Redakcja

Targówek to nasza dzielnica.

Jesteśmy z Targówka, więc znamy zarówno jego zalety, jak i wady.

Tych pierwszych jest więcej niż wielu uważa. Targówek to dzielnica z charakterem i z bogatą historią. To tu Wiech pisał swoje felietony i tu kształtowała się legenda warszawskich cwaniaków. Już przed wojną Targówek był pełnoprawną częścią Warszawy, do dziś między nowymi budynkami trafić można na przedwojenne kamienice. To u nas mieszkańcy działali w konspiracji i walczyli w Powstaniu Warszawskim, podczas gdy w modnych dziś dzielnicach pasły się krowy.

Ale Targówek ma też niestety wady. Mamy fatalną komunikację i niewiele lepszą opinię. Choć od granic naszej dzielnicy do Starego Miasta są 3 km, a do Pałacu Kultury w linii prostej niecałe 5 km, dostanie się tam to często spora wyprawa. A kto w końcu dojedzie do centrum Warszawy, często słyszy, że Targówek to po prostu brzydkie i niebezpieczne blokowisko pełne dresiarzy.

Chcemy to zmienić! Chcemy poprawić wizerunek Bródna, Targówka i Zacisza! Dlatego na naszym serwisie dużo miejsca zajmują teksty o komunikacji, drogach, korkach i inwestycjach, o których politycy zapominają zaraz po wyborach. My o tym nie zapominamy, tak samo jak o kulturze, rozrywce czy naszym lokalnym targówkowskim sporcie.

Chcemy, żeby z ust mieszkańców innych dzielnic zniknęły drwiny i dziwne uśmieszki na dźwięk słowa Targówek – a także, żeby przy kolejnym ustalaniu budżetu Warszawy nikt nie mógł bezkarnie pomijać inwestycji w naszej dzielnicy, tłumacząc że to jakieś peryferie. Jesteśmy ważną częścią Warszawy. Najlepszą częścią Warszawy!

Redakcja portalu Targowek.info

 

 

TARGOWEK.INFO

Redaktor naczelna:

Aleksandra Zielińska

azielinska@targowek.info

Kontakt z redakcją:

redakcja@targowek.info

Reklama w serwisie Targowek.info

Kontakt w sprawie reklam:

reklama@targowek.info

Cennik, szczegóły techniczne:

kliknij tutaj