Odpicuj Rurę

Witamy na stronie akcji Odpicuj Rurę

Przez osiem kilometrów naszej dzielnicy, między Targówkiem a Zaciszem i na Targówku Fabrycznym, ciągną się szpetne rury obłożone blachą. W latach 80-tych ktoś zdecydował, żeby nie zakopywać ich w ziemi (jak to się robi na całym świecie) tylko puścić po powierzchni, między blokami i nad ulicami.

W czasach gdy byliśmy dziećmi, nawet nam się to podobało. To na rurach bawiliśmy się w chowanego, zdzieraliśmy kolana i ćwiczyliśmy wspinaczkę, żeby w końcu umawiać się tu na pierwsze randki.

Ale czas i rdza sprawiły, że rury straciły swój urok, a stały się tylko dowodem na to, że w PRL-u władze traktowały Targówek jak przemysłową dzielnicę drugiej kategorii. Ponieważ jesteśmy głęboko przekonani, że Targówek jest najfajniejszą dzielnicą Warszawy, chcemy zmienić jego postrzeganie. Skoro między naszymi domami musi się ciągnąć długi, pozwijany wąż rur, to zróbmy z niego atrakcję: niech będzie kolorowy, a nie szary i podrapany!

Wspólnie z mieszkańcami Targówka, działającymi tu organizacjami, szkołami i z wszystkimi innymi, którzy zechcą się przyłączyć do naszej akcji, zamierzamy odmalować rury.  Szczegóły wkrótce.

O rurach z Targówka pisaliśmy już wiele razy:

Pomalujmy rury na różowo

Odpicujmy nasze rury

Odpicuj rurę: Oddajmy rury młodym artystom – mówi Paweł Althamer

Odpicuj rurę: Te miejsca trzeba zmienić

Zróbmy sobie drugie São Paulo! Zobacz odpicowane rury

Jak polubić stare rury. Oto przykłady ze świata

Pierwsza rura odpicowana!


WSZYSTKIE ARTYKUŁY W RAMACH AKCJI ODPICUJ RURĘ

Profil Odpicuj rurę na Facebooku