Coś się zmieniło… | | targowek.info

Coś się zmieniło…

Od referendum minęły raptem trzy dni. Podsumujmy, co się przez ten czas wydarzyło w naszej okolicy: jeszcze większy chaos na Trasie Toruńskiej, gigantyczny remont mostu Grota bez otwarcia awaryjnej przeprawy, tylko trzy stacje metra na Targówek.

fot. targowek.info
fot. targowek.info

Głosowanie w sprawie odwołania prezydent Warszawy zaczęło się raptem 72 godziny temu – dlaczego więc wydaje nam się, że minęły całe lata? Jeszcze przed weekendem wszystko było takie proste i poukładane, a teraz warszawskie media i urzędy informują, co następuje:

* Drogowcy, którzy nieoczekiwanie i bez żadnego wcześniejszego oznakowania zajęli skrajne pasy głównych jezdni Trasy AK na Żoliborzu i Trasy Toruńskiej przy ul. Modlińskiej, powodując we wtorek korki sięgające aż do Bródna, mieli na to niezbędne pozwolenia. Ratusz nie wiedział jednak, że prace ruszą juz teraz – poinformował Tvn Warszawa. Po kilkugodzinnym chaosie urzędnicy nakazali drogowcom przerwanie prac. Co oznacza, że czeka nas „powtórka z rozrywki” i ponownie zwężenie trasy – prawdopodobnie już w najbliższy weekend.

* Owe zamieszanie jest jednak wstępem do jeszcze większego bałaganu, który nastapi gdy pełną parą ruszy generalny remont mostu Grota-Roweckiego, najruchliwszego mostu nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce. Żeby nie zakorkowało się pół miasta (konkretnie: nasze pół miasta) urzędnicy planowali na ten czas budowę tymczasowego mostu. Ale… prawdopodobnie nie powstanie wcześniej zapowiadana przeprawa tymczasowa, bo miasto nie ma na nią pieniędzy – ustalił portal Rynek Infrastruktury. Najpewniej ruch na remontowanym moście będzie puszczony awaryjnie po zwężonej jezdni i wtedy wczorajsze korki na TT będą się wydawały kierowcom nieosiągalnym szczytem marzeń o płynnej jeździe.

* Coś z zupełnie innej beczki: za pieniądze unijne z budżetu na lata 2014-2020 uda się zbudować tylko trzy stacje metra na Targówek i trzy na daleką Wolę – dowiedziała się Gazeta Stołeczna. Tymczasem wg jeszcze niedawnych zapewnień władz miasta, do 2020 roku miała być zbudowana calutka II linia metra – w naszym przypadku przez Zacisze na Bródno, ew. poprzez Bródno na Białołękę. Jeśli informacje gazety są prawdziwe, podziemna kolejka nie wyjedzie poza ul. Trocką na Targówku Mieszkaniowym zapewne przez całe dziesięciolecia.

* A dodatkowo firma Transprojekt zdementowała wszystkie doniesienia dotyczące czterech wariantów przebiegu metra przez Targówek, o których poinformował Tvn Warszawa, a my zacytowaliśmy w naszym artykule. „Nieprawdą jest, że Transprojekt Gdański Sp. z o.o. przedstawił jakiekolwiek wyniki i informację dotyczące przedmiotowego opracowania za pośrednictwem TVN Warszawa.” – informuje kierownik pracowni Michał Bryszewski. No więc prostujemy i wycofujemy także wiadomość o czterech wariantach trasy podziemnej kolejki.
Zresztą – w świetle poreferenadalnych wydarzeń z ostatnich kilkudziesięciu godzin – wydaje nam się, że tych wariantów tak naprawdę będzie po prostu zero.

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Coś się zmieniło…

 • 16 października 2013 o godz. 07:34

  HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA Hania Was kocha !
  I bardzo dobrze.

 • 16 października 2013 o godz. 08:34

  do Jan: FAKER

 • 16 października 2013 o godz. 08:38

  Jak głupi naród zagłosował tak głupi naród POlacy potraktowali

 • 16 października 2013 o godz. 08:40

  I wyszło szydło z worka….. Szkoda , że nie przed referendum;)

 • 16 października 2013 o godz. 08:46

  Mieliśmy za dużą frekwencję ?

 • 16 października 2013 o godz. 08:59

  Do WIKENS666: Za niską. HGW okradała Targówek lata a my zareagować nie zareagowaliśmy nawet na referendum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 16 października 2013 o godz. 09:00

  ” … nie powstanie wcześniej zapowiadana przeprawa tymczasowa, bo miasto nie ma na nią pieniędzy… ” A może referendum ?? No to jest i musi być !!!!

 • 16 października 2013 o godz. 10:17

  O tym było wiadomo przed referendum, że będzie chaos. Warszawiacy lubią być robieni w jajo. Super artykuł.

 • 16 października 2013 o godz. 10:19

  A teraz drogie dzieci pocałujcie misia w d..ę.

 • 16 października 2013 o godz. 10:36

  Nic się nie zmieniło – wszystko wróciło do normy. A zawdzięczamy to tym, którzy zostali w domach

 • 16 października 2013 o godz. 10:37

  Wyłączenie prądu rankiem w niedzielę to było ostrzeżenie. Teraz dostaniecie w piz…czkę. A nie chciało się wyjść z wyra i odstrzelić.

 • 16 października 2013 o godz. 10:53

  Dobry artykuł…

 • 16 października 2013 o godz. 12:50

  Targówkowicze – ale z was „Polaczki”.
  Zwalcie wszystko na HGW, bo zawsze trzeba znaleźć kozła ofiarnego.

  Wygralibyście cebulaczki to referendum i tu moje pytanie: Co by się do zmieniło? A jeśli coś by jednak się zmieniło co by zasłużyło na wasz poklask to w jakim czasie i czy zostałoby zrealizowane? Bo nowy prezydent MST oczywiście by naobiecywał cudów i zamydlił wam oczy na jakiś czas żebyście byli szczęśliwi że coś zmieniliście. Robi to każdy kolejny prezydent MST.

  Suma Sumarów i tak by nic się nie zmieniło – bo to polityka. Sam osobiście siedząc w korycie bym zajmował się jedynie własnym podwórkiem – dlaczego? Bo Polaczki to nie wdzięczny naród, czy chce się dobrze czy źle – to są pewne ograniczenia w realizacji planu (majątkowe, czasowe, rzeczowe, biurowe, inne), ale i tak władza wykonawcza jest fu fu fu i zła, nie system – władza. Polaczki, pewnych schematów – systemu nie zmienicie, funkcjonuje on na całym świecie, ale inne temperamenty potrafią to zrozumieć, nie my, wiecznie narzekający.

  Przyjdzie nowy prezydent, wgryzie się w szablony, będzie ograniczony przez system, straci wiarę – zrobicie kolejne referendum za duże bańki złotych. Ale dla mnie bomba, jest popyt, jest podaż – łebskie jednostki zarobią grube dolary, a wy dalej biedakujcie i płaczcie że, pracy nie ma.

  Do końca życia będziecie narzekać. To smutne.

 • 16 października 2013 o godz. 19:38

  Polska
  Zespół Macierewicza
  Drużyna Actimela
  Syberia

 • 16 października 2013 o godz. 23:44

  Gazeta wyborcza 2 miesiace btonila hgw, pomaga jej tvn i tvp wiec referenfum nie moglo sie udac .

 • 17 października 2013 o godz. 16:20

  Z przed chwili: Jak pisze „Super Express”, Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała swoim urzędnikom premie. Zrobiła to mimo swoich zapewnień, że w tym roku nagród nie będzie. Przedreferendalne obietnice swoją drogą, a rzeczywistość swoją – blisko 500 osób otrzymało niemal 580 tys. złotych nagrody. Ratusz przyznał się do tego już po niedzielnym głosowaniu.
  Co ciekawe, warszawscy radni PiS jeszcze przed referendum próbowali dopytać o wysokość tych nagród. Urzędnicy kazali im czekać na odpowiedź… do 5 listopada.

 • 23 października 2013 o godz. 16:31

  to wina moderatora, który wycinał moje wpisy wzywające do udziału w referendum!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.