Targówek turystyczną potęgą – ratusz wie dlaczego | | targowek.info

Targówek turystyczną potęgą – ratusz wie dlaczego

Pamiętacie sensacyjny raport GUS, w którym Targówek okazał się rajem dla turystów z całego świata? Zdziwili się wszyscy, oprócz władz naszej ulubionej dzielnicy.

Wg raportu Urzędu Statystycznego na IV kwartał 2012 r. przeciętny gość z  zagranicy spędzał w Warszawie 1,7 dnia. Z tym, że w Śródmieściu 1,6, na Mokotowie 2,1, a na Targówku aż 10,2 dnia! Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

My się dziwiliśmy, wy się dziwiliście, dziwiła się cała Warszawa. Jedynymi osobami, dla których takie dane to oczywista oczywistość są urzędnicy z ul. Kondratowicza.

Na oficjalnej stronie Urzędu Dzielnicy nasi włodarze nie kryją radości z raportu:

Miło nam, że jesteśmy doceniani przez zagranicznych gości. Co składa się na sukces Targówka? Znajduje się tutaj wiele atrakcji. Park Rzeźby staje się miejscem rozpoznawalnym w całej Europie. (…) Grodzisko w Lasku Bródnowskim to kolejna atrakcja zlokalizowana na naszym terenie (…). Jeśli dodamy stosunkowo tanią bazę hotelową i dość sprawną komunikację połączoną z głównym szlakami komunikacyjnymi wyłoni nam się obraz Targówka jako miejsca przyjaznego, zlokalizowanego w sąsiedztwie centrum stolicy a jednocześnie atrakcyjnego infrastrukturalnie.

I wszystko jasne!

 

IMG_7121
Jedna z największych atrakcji turystycznych Targówka została niestety już rozebrana /fot. targowek.info

 

To jak się wam podoba mieszkanie w najatrakcyjniejszym turystycznie miejscu Warszawy?

PRZECZYTAJ TEŻ:

15 komentarzy na temat “Targówek turystyczną potęgą – ratusz wie dlaczego

 • 28 marca 2013 o godz. 12:03

  „Jedna z największych atrakcji turystycznych Targówka została niestety już rozebrana” – ale sprawcy zostawili dużo nowego szklanego budulca do zagospodarowania ;-)

 • 28 marca 2013 o godz. 12:20

  Ja z JANkiem byś im lepszą atrakcje z tych palet zrobili.

 • 28 marca 2013 o godz. 12:29

  oo QWERTY wróciłeś :)

  My byśmy te pieniądze spożytkowali praktycznie a nie kupując palety (12 zł sztuka) i robiąc jakieś gó.wno, które kosztowało niby kilkaset tys. złotych. Oszukują nas w biały dzień …

 • 28 marca 2013 o godz. 14:23

  Ja tu jestem cały czas i wiem co się dzieje ;)
  Nie udzielam się bo nie wiadomo kto kim jest.

 • 28 marca 2013 o godz. 15:53

  Chyba jako skansen.

 • 28 marca 2013 o godz. 16:05

  no niestety :/ Janków to z 10 juz widziałem :) chyba z kazdym mam wojne przez dzieciarnie.

 • 28 marca 2013 o godz. 16:06

  Sprytnie porażkę urzedasy przekluly w sukces. Brawo!

 • 28 marca 2013 o godz. 18:25

  Najpewniej te „duchy”, które krążą wokół cmentarza żydowskiego zalicza się do tych obcokrajowców zamieszkujących naszą dzielnicę. Stąd taka statystyka.

 • 28 marca 2013 o godz. 19:01

  je_ać ztm, HGW i urząd targówek

 • 28 marca 2013 o godz. 20:40

  heheh ale bzdury buhhaaaa tak turyści napier…. tu żeby palety zobaczyć albo cegły udające sztuke hehehehehehehhe Ahaa i to zasługa niby władz ehehehehhehe o ku…. aż mnie brzuch boli !

 • 28 marca 2013 o godz. 23:12

  Zastanawiałem się, co mi ta sytuacja przypomina i wreszcie wiem:

  > Targówek, Targówek jest wielki na wieki
  Największa atrakcja światowej turystyki
  Turyści tu spędzają przeciętnie osiem lat
  Mimo, że jeszcze gdzieś indziej jest piękny świat ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=3ujXRDmmhfI

 • 29 marca 2013 o godz. 00:05

  Gościłem niedawno znajomych „turystów”. Akurat roztapiał się śnieg. Byli pod dużym wrażeniem ul. Pszczyńskiej i innych pobliskich na Zaciszu. Szambiarka wybierała wodę z kałuż. Pamiątkowe zdjęcia z gminy Targówek zrobione! „Gratka w błotku” poszła w świat:-)

 • 29 marca 2013 o godz. 00:29

  nie sprawdzałem, ale jeśli jest to cytat ze strony urzędu, to moim zdaniem władze chcą zrobić z mieszkańców debili, to przesada.

 • 29 marca 2013 o godz. 09:13

  Może będziemy turystycznym rajem… A czy ktoś zainteresował się, że dziś RSM Praga nie pracuje bo sobie odrobili w sobotę? Nie można nic zgłosić, nie ma ani jednej osoby. Czy tak działa największa spółdzielnia która dba o dobro mieszkańców? Czy ktoś wie kiedy będzie telewizja cyfrowa przez kabel UPC na który płacimy co miesiąc w czynszu? Może trzeba przywrócić zbiorcze anteny?

 • 29 marca 2013 o godz. 15:22

  RSM Praga to twór Państwa w Państwie wybierają pseudo rady którym się narzuca jak maja głosować mało tego robia wałki w głosowaniach ! ( Chętnie zostane pozwany do Sądu i przedstawie stosowne dokumenty ! ) robia Nas w ch.. za Nasze pieniądze o łapówach nie wspomne ! Super Expres art. opisa mechanizm za 10% od wzgranego przetargu ocieplenie bloku to 0,5 mln czyli 50 tys to do kieszeni bokiem plus no wasnie ile tam kto zarabia _ kto Wie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.