Nowy budynek przy Korzona. Tym razem z garażem

7
Share

70 nowych mieszkań i ponad 160 miejsc parkingowych zmieści się w nowym budynku, który stanie tuż przy Lidlu przy Borzymowskiej. Spółdzielcy nadrabiają zaległości sprzed lat, gdy budowali bloki bez garaży.

 

Cztery budynki pomiędzy ulicami Samarytanka, Korzona, Borzymowską i Dalanowską, to chyba pierwsze grodzone osiedle na Targówku. Budynek pod adresem Korzona 115  wybudowała Spółdzielnia Budowlano Mieszkaniowa Nauczycieli i to właśnie ona w ostatni wtorek dostała pozwolenie na budowę nowego bloku.

Ten stanie w głębi osiedla, od strony gruntowego odcinka ul. Samarytanka i Dalanowskiej, tuż za oknami nowej inwestycji Prestige – w miejscu, gdzie dziś znajduje się osiedlowy parking. Pierwszy budynek SBMN nie ma podziemnych garaży, bo gdy powstawał, nie było takich standardów. Dlatego w nowej inwestycji miejsc postojowych pod dachem będzie prawie dwa razy więcej niż mieszkań. Na dwóch kondygnacjach zmieszczą się aż 162 samochody, a lokali mieszkalnych będzie 70.

Do rezerwacji nowych miejsc parkingowych pierwszeństwo mają członkowie spółdzielni ze starego budynku, ale zanim postawią tam swoje auta, czeka ich nie lada problem. Do tej pory zostawiali samochody właśnie na zewnętrznym parkingu, w którym powstanie  nowa inwestycja. Na dwa lata trwania budowy muszą znaleźć inne miejsca, a pewnie nie wszystkie samochody zmieszczą się wzdłuż i tak zapchanej ul. Korzona.

Budynek powstanie w miejscu tego parkingu:

Większy widok mapy

Osiedlowy parking przy ul. Samarytanka / fot. www.targowek.to

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx