Baaardzo długi skwer z kolejką | | targowek.info

Baaardzo długi skwer z kolejką

Na skraju Lasu Bródnowskiego kończą się już prace przy nowym skwerze. Jest inny niż wszystkie i coś nam się wydaje, że wiosną będzie oblegany. 

 

Choć robotnicy prowadzą jeszcze ostatnie prace, a pogoda raczej mało zabawowa, to już teraz urządzenia na nowym placu zabaw testowane są przez pierwszych niecierpliwych. Bo plac jest inny niż te, które znamy z naszej dzielnicy. Zamiast plastiku i metalu, dominuje naturalne drewno, zamiast gumowego podłoża, mamy drobny piasek. Wszystko to sprawia, że na placu jest naprawdę przyjemnie.

Urządzenia i zabawki też jakby z pomysłem, a nie te same, powielane wszędzie wzory. Znajdziecie tu pierwszą na Targówku kolejkę tyrolską! Oczywiście w wersji minii, więc tatusiów prosimy o nietestowanie urządzenia ;) Wystarczy, że Wasze dziec będą zachwycone.

Skwer powstaje wzdłuż ul. Bystrej i właściwie jest to po prostu długa aleja podzielona na strefy aktywności. Z jednej strony mamy Kanał Zaciszański, z drugiej ścianę Lasu Bródnowskiego. Aleja będzie oświetlona latarniami zasilanymi energią słoneczną.

Sam plac zabaw ciągnie się przez kilkadziesiąt metrów, ale są umilacze czasu nie tylko dla dzieci. Można będzie usiąść na którejś z wielu ławek, schować się pod jedną z dwóch altan czy poćwiczyć na siłowni – ta stoi już od dłuższego czasu, więc raczej nie zdemontują jej po wyborach.

Udało nam się odwiedzić skwer kilka dni temu, gdy jeszcze była ładna pogoda. Zapraszamy więc na słoneczne zdjęcia i przypominamy, że to ciągle  plac budowy, więc zabawa będzie możliwa dopiero po otwarciu.

fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

30 komentarzy na temat “Baaardzo długi skwer z kolejką

 • 28 listopada 2014 o godz. 07:19

  duzo piachu to dla piesków i kotków super toaleta

 • 28 listopada 2014 o godz. 08:24

  Z moich obserwacji wynika, że to coś, bo ciężko to skwerem nazwać, nie spełnia oczekiwań mieszkańców. Piją na stojąco a ławki robią za stolik. Czy projektant jest abstynentem?

 • 28 listopada 2014 o godz. 09:02

  Byłam z dziećmi i oglądałam z bliska.Chyba najlepiej zaprojektowany i wykonany skwer z tych które ostatnio powstały.I do tego siłownia!Wiosną będzie to przebój Targówka!Brawo! :-)

 • 28 listopada 2014 o godz. 09:50

  Gdzie to jest dokładnie? Może jakaś mapka?

 • 28 listopada 2014 o godz. 10:16

  Spokojnie, tam często dzik z lasu wygląda i rychło przegoni trunkowych.

 • 28 listopada 2014 o godz. 10:49

  Skwerek rzeczywiście ładny, oby właściciele piesków uszanowali i nie zrobili z niego toalety. niestety wszystkim tym którzy wybiorą sie tam na spacer od strony młodzieńczej i bystrej, cały efekt psują obskurne barierki na mostku, na których co chwila pojawiają się na dziko wieszane banery, no i cały ten złom reklam i szyldów jaki tam zebrano przy samym wjeździe na ul.bystrą no i do tego ta przyczepka z reklamami, wyjątkowo to szpetne.

 • 28 listopada 2014 o godz. 11:55

  Super:) w końcu coś powstało bliżej ul. Młodzieńczej.

 • 28 listopada 2014 o godz. 12:54

  Super, Haniu dziękujemy, gdyby nie Ty nic by w Warszawie nie było. Naprawdę super !!!!

 • 28 listopada 2014 o godz. 14:01

  Dzięki za długi ! 10 % realizacji tego co Obiecałaś w bufecie za kreowanie miernot

 • 28 listopada 2014 o godz. 14:01

  Piekny skwerek,najlepszy w dzielnicy w tym momencie.Chyba nikt się nie spodziewał,że będzie taki fajny :)

 • 28 listopada 2014 o godz. 15:50

  tak, tak, że będą pić i psy wyprowadzać – dla tych malkontentów powinno pozostać to co było – czyli chaszcze i dzikie góry śmieci. Krytyka powinna być chyba nie w stronę tych co miejsce zbudowali a w stronę tych co korzystają z niego w niewłaściwy sposób.
  Idąc tak zapyziałym i ociężałym tokiem „rozumowania” nic by nie powstało bo po co stawiać ławkę jak ktoś na niej zaraz będzie siedział i pił. z drugiej strony powiem: „Sorry – taki mamy naród” ale trzeba wychodzić na przód i odchamiać nasze krajobrazy.
  Malkontentom proponuję wizję z Misia – sztućce w knajpach na łańcuchy, przybite do stołów bo przecież zniszczą i ukradną. A najlepiej wszęęęęędzie „pole, pole, łyse pole”, będzie pusto, szaro-szaro, będzie zabawa, i cytując niegdysiejszego kandydata Kononowicza – „…w ogóle nic nie będzie” i będzie cacy ;)

 • 28 listopada 2014 o godz. 16:20

  a to gdzie teraz radny będzie żmije łapać? buahahahaha :-)

 • 28 listopada 2014 o godz. 20:47

  MK – nie unoś się tak wysoko. Wystarczyłoby zaprojektować i wykonać stoliki. Przydatne byłyby nie tylko dla chlorów, ale także i dla jakiejś matki, czy też ojca z dzieckiem.

 • 28 listopada 2014 o godz. 22:58

  a czy też będzie super nowoczesne WC za ok. 900 tys..?

 • 29 listopada 2014 o godz. 11:53

  Do płatnych klakierów: przypominam, że jest cisza wyborcza.

 • 29 listopada 2014 o godz. 14:39

  A Pan Kamilek zazdrosny może.Nikt nie bierze pod uwagę ,że dniem i prawie nocą na tych ławeczkach przed moimi oknami będą przesiadywać miejscowe i nie tylko pijaczki i tak zwana młodzież .Przyczepka przeszkadza a za nią na pobliskiej posesji zbiorowisko ,graciarnia i smród z kominów bo palą stare meble i oponki to już jest ok.

 • 29 listopada 2014 o godz. 16:43

  Po jednej stronie Kanału Zaciszańskiego Europa i przepych a po drugiej stronie Kanału szara gminna rzeczywistość, błotnista droga pełna dziur z brakiem perspektyw na lepsze jutro. Gdzie tu jest rozwaga i rozsądek a gawiedź się cieszy….

 • 30 listopada 2014 o godz. 12:17

  No cóż jak ktoś jest bałaganiarz to ma syf na podwórku, a palących śmieciami w piecach to trzeba zgłaszać do SM. Może jeden z drugim „gospodarz” podwórka trochę się ogarnie i zauważy te zmiany dookoła i te graciarnie na własnych podwórkach oraz wokół zaczną mu przeszkadzać.

 • 30 listopada 2014 o godz. 15:18

  Grzesiu, sam się zgłoś do SM, może cię tam zatrudnią, kwalifikujesz się ;)

 • 30 listopada 2014 o godz. 16:49

  Spacerując po Zaciszu oglądam jak wygląda dym z komina w tych domkach.Jak śmierdzi to dzwonię do Straży Miejskiej na numer 996.Jak taki kościelny moher zapłaci raz,drugi to się nauczy,czym się opala w piecu ha ha ha

 • 30 listopada 2014 o godz. 23:14

  Robinie, to teraz weź głęboki wdech i powiedz co mówisz tym antyterrorystom jak dzwonisz czując śmierdzący dym z komina?

 • 1 grudnia 2014 o godz. 14:55

  Ja zgłaszałem na Warszawa19115 pod inne, gdy jeden sąsiad z pierwszymi zimniejszymi dniami zaczął spalać zawartość kosza na śmieci, nie wiem czy poskutkowało moje zgłoszenie czy też ostra rozmowa z tym kretynem przeprowadzona przez innego sąsiada, ale efekt jest taki, że koleś już nas nie truje.

 • 3 grudnia 2014 o godz. 12:20

  Wszystko ładnie i pięknie. Nie zauważyłem tylko kamer monitoringu.
  Jeśli nie będą tam się regularnie pojawiać patrole Straży albo Policji to będziemy mieli to samo co się odbywa w altankach w okolicy Grodziska i placu zabaw w Lasku: palenie ognisk, alkohol popłynie strumieniami, muzyka z komórek i darcie mordy….. Tylko patrzeć jak któraś z altanek pójdzie z dymem.
  A taka była spokojna ścieżka i komu to przeszkadzało :-)? Strach będzie przejechać rowerem…..

 • 3 grudnia 2014 o godz. 14:22

  Ogarnij grzywkę ;)
  Akurat w lesie alkohol może się lać nawet z kranu do gęby ;) poczytaj troszkę ustawy i nie zaśmiecaj komentarzy swoimi zacofanymi poglądami ;)
  Bardziej się boję że idąc a nie jadąc , spotkam takiego dzika jak Ty ;)
  Najprędzej to pójdzie z dymem altanka takiego zacofańca jak Ty ;)

 • 3 grudnia 2014 o godz. 18:19

  Widzę, że odezwał się jeden z tych wyjętych spod prawa pijący alkohol w miejscach publicznych. Jeśli kiedyś tam się spotkamy a Ty trolu będziesz tam pił alkohol to szykuj kaskę na mandat karny bo ja na pewno wybiorę właściwy numer.

 • 4 grudnia 2014 o godz. 10:10

  Nie wyjęty spod prawa tylko człowiek ZNAJĄCY SWOJE PRAWA ;)

  Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

  Proszę troszkę poczytać , doedukować się i dopiero udzielać .
  Póki co nie wykazujesz cech Hominidae ;)

  tak tak , sprawdź sobie w google bo nawet nie słyszałeś/aś o takim pojęciu a po wypowiedziach stwierdzam że nawet się do nich nie zaliczasz.

 • 4 grudnia 2014 o godz. 11:52

  Anonim, jak jesteś frajerem to dasz się złowić mandatobiorcom. Jak masz łeb na karku, to napijesz się wszędzie. Zal mi ciot z otwartymi piwkami na srodku ulicy- kopalnia kasy dla hgw.

 • 4 grudnia 2014 o godz. 21:19

  ANONIM widzę że z Ciebie nie byle jaki znawca prawa. Proszę zacytuj zapisy wspomnianej ustawy, które Twoim zdaniem pozwalają na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych poza lokalami. Oświeć mnie bo być może jakaś nowelizacja mi umknęła.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 08:53

  SILNY – masz rację ;) Jak mam ochotę to napiję się w miejscu i czasie dla mnie odpowiednim :) Nigdy w zyciu nie dostałem mandatu za nic i nie mam zamiaru a zawsze robię to na co mam ochotę . zjawisko : ORIENT24

  ASDR – nie ma problemu , wytłumaczę Ci o co chodzi z przytoczoną ustawą . Ale najpierw musisz przeczytać ze zrozumieniem moją wypowiedź z (3 grudnia 2014 14:22). Następnie ZE ZROZUMIENIEM ustawę ;)

  Myślę że wtedy sam/a dojdziesz do tego o co mi chodziło .
  Oczywiście nie ma tam przyzwolenia na spożywanie alkoholu w miejscu publicznym… za to jest zapis co zaliczamy do miejsc publicznych a co nie .

  CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM to największa bolączka społeczeństwa , dobrze że pojawia się na maturze ;)

  Pozdrawiam , miłego dnia ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.