Tajne logo na 100-lecie Targówka wygląda tak | | targowek.info

Tajne logo na 100-lecie Targówka wygląda tak

Kilka kresek, dwie kropki – i tyle. Dlaczego ten projekt jest tak skrzętnie ukrywany?

 

Z pewnością słyszeliście już o tym, że w kwietniu 2016 r. będziemy mieli piękną rocznicę – 100 lat odkąd Targówek i Bródno zostały włączone do Warszawy. A czy słyszeliście, że to wydarzenie ma swoje logo?

Żeby wybrać logo, urząd dzielnicy Targówek przeprowadził wielki ogólnopolski konkurs. Napłynęło 57 prac z całego kraju, a zwycięzcę wybrało jury, w skład którego weszli prof. Adam Myjak (rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie), prof. Paweł Nowak (prorektor ASP), Zygmunt K. Jagodziński (jazzman i artysta plastyk) oraz Tomasz Sarnecki (artysta plastyk).

23 lutego szacowne jury zadecydowało: pierwsze miejsce i nagrodę główną (2000 zł) zdobył Kamil Wiśniewski. Jak wygląda projekt jego autorstwa? No i tu pojawia się mały problem…

Choć mogłoby się wydawać, że zadaniem logo jest identyfikacja i promocja jakiejś marki lub wydarzenia, w tym wypadku stulecia naszej dzielnicy (dla ścisłości: części dzielnicy) w Warszawie, to władze Targówka postanowiły… zachować wybrany projekt w tajemnicy.

Z jakichś powodów zdecydowano, że znak mający promować to wydarzenie zostanie pokazany dopiero półtora miesiąca po rozstrzygnięciu konkursu, na uroczystej sesji rady dzielnicy Targówek zaplanowanej na 7 kwietnia – czyli na jeden dzień przed samą rocznicą!

Ale od czego macie targowek.info :) Według naszych informacji, logo na 100-lecie wygląda tak:

 

targowek-100-lat-logo-unofficial

 

Kilka kolorowych kresek, dwie kropki – i tyle. O gustach się nie dyskutuje, więc nie będziemy oceniać czy to logo jest ładne, brzydkie, odpowiednie do wydarzenia.

Bardziej dziwi nas zupełnie pominięcie w projekcie Bródna, które w tym samym czasie też zostało dołączone do Warszawy. A przypomnijmy, że nie świętujemy przyłączenia całej dzielnicy Targówek, a tylko części – gdyż np. Zacisze weszło do stolicy dopiero w roku 1951.

Zaś zupełnie nie rozumiemy, dlaczego ten projekt cały czas jest tak skrzętnie ukrywany…

Dla porówniania, na Pradze Południe, której trzy ważne osiedla także zostały włączone do Warszawy podczas wielkiego roszerzenia granic miasta 100 lat temu, logo pokazano już na początku lutego. Od tego czasu jest ono m.in. konsekwentenie umieszczane na plakatach zapowiadających rocznicowe wydarzenia – czyli służy właśnie do tego, do czego powinno.

A do czego ma służyć tajne logo Targówka? Może dowiemy się na sesji 7 kwietnia.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Tajne logo na 100-lecie Targówka wygląda tak

 • 21 marca 2016 o godz. 08:02

  Wystarczyło wkomponować Targówek i Bródno w okręgi stanowiące zera, są akurat dwa. Ale od zarania nasi politycy coś wstydzą się nazwy Bródno, bo zapewne w ich umysłach elektrony zapisały ją przez samo u. To bardzo źle o nich świadczy, jakby wstydzili się rodziców. Kto wie, może istonie w ich rodzinnych obejściach było brudno i mają jakiś kompleks? Najlepiej wymazać z pamięci rzekę Brodnię, bród na rzece, pierwsze osadnictwo, kolejarskie osiedla, sady owocowe itd. I zacząć nową legendę – nazwa dzielnicy pochodzi od centrum handlowego Targówek. Wot, Europa. Pewnie zorganizują z okazji rocznicy jakiś koncert w Parku BRÓDNOWSKIM i będą się na nim promować za publiczne pieniądze – należało by ich wygwizdać, bo pewnie są w tej brudnej dzielnicy za karę i marzy im się Wiejska, której by się już nie wstydzili.

 • 21 marca 2016 o godz. 09:22

  hahhaahahahhahahhahahahhahahahhahahahhahahhahahahhaa!! poważnie?

  znam Kamila i nie wierze, ze to jego dzieło :) po prostu nie wierze. Chyba nie będzie już moim kolegą.

 • 21 marca 2016 o godz. 09:28

  a co gorsza, urząd ma kolejnego WIELKIEGO minusa. Który to już? 50 ?

  To co wyrabiają to jest po prosty folwark. Tylko kasa i kolesiostwo.

 • 21 marca 2016 o godz. 10:23

  Widocznie inne loga były gorsze :)

 • 21 marca 2016 o godz. 10:36

  zgadzam się z "anu" wstydzą się nazwy Bródno,
  czemu dzielnica została nazwana Targówek? jeśli mieliśmy wracac do tego co przedwojenne a tak mówili jak tworzyli gminy obecnie dzielnice to moglibyśmy jak Wawer obchodzić 150 lecie.

 • 21 marca 2016 o godz. 13:11

  do może tak: wróc na swoją wiochę chłopczyku

 • 21 marca 2016 o godz. 14:18

  Po pierwsze chłopcem nie jestem, po drugie trochę kultury. Jak nie masz argumentów to nic nie pisz zamiast sie ciskać, przed monitorem każdy jest odważny, a w realu pewnie pipka. Co do Kamila to na jego miejscu nie chciałabym mieć takiego kolegi frajera jak Ty :)

 • 21 marca 2016 o godz. 14:23

  Poza tym konkurs dotyczył loga na 100lecie przyłączenia Targówka do Warszawy (a nie Zacisza czy Bródna) więc jak macie problem ze zrozumieniem zasad konkursu to radzę się cofnąć do podstawówki

 • 21 marca 2016 o godz. 15:36

  ładne słownictwo znasz :) typowe zachowanie cebulaka przyjezdnego. Argumenty, że jestem twardy przez internet są tak samo żałośne jak i ty. Zapraszam na Samarytanki 4 i z checia powiem ci to w twój słoikowy ryj.

 • 21 marca 2016 o godz. 16:30

  Podaj dokładny adres, cwaniaku ;) pozdrawiam, warszawianka od urodzenia ;)

 • 21 marca 2016 o godz. 23:04

  Mamy problem ze zrozumieniem zasad? To chyba ktoś inny urwał się z choinki. Dzielnica Targówek ma świętować przyłączenie do Warszawy tylko swej nie największej części – nazwijmy ją Targówkiem właściwym?100 lat temu nie istniały współczesne twory administracyjne. I trochę dziwne, że w całej historii pomija się Bródno. W końcu największą część dzielnicy z odrębną charakterystyczną historią.

  Niby drobna rzecz, ale świadczy o całkowitej indolencji umysłowej naszych radnych, którzy nie potrafią rozwiązać prostego równania. Czy 100 lat temu został przyłączony do Warszawy Targówek w obecnym kształcie? Nie. Czy 100 lat temu został przyłączony do Warszawy tylko Targówek właściwy? Nie.

  Jakoś np. na Pradze Południe sobie z tym poradzili. Nikt nie głosi, że jakaś administracyjna Praga Południe istniała 100 lat temu, nikt też na siłę nie wymienia Kamionka.

 • 22 marca 2016 o godz. 08:19

  kobiet i psitek nie biję. sorry

 • 8 kwietnia 2016 o godz. 11:57

  Może „pomija” się tam Bródno dlatego, że jest osiedlem w dzielnicy Targówek. Bródno, Zacisze, Targówek Mieszkaniowy i Targówek Fabryczny są osiadlami które tworzą jedną dzielnice TARGÓWEK. Wiec to raczej nie radni są mało inteligentni…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.