Targówek turystyczną potęgą – ratusz wie dlaczego

15
Share

Pamiętacie sensacyjny raport GUS, w którym Targówek okazał się rajem dla turystów z całego świata? Zdziwili się wszyscy, oprócz władz naszej ulubionej dzielnicy.

Wg raportu Urzędu Statystycznego na IV kwartał 2012 r. przeciętny gość z  zagranicy spędzał w Warszawie 1,7 dnia. Z tym, że w Śródmieściu 1,6, na Mokotowie 2,1, a na Targówku aż 10,2 dnia! Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

My się dziwiliśmy, wy się dziwiliście, dziwiła się cała Warszawa. Jedynymi osobami, dla których takie dane to oczywista oczywistość są urzędnicy z ul. Kondratowicza.

Na oficjalnej stronie Urzędu Dzielnicy nasi włodarze nie kryją radości z raportu:

Miło nam, że jesteśmy doceniani przez zagranicznych gości. Co składa się na sukces Targówka? Znajduje się tutaj wiele atrakcji. Park Rzeźby staje się miejscem rozpoznawalnym w całej Europie. (…) Grodzisko w Lasku Bródnowskim to kolejna atrakcja zlokalizowana na naszym terenie (…). Jeśli dodamy stosunkowo tanią bazę hotelową i dość sprawną komunikację połączoną z głównym szlakami komunikacyjnymi wyłoni nam się obraz Targówka jako miejsca przyjaznego, zlokalizowanego w sąsiedztwie centrum stolicy a jednocześnie atrakcyjnego infrastrukturalnie.

I wszystko jasne!

 

IMG_7121

Jedna z największych atrakcji turystycznych Targówka została niestety już rozebrana /fot. targowek.info

 

To jak się wam podoba mieszkanie w najatrakcyjniejszym turystycznie miejscu Warszawy?

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx