Targówek pierwszym samorządem w Warszawie!

10
Share

Tak, tak, jesteśmy dumą stolicy. Radni z dzielnicy Targówek jako pierwsi w Warszawie przegłosowali stanowisko w sprawie stacji telewizyjnej z… Torunia.

fot. Alex Proimos/Flickr

O nadzwyczajnej sesji rady Targówka, której jedynym celem było głosowanie nad stanowiskiem w sprawie telewizji Trwam, pisaliśmy kilka dni temu.

Głosowanie nie było jednogłośne, ale większość zdecydowała: nasi radni przegłosowali poparcie dla katolickiej telewizji z Torunia, której Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznała koncesji na nadawanie cyfrowe.

„Rada Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, podzielając zaniepokojenie wielu mieszkańców naszej Dzielnicy oraz wspierając głos innych samorządów, apeluje o zmianę stanowiska KRRiT w procesie koncesyjnym i przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. (…) Telewizja Trwam dociera do tysięcy warszawiaków, w tym mieszkańców Dzielnicy Targówek, niezwykle przywiązanych do swej stacji.” – czytamy w stanowisku przegłosowanym przez radę Targówka.

Projekt stanowiska i nadzwyczajna sesja powstała z inicjatywy siedmiu radnych Prawa i Sprawiedliwości, którym udało się jednak przekonać do swojej koncepcji większość 25-osobowej rady Targówka. Radni PiS nie kryją z tego powodu radości. „Wierzymy, że za naszym odważnym przykładem pójdą kolejne samorządy w Warszawie, aby pokazać, że stolica Polski – Warszawa w pełni popiera i solidaryzuje się Tv Trwam” – pisze w oświadczeniu rozesłanym do mediów targówkowski radny Miłosz Stanisławski.

Warto w tym miejscu zauważyć, że w sprawie telewizji z Torunia dzielnica Targówek jest pierwsza w Warszawie, ale nie pierwsza w Polsce. Podobne stanowiska, co nasi radni, przegłosowały już m.in. samorządy z Krzczonowa, Łobżenicy, Łodygowic, Pcimia i wielu innych – jesteśmy więc w świetnym towarzystwie.

Niestety, nic nam nie wiadomo o nadzwyczajnych sesjach rady dzielnicy Targówek np. w sprawie znalezienia miejsc w przedszkolach dla dzieci z Targówka, albo remontu skrzyżowania Łodygowej i Radzymińskiej, na którym co chwila dochodzi do poważnych wypadków.

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx