Metro jednak ominie Zacisze? Dwa nowe głosy

6
Share

– Chcemy stacji metra na Zaciszu czy należy ją zlikwidować? – pyta radny z Targówka. A wpływowy dziennikarz twierdzi wprost, że ze stacji Zacisze „wypadałobyby zrezygnować” jeśli kolejka ma jechać na Białołękę. Uspokajamy, że to jeszcze nie decyzje, a tylko kolejne opinie.

 

materiały prasowe radnych Dzielnicy Białołęka

 

Nie milkną głosy w dyskusji o przebiegu drugiej linii metra. Zawrzało po uchwale radnych Białołęki, którzy chcą żeby podziemna kolejka za ratuszem Targówka przy Kondratowicza nie skręcała w kierunku Rembielińskiej, a jechała prosto na Zieloną Białołękę do stacji Grodzisk. Pisaliśmy o tym tutaj

Ewentualnej nowej trasie wpis na swoim blogu poświęcił Jarosław Osowski, wpływowy dziennikarz piszący od wielu lat o problemach komunikacji w Warszawie w lokalnym wydaniu Gazety Wyborczej. Na blogu Autobus Czerwony krytykuje obecne miejsce zakończenia drugiej linii, czyli stację Bródno.

Już kilka razy pisałem, że końcówka II linii metra na stacji Bródno (Kondratowicza/Rembielińska) nie jest najlepsza. Uważam, że powstała w zupełnie przypadkowym miejscu, gdy wiele lat temu metro wycofano z ul. Jagiellońskiej i Modlińskiej na Tarchomin.

Z dalszą częścią na pewno nie zgodzą się mieszkańcy okolic tej stacji:

Nie byłoby więc może takie głupie przekierowanie II linii metra od stacji Kondratowicza/św. Wincentego do proponowanej przez samorząd Białołęki stacji Grodzisk przy Trasie Toruńskiej. To naprawdę dobre miejsce na parking przesiadkowy zbierający samochody nie tylko z Zielonej Białołęki, ale przyjeżdżające Trasą od strony Marek.

A teraz zaciskać zęby ze złości zaczną mieszkańcy Zacisza:

Mam tylko wątpliwości, czy uda się takie cięcie-gięcie tunelu po Targówku, Zaciszu i Bródnie – przy jego przedłużeniu na Białołękę wypadałoby chyba zrezygnować ze stacji na Zaciszu, która i tak ruchliwa nie będzie, a przyciągnie tylko samochody na wąskie uliczki tego willowego osiedla (tak jak to się dzieje teraz na Bielanach).

Opinia przypomina niecą głos Zielonego Mazowsza, o którym już pisaliśmy na Targowek.to. Co ciekawe opcji likwidacji stacji Zacisze nie wyklucza  radny Targówka z PO Jędrzej Kunowski. Dokonania lokalnych samorządowców z ostatniego roku opisał serwis Zacisze.info. Na pytanie o plany na najbliższe trzy lata, radny Kunowski odpowiada:

W najbliższym czasie będziemy musieli odpowiedzieć sobie na pytanie jak ma wyglądać komunikacja na Zaciszu. Czy chcemy stacji metra, czy należy ją zlikwidować. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Stacja uprości dojazd do Centrum miasta i nie tylko, ale może oznaczać także to, że wiele osób zastawi nam samochodami osiedle.

Żadna z tych opinii nie jest oczywiście wiążąca dla podejmujących decyzje władz miasta. Ale ich nagły wysyp podpowiada, że  lokalizacja stacji jeszcze nie jest przesądzona. A wy co wolicie: stację metra czy święty spokój od parkujących na Zaciszu przyjezdnych samochodów?

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx