Łąka przy Radzymińskiej sprzedana

3
Share

Nie hala sportowa Arena Varsovie, nie Jarmark Europa, to może hotel? Duża działka między Lasem Bródnowskim a Radzymińską została sprzedana.

 

Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedała właśnie 6,8 ha podmokłej łąki ciągnącej się wzdłuż Radzymińskiej. To jeden z najgorętszych gruntów inwestycyjnych w naszej dzielnicy. Tuż obok centrum handlowego M1, przy ruchliwej Radzymińskiej, a w przyszłości także przy Trasie Olszynki Grochowskiej, która ma przeciąć łąkę. W przetargu stanął tylko jeden oferent i kupił grunt za sumę wywoławczą: 32 mln zł. Tanio, bo rok temu 3 hektary na tej samej łące ANR sprzedała za 28 mln zł.

Co to oznacza dla Zacisza? Według uchwalonego w latach 90-tych miejscowego planu zagospodarowania duża część łąki przeznaczona jest na wielki parking dla TIR-ów. Na mniejszych sąsiednich działkach plan dopuszcza usługi towarzyszące parkingowi, czyli inwestycje związane z turystyką, zabudową mieszkaniową i usługami administracyjno-biurowymi. Dziś nikt już nie chce budować tu parkingu, ale plan wciąż obowiązuje. Dlatego ANR sprzedaje mniejsze działki, na których można budować budynki usługowe.

Tajemnicą pozostaje, kto kupił grunt. Według nieoficjalnych przecieków w ubiegłym roku 3 ha nabył w celach inwestycyjnych przedsiębiorca z listy 50 najbogatszych Polaków. Wówczas interesował się też sąsiednią działką, więc może w tym roku to także jego nabytek.

Batalia o puste pole

I tak mamy szczęście, bo według polityków PiS miałby tu już działać Jarmark Europa. Zażarty spór o przyszłość terenu przetoczył się przez Warszawę w 2009 roku. Ówczesna minister sportu Elżbieta Jakubiak (dziś Polska Jest Najważniejsza) widziała tu wieki bazar przeniesiony ze Stadionu Dziesięciolecia. Lokalni samorządowcy z PO woleli za to halę sportową Arena Varsovie, choć nie mieli pomysłu na jej finansowanie. Z planów nic nie wyszło, wnioski o zmianę planu zagospodarowania wciąż czekają na uchwalenie.

Ta działka została sprzedana w majowym przetargu / materiały ANR

 

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx