Poseł cudotwórca? Woda trysnęła z kranu

1
Share

A jednak udało się. Po wielu miesiącach woda oligoceńska poleciała wreszcie z kranów studni przy Turmonckiej. Pomogła dopiero interwencja najwyższej władzy państwowej.

 

Dopiero co napisaliśmy, że naprawą nieczynnego od miesięcy punktu poboru wody zajmie się poseł Marcin Kierwiński, a źródełko już działa. Niektórzy mieszkańcy – w tym nasz czytelnik Janusz – nie dowierzają i zarzucają posłowi, że wykorzystał części ze studni w Parku Wiecha. Bo ta nagle wyschła. Na redkacja@targowek.info dostaliśmy taki list:

Kilka dni temu została zamieszczona wiadomość,  że ujęciem wody oligoceńskiej przy ul. Turmonckiej zajmie się Sejm.  Zrobił to bardzo szybko, ponieważ zamknięto ujęcie przy teatrze Rampa. Na drzwiach wejściowych wisi kartka zawiadamiająca, że w dniu dzisiejszym, z powodu remontu, ujęcie nieczynne. Wczoraj wisiała ta sama kartka. Zarówno wczoraj, jak i dziś nikogo remontującego zdrój nie było. Podejrzewam, że ujęcie rozmontowano, aby uruchomić przy pomocy jego elementów to na Turmonckiej, bo poseł musi wykazać się skutecznością.

Sprawdziliśmy, i aż tak źle nie jest. W czwartek studnia w Parku Wiecha była już czynna. Nie wiemy na jakim szczeblu interweniowano, ale udało się w kilka dni.

Przy okazji sprawdziliśmy, że studnia przy Turmonckiej faktycznie, też jest już czynna. W środku jest ciepło, krany wymienione i nawet wszystkie sprawne. Szkoda tylko, że nie wiedzą o tym mieszkańcy. Po południu w studni w Parku Wiecha była kolejka. W tym samym czasie na Turmonckiej nie było żywej duszy.

Studnia oligoceńska w Parku Wiecha już działa

Studnia oligoceńska w Parku Wiecha już działa

Studnia przy Turmonckiej też działa, ale mało kto z niej korzysta

Sprawdziliśmy, woda naprawdę leci

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx