WOŚP na Targówku zebrała 170 tys. zł

38
Share

…i oczywiście nie wszystkim to się podoba.

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w całej Polsce prawie 40 mln złotych. W tej puli prawie dokładnie 169 709,38 zł przekazali dla dzieciaków i seniorów mieszkańcy naszej dzielnicy. To wprawdzie ciut gorszy wynik niż przed rokiem (gdy było aż 181 tys. zł), lecz i tak niezły powód do dumy.

Ale rzecz jasna nie dla wszystkich. Radny Miłosz Stanisławski (ten sam, który pół roku temu zasłynął przeforsowaniem deklaracji poparcia rady dzielnicy Targówek dla telewizji Trwam) ma poważne wątpliwości, czy aby w ramach WOŚP na Targówku nie zmarnowano cennych pieniędzy podatników. W interpelacji wysłanej na ręce burmistrza Grzegorza Zawistowskiego pan radny pyta:

1. Jaki był koszt przebiegu WOŚP w naszej dzielnicy, łącznie z wynajmem sali konferencyjnej urzędu, czasem pracy urzędników, drukiem zaproszeń i kursowaniem autobusu WOŚP na trasie Centrum – Targówek?
2. Czy WOŚP wystąpił do Burmistrza z prośbą o nieodpłatne udostępnienie sali konferencyjnej w dniu 13.01.2013 wraz z obsługą logistyczną?
3. Czy Pan Burmistrz jest również tak gościnny i udostępniał/by swoje szacowne progi dla innych inicjatyw o charakterze charytatywnym, jak „Szlachetna Paczka” czy też „Caritas Polska”? (pisownia oryginalna)

Co ciekawe, zaproszenie na 21. finał WOŚP w urzędzie dzielnicy, którego kosztem tak przejął się Miłosz Stanisławski, jest adresowane bezpośrednio do pana radnego. Jak widać, uprzejmość czasem nie popłaca…

 

Zespół Propabanda gra w autobusie na Targówku podczas finału WOŚP 2013 /fot. MZA

Zespół Propabanda gra w autobusie na Targówku podczas finału WOŚP 2013 /fot. MZA

38
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx