Metro jednak ominie Zacisze? Dwa nowe głosy | | targowek.info

Metro jednak ominie Zacisze? Dwa nowe głosy

– Chcemy stacji metra na Zaciszu czy należy ją zlikwidować? – pyta radny z Targówka. A wpływowy dziennikarz twierdzi wprost, że ze stacji Zacisze „wypadałobyby zrezygnować” jeśli kolejka ma jechać na Białołękę. Uspokajamy, że to jeszcze nie decyzje, a tylko kolejne opinie.

 

materiały prasowe radnych Dzielnicy Białołęka

 

Nie milkną głosy w dyskusji o przebiegu drugiej linii metra. Zawrzało po uchwale radnych Białołęki, którzy chcą żeby podziemna kolejka za ratuszem Targówka przy Kondratowicza nie skręcała w kierunku Rembielińskiej, a jechała prosto na Zieloną Białołękę do stacji Grodzisk. Pisaliśmy o tym tutaj

Ewentualnej nowej trasie wpis na swoim blogu poświęcił Jarosław Osowski, wpływowy dziennikarz piszący od wielu lat o problemach komunikacji w Warszawie w lokalnym wydaniu Gazety Wyborczej. Na blogu Autobus Czerwony krytykuje obecne miejsce zakończenia drugiej linii, czyli stację Bródno.

Już kilka razy pisałem, że końcówka II linii metra na stacji Bródno (Kondratowicza/Rembielińska) nie jest najlepsza. Uważam, że powstała w zupełnie przypadkowym miejscu, gdy wiele lat temu metro wycofano z ul. Jagiellońskiej i Modlińskiej na Tarchomin.

Z dalszą częścią na pewno nie zgodzą się mieszkańcy okolic tej stacji:

Nie byłoby więc może takie głupie przekierowanie II linii metra od stacji Kondratowicza/św. Wincentego do proponowanej przez samorząd Białołęki stacji Grodzisk przy Trasie Toruńskiej. To naprawdę dobre miejsce na parking przesiadkowy zbierający samochody nie tylko z Zielonej Białołęki, ale przyjeżdżające Trasą od strony Marek.

A teraz zaciskać zęby ze złości zaczną mieszkańcy Zacisza:

Mam tylko wątpliwości, czy uda się takie cięcie-gięcie tunelu po Targówku, Zaciszu i Bródnie – przy jego przedłużeniu na Białołękę wypadałoby chyba zrezygnować ze stacji na Zaciszu, która i tak ruchliwa nie będzie, a przyciągnie tylko samochody na wąskie uliczki tego willowego osiedla (tak jak to się dzieje teraz na Bielanach).

Opinia przypomina niecą głos Zielonego Mazowsza, o którym już pisaliśmy na Targowek.to. Co ciekawe opcji likwidacji stacji Zacisze nie wyklucza  radny Targówka z PO Jędrzej Kunowski. Dokonania lokalnych samorządowców z ostatniego roku opisał serwis Zacisze.info. Na pytanie o plany na najbliższe trzy lata, radny Kunowski odpowiada:

W najbliższym czasie będziemy musieli odpowiedzieć sobie na pytanie jak ma wyglądać komunikacja na Zaciszu. Czy chcemy stacji metra, czy należy ją zlikwidować. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Stacja uprości dojazd do Centrum miasta i nie tylko, ale może oznaczać także to, że wiele osób zastawi nam samochodami osiedle.

Żadna z tych opinii nie jest oczywiście wiążąca dla podejmujących decyzje władz miasta. Ale ich nagły wysyp podpowiada, że  lokalizacja stacji jeszcze nie jest przesądzona. A wy co wolicie: stację metra czy święty spokój od parkujących na Zaciszu przyjezdnych samochodów?

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Metro jednak ominie Zacisze? Dwa nowe głosy

 • 19 grudnia 2011 o godz. 08:26

  I prawda, po co nam metro? Zrezygnujmy, wasza mac, w ogole ze wszystkich inwestycji tutaj – bedzie taniej. Teraz to o nas nikt nie chce myslec. Wszystko pozamykali, nigdzie sie nie dojedzie normalnie, a teraz jeszcze sie okaze, ze z tej meczarni pozytku zadnego. K… wasza m…!!!!!!!!

 • 19 grudnia 2011 o godz. 10:15

  tak jest! a w zamian podciagnijmy metro pod klatke schodowa w ktorej mieszka redaktor Osowski! wtedy wszystkie blogi i gazety stoleczne beda to ciecie-giecie bezwarunkowo popieraly!

 • 23 grudnia 2011 o godz. 21:28

  No tak Panie Kunowski, z powodu kilku parkujących samochodów warto się zastanowić, czy warto budować metro? Dobrze Pan walczy o nasze sprawy. Zyć nie umierać tu na Zaciszu z takim radnym.

 • 23 grudnia 2011 o godz. 21:29

  No tak Panie Kunowski, z powodu kilku parkujących samochodów warto się zastanowić, czy warto budować metro? Dobrze Pan walczy o nasze sprawy. Zyć nie umierać tu na Zaciszu z takim radnym.

 • 28 lutego 2012 o godz. 15:26

  To oczywiste, że na Zaciszu stacji być nie powinno (to osiedle domków jednorodzinnych z wąskimi uliczkami dojazdowymi). Stacje buduje się przy większych i mniejszych węzłach komuniacyjnych, a nie w środku osiedli, zwłaszcza – domków.
  Poza tym, takie wygięcie na Zacisze, a potem z kolei na Bródno, to wymysł (i lobbing) tzw. „korytowych”. Na całym świecie metro buduje się w linii prostej. Jego przebieg powinien być w linii prostej wzdłuż ul. Sw. Wincentego do Trasy Toruńskiej (w przyszłości z przedłuzeniem aż do północnych granic Warszawy już na powierzchni). I każdy mądry, obiektywny człowiek to potwierzdzi.

 • 19 sierpnia 2017 o godz. 22:07

  Popieram , stacji na zaciszu nie powinno być, to przesada, tam są same domki jednorodzinne i mało ludzi. Nawet dla mieszkańców Targówka lepiej byłoby , żeby powstała przynajmniej jedna stacja za Trasą Toruńską, wtedy wszystkie samochody z Białołęki zostałyby po tamtej stronie trasy i nie zawaliły by wszystkich miejsc postojowych w okolicach Kondratowicza. A wtedy można by zrezygnować ze stacji Rembielińska, bo tam i tak jest tramwaj i bardzo dużo autobusów do przystanku Urząd Targówek- łatwa komunikacja do stacji metra – 3 minuty. Byłoby o niebo lepiej , sprawniej, logiczniej i cała masa samochodów pozostałaby po białołęckiej stronie trasy Toruńskiej i tam właśnie przydałby się parking parkuj i jedź. Idealne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.