Wyprawa do granic Targówka. Dołączcie do ekstremalnej podróży!

9
Share

Człowiek dotarł już na Biegun Północny, Mount Everest i Księżyc. Czas na odkrycie najgłębszych zakamarków Targówka.

 

Czy na Targówku żyją jakieś gatunki endemiczne? Gdzie biją źródła Kanału Bródnowskiego? Jakie jest najwyższe wzniesienie naturalne na Targówku? Na jakich warstwach geologicznych leży Targówek? – te i inne ważne pytania przyświecają ekstremalnej wyprawie badawczej, która jest planowana z okazji 100-lecia przyłączenia Targówka do Warszawy.

„Tereny graniczne dzielnicy Targówek są zupełnie niezbadane i stanowią białą plamę na mapach Warszawy. Nawet najstarsi mieszkańcy nie pamiętają, aby ktoś tam kiedykolwiek dotarł. W pamięci lokalnej tli się jedynie przekaz o wyprawie podjętej w 1938 r. przez grupę śmiałków, którzy chcieli uczcić 20-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale nie mamy żadnych dowodów historycznych, które poświadczałyby to wydarzenie. Krąży jednak miejska legenda, iż nikt z niej nie powrócił…” – opowiadają z drżeniem w głosie pomysłodawcy wyprawy (skupieni wokół Ruchu Sąsiedzkiego Targówek, Bródno, Zacisze).

Pomimo niewątpliwego niebezpieczeństwa, mieszkańcy Targówka chcą zorganizować profesjonalną ekspedycję badawczą, w skład której wejdą specjaliści z różnych dziedzin (archeolodzy, geolodzy, biolodzy, ornitolodzy). Celem jest dotarcie do granic Targówka, dokładne ich zbadanie, a następnie przekazanie zdobytych informacji szerokiej publiczności. Szczególnym celem wyprawy jest odnalezienie miejsca najbardziej wysuniętego na wschód Targówka – to tereny zupełnie dziewicze.

„Ufamy, że nowoczesny sprzęt turystyczny i współczesne technologie komunikacyjne pozwolą nam odnieść sukces w tym oryginalnym i niebezpiecznym przedsięwzięciu” – mówi jeden z członków ekipy.

Podróż rozpocznie się 9 kwietnia 2016 r. o godz. 10:30 pod Domkiem Herbacianym w Parku Bródnowskim. Zgodnie z planem, uczestnicy będą mieli tego dnia do przebycia na piechotę ponad 23 km.

Jeśli nie boicie się o własne życie, wciąż możecie dołączyć do wyprawy – na całej trasie, lub w którymś z pięciu miejsc postojowych: przy Rondzie Żaba (stacja Veturilo), Kauflandzie (ul. Birżańska 1), zalewie przy ul. Bardowskiego (wieża widokowa), Ikea Targówek (parking) lub pływalni Polonez (ul. Łabiszyńska 20).

Szczegóły tej niebezpiecznej wyprawy do granic Targówka znajdziecie na Facebooku.

Zdjęcie na górze: Flickr/meridican

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx