Zamieszanie wokół remontu św. Wincentego

5
Share

Zbudują? Nie zbudują? Którędy pobiegnie i jaki będzie miała status? „Gazeta Stołeczna” odkrywa dziś Amerykę i ogłasza to, co czytelnicy targowek.info wiedzą już od prawie roku.

Ul. św. Wincentego przy rondzie Żaba / fot. Google Earth

Ul. św. Wincentego przy rondzie Żaba / fot. Google Earth

Wokół generalnego remontu ul. św. Wincentego wciąż są same znaki zapytania. Dziś temat porusza „Gazeta Stołeczna”, ale nie musicie biec do kiosków ani wertować internetu. Jeśli choć od czasu do czasu zaglądacie na naszą stronę, temat znacie już doskonale.

„Od nowa trzeba projektować drugą jezdnię ul. św. Wincentego na Targówku, bo na jej przebiegu odkryto żydowskie groby” – pisze dziś gazeta.  Zgadza się, a my pisaliśmy o tym już w maju 2012 r.

Gazeta zauważa też zupełnie trafnie, że wg aktualnych planów ulica ma być drogą główną ruchu przyspieszonego – co znacznie zwiększa jej koszty, a dla mieszkańców ma dużo więcej wad niż zalet. Pisaliśmy o tym m.in. w październiku.

Zresztą problem przebudowy ul. św. Wincentego jest coraz bardziej teoretyczny, bo z braku pieniędzy do rozpoczęcia prac i tak jeszcze daleka droga – zauważa całkiem słusznie „Stołeczna”. W tym roku w budżecie przewidziano na prace przygotowawcze jedynie niecałe 0,5 mln zł, o czym informowaliśmy was w listopadzie 2012.

Tak więc, jakbyście szukali aktualnych informacji z Targówka, to już wiecie gdzie je znajdziecie najszybciej :)

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx