Oznakuj rower na Targówku

1
Share

Wiosenna pogoda nie tylko was skłoniła do wyjścia na rower. Złodziei także.

I taki bicykl można oznakować. fot. Flickr

Policjanci z naszej strony Wisły zaczęli akcje znakowania rowerów pod hasłem „Nie daj szansy złodziejowi”. Bezbolesna operacja polega na wygrawerowaniu na rowerze oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz jego rejestracji w bazie danych Policji. Dodatkowo każdy oznakowany jednoślad zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką z odstraszającą potencjalnych złodziei stosowną informacją.

Znakowane są: rama roweru pod kierownicą, ramię przekładni sprzężone z przekładnią oraz przedni widelec. Ale w rowerach o znacznej wartości funkcjonariusze zalecają także się rozważenie oznakowania dodatkowych elementów, takich jak sztyca siodełka, sztyca kierownicy i obręcze kół. Mikroudarowa technologia „engrawera” pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Żeby oznakować i zarejestrować rower w komputerowej bazie danych trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia — z rowerkiem dziecięcym musi przyjść rodzic jego użytkownika) oraz dowód zakupu jednośladu — paragon lub faktura, ew. umowa kupna — sprzedaży. Rowerzyści z Targówka mogą znakować swoje maszyny w Komisariacie Policji przy ul. Motyckiej 15 od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-15.00 — ale, uwaga, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (tel.22 603-86-40).

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx