poezja przenikała się z rzeczywistością, jak u Wyspiańskiego. Akcja miała na celu odczarowanie polskiej mitologii i świętowanie ponad podziałami.

Do udziału w akcji organizatorzy zapraszali nowożeńców i pary młode. „Poszukujemy osób otwartych na międzyludzkie spotkanie, które chcą wziąć udział w niecodziennym projekcie artystycznym. W wydarzeniu wystąpi więcej niż jedna młoda para. Doświadczenie aktorskie nie jest wymagane. Udział w projekcie jest bezpłatny” – zapewniali Paweł Althamer i Agnieszka Olsten na stronie projektu.

Projekt sfinansowano ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Współorganizatorami wydarzenia byli m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Orkiestra Simfonia Varsovia, Dom Kultury „Świt” i Urząd Dzielnicy Targówek. 

 

„Wesele” w lasku Bródnowskim / fot. YouTube/UD Targówek

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx