Tak będzie wyglądał skwer nad kanałkiem [DUŻE ZDJĘCIA]

30
Share

Śnieg przykrył budowę przy ul. Kondratowicza, więc ratusz postanowił w końcu pokazać wizualizacje tego projektu. Już za chwilę nad malutkim kawałeczkiem kanałku Bródnowskiego będzie całkiem fajnie.

Fontanna z kaskadą wodną o wysokości ok. 1 m. Płytkie zbiorniki przenikające się z korytami roślinności. Trzy mostki, w tym dwa o znaczeniu komunikacyjnym. Ścieżki poszerzone miejscami do formy placyku z oświetleniem, trejażami obsadzonymi pnączami oraz miejscami do wypoczynku, wzdłuż ogrodzenia sąsiedniej posesji ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego, a wszystko to podświetlane nocą – tak już wiosną będzie wyglądał skwer nad kanałkiem przy ul. Kondratowicza, niedaleko urzędu dzielnicy.

Budowa trwa od października (o jej początkach czytaj tutaj) i potrwa do końca stycznia (czyli jest opóźniona tylko jakieś dwa miesiące). Gdy wiosną fontanna zostanie odpalona, skwer będzie wyglądał mniej więcej tak:

Budowa skweru ma być wielkiem początkiem rewitalizacji całego kanałku Bródnowskiego, wzdłuż którego powstanie osiem mostków (pierwsze prawdopodobnie już w 2013 roku) oraz mnóstwo ścieżek, ławeczek, latarenek i innych cywilizowanych atrakcji.

A skoro inwestycja zbliża się do szczęśliwego końca, czas pomyśleć o odpowiedniej nazwie dla tego miejsca. Wprawdzie zorganizowany na początku roku przez ratusz konkurs na nazwanie paru alejek nad kanałkiem okazał się kompletnym niewypałem (więcej na ten temat tutaj), ale liczymy że w przypadku skweru urzędnicy w końcu wysłuchają głosu mieszkańców. No to… jakie macie propozycje, żeby go nazwać?

 

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx