Nowa technologia zmniejszy korki?

3
Share

Drogowcy pochwalili się zakończonym remontem skrzyżowań na Bródnie. Supernowoczesne światła miały zmniejszyć korki. Czy na pewno się udało?

Te remonty to jedne z nielicznych inwestycji drogowych w dzielnicy. Przez kilka tygodni drogowcy wymieniali sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach ulic Bazyliańskiej z Rembielińską, Bazyliańskiej z Wysockiego oraz Wysockiego z Bartniczą. Okablowanie zostało zmienione na nowsze technologicznie. – Wyremontowane sygnalizacje są w pełni akomodacyjne, co oznacza, że dopasowują się do natężenia ruchu, a wbudowany sterownik każdorazowo reaguje na zaistniałą sytuację na skrzyżowaniu – chwali się Zarząd Dróg Miejskich.

Nam wydaje się, że potok samochodów w godzinach szczytu przerasta jednak wrażliwość sterownika. Światła na przecięciu Wysockiego i Bartniczej kosztowały 854 tys. zł, na remont pozostałych dwóch skrzyżowań wydano aż 2,1 mln zł. Czy coś dał? Rano korki jak były na Bazyliańskiej, tak są do tej pory. Także w popołudniowym szczycie dojazd od Wysockiego do Kondratowicza zajmuje kilka cyklów świateł.

A jakie są wasze obserwacje? Czy światła poprawiły ruch na skrzyżowaniach? Czekamy na komentarze pod artykułem i na maile: redakcja@targowek.to

W tych miejscach zmodernizowano światła / Mapa © użytkownicy OpenStreetMap, CC-BY-SA

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx