Redakcja

Targówek to nasza dzielnica.

Jesteśmy z warszawskiego Targówka, więc znamy zarówno jego zalety, jak i wady.

Tych pierwszych jest więcej niż wielu uważa. Targówek to dzielnica z charakterem i z bogatą historią. To tu Wiech pisał swoje felietony i tu kształtowała się legenda warszawskich cwaniaków. Już przed wojną Targówek był pełnoprawną częścią Warszawy, do dziś między nowymi budynkami trafić można na przedwojenne kamienice. Nasi mieszkańcy walczyli w Powstaniu Warszawskim, podczas gdy w modnych dziś dzielnicach pasły się krowy.

Ale Targówek ma też niestety wady. Mamy fatalną komunikację, kiepskie drogi i niewiele lepszą opinię. Choć od granic naszej dzielnicy do Starego Miasta są 3 km, a do Pałacu Kultury w linii prostej niecałe 5 km, dostanie się tam to często spora wyprawa. A kto w końcu dojedzie do centrum Warszawy, często słyszy, że nasza dzielnica to po prostu brzydkie i niebezpieczne blokowisko pełne dresiarzy.

Na targowek.info piszemy – niezależnie od tego, czy to się komuś podoba, czy nie – i o tych rzeczach dobrych, i o tych gorszych. Piszemy o sprawach ważnych dla całej 120-tysięcznej dzielnicy Warszawy oraz ważnych dla mieszkańców pojedynczych uliczek. Walczymy o sprawy zwykłych ludzi, niezwiązanych z politykami, spółdzielcami czy deweloperami. I jesteśmy skuteczni.

Zebraliśmy podpisy mieszkańców, dzięki czemu skwer w środku dzielnicy otrzymał imię wielkiego Grzegorza Ciechowskiego. Wymyśliliśmy akcję „Odpicuj rurę”, która zaowocowała pomalowaniem kawałka szpetnych rur ciepłowniczych oplatających Targówek. Zainicjowaliśmy obronę samotnego drzewa na polu PGR, zajrzeliśmy do ksiąg wieczystych Spółdzielni Bródno, i jeszcze długo by wymieniać.

Jesteśmy z Targówka, więc piszemy o Targówku.

Redakcja targowek.info

TARGOWEK.INFO

Kontakt z redakcją:

redakcja@targowek.info