Nie oddałeś książki? Poznaj swojego windykatora | | targowek.info

Nie oddałeś książki? Poznaj swojego windykatora

Wydzwaniające telefony, niezliczone sms–y, groźnie brzmiące pisma – taki los szykuje tysiącu czytelnikom, którzy nie oddali na czas wypożyczonych książek, publiczna biblioteka na Targówku.

Fot. NeoGaboX/Flickr

Biblioteka Publiczna Dzielnicy Targówek (skupia wszystkie wypożyczalnie w naszej dzielnicy) straciła cierpliwość dla wszystkich zaczytanych i zapominalskich czytelników, którzy nie oddali w  terminie książek ani nie zapłacili za to regulaminowych kar. Od dziś o stosowny zwrot nie będą ich ścigać sympatyczne panie bibliotekarki, ale zdecydowanie mniej mili panowie windykatorzy.

W najbliższych tygodniach ponad tysiąc osób dostanie groźnie brzmiące pisma opatrzone dużą ilością paragrafów, pouczeń i wezwań, a także logo firmy SAF z Sosnowca. To wynajęta przez naszą bibliotekę firma windykacyjna, która specjalizuje się w poganianiu spóźnialskich czytelników w całej Polsce.

SAF zdobyło ogólnokrajową sławę w zeszłym roku, gdy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał ją za niezgodne z prawem wprowadzanie w błąd, groźby i straszenie ściganych dłużników. Windykatorzy sami dostali ponad 70 tys. zł kary i, oficjalnie, zmienili swoje praktyki.

Czy tak jest naprawdę, wkrótce przekona się ponad tysiąc czytelników z Targówka, którzy nie oddali ok. 2,5 tys. książek i w sumie są winni bibliotece prawie 300 tys. złotych kar i odsetek.

Jeden dzień nadprogramowego przetrzymywania książki kosztuje w naszej bibliotece raptem 10 groszy, lecz za zniszczenie książki trzeba już oddać jej równowartość, min. 30 zł. Umowa biblioteki z windykatorami obowiązuje do końca 2012 roku.

Windykatorzy odezwą się do osób, które nie oddały książek do tych bibliotek:

Wypożyczalnia nr 130, ul. Bartnicza 8
Multimedialna Wypożyczalnia nr 123, ul. św. Wincentego 64
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12, ul. Kuflewska 6
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40, ul. Suwalska 11
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52, ul. Rembielińska 6a
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53, ul. Bazyliańska 6
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65, ul. Krasnobrodzka 11
Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Bazyliańska 6
Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Rembielińska 6a
Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Piotra Skargi 54
Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Mieszka I nr 7
Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Krasnobrodzka 11
Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Kuflewska 6
Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Suwalska 11,
Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Wysockiego 11 (DK „Świt”)
Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Kondratowicza 23

 

***** Wyjaśnienie *****

Firma SAF S.A. obawia się, ze po naszej publikacji możecie bać się spotkania z ich windykatorami. My jesteśmy przekonani, że czytelnicy Targowek.to nie mają nic na sumieniu i książki oddają w terminie, ale na wszelki wypadek publikujemy wyjaśnienie firmy:

„SAF S.A. współpracuje z bibliotekami na terenie całego kraju od 2007r., zajmując się odzyskiwaniem niezwróconych przez czytelników książek oraz regulaminowych kar za ich przetrzymywanie. Podejmowane przez spółkę działania są zgodne z prawem, a treść pism rzeczowo informuje dłużnika o m.in.: tytule roszczenia, jego wysokości, terminie wymagalności, a nawet tytułach przetrzymywanych książek. Informujemy także o konsekwencjach prawnych uchylania się od uregulowania zobowiązania, a więc o możliwości wszczęcia postępowania sądowego. Wiedząc, że w każdym przypadku mogą pojawić się jakieś wątpliwości lub że dłużnik będzie chciał porozmawiać o warunkach spłaty, każde pismo opatrujemy indywidualnym numerem sprawy i przekazujemy dane osoby ją prowadzącej, z prośbą o  kontakt.
Z usług SAF S.A. skorzystało już ok. 90 książnic na terenie całego kraju, a w opinii osób nimi zarządzających współpraca jest satysfakcjonująca i korzystnie wpływa na ich relacje z czytelnikami. Wypowiedzi, które to potwierdzają, można z łatwością odnaleźć w publikacjach medialnych na ten temat.  Zachęcam do uzyskania informacji na temat działań bezpośrednio w naszej spółce, jak również  u przedstawicieli bibliotek, które zdecydowały się na powierzenie spraw nierzetelnych czytelników firmom windykacyjnym.”

PRZECZYTAJ TEŻ:

2 komentarzy na temat “Nie oddałeś książki? Poznaj swojego windykatora

  • 18 lutego 2012 o godz. 14:29

    o kurwełę

  • 8 maja 2020 o godz. 18:15

    Firma windykacyjna SAF nie ma żadnych windykatorów terenowych. Podobnie jak większość firm windykacyjnych które straszą przyjazdem windykatorów. Oczywiście też zaden windykator nie ma prawa wejśc do mieszkania dłużnika, to może tylko komornik a i tak egzekucje z ruchomości w mieszkaniu zwykle są bezskuteczne: http://komorniczo.slask.pl/czy-komornik-zajmie-zabierze-zlicytuje/ wiec komornicy niechętnie jeżdżą do dłuzników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.