Ruszają remonty na Fantazyjnej i Tarnogórskiej

7
Share

Dwie uliczki na Zaciszu doczekały się nowej nawierzchni i równych chodników.

 

 

O tym, że Fantazyjna i Tarnogórska trafią do remontu, pisaliśmy już w czerwcu. Dziś wiemy, że zacznie się on na nich równocześnie we wtorek 20 października 2015 r.

Konkretnie prace będą prowadzone tutaj:

* ul. Fantazyjna na odcinku Gilarska – Radzymińska. Nawierzchnia jezdni jest w bardzo złym stanie technicznym (zniszczona została kilka lata temu podczas remontu kanalizacji i fatalnie odbudowana). A w związku z planowaną rozbudową metra i przeniesieniem bazaru w tę okolicę znacznie zwiększy się na niej natężenie ruchu.

* ul. Tarnogórska na odcinku ul. Bajeczna – ul. Krzesiwa. Nawierzchnia jezdni w bardzo złym stanie technicznym, wymagane jest też wzmocnienie podbudowy. Natężenie ruchu pojazdów zwiększyło się tutaj po zakończeniu przebudowy ul. Potulickiej, ponieważ wytworzył się skrót pomiędzy ul. Łodygową i Radzymińską umożliwiający ominięcie zatłoczonego skrzyżowania Łodygowej z Radzymińską.

W związku z remontem ul. Tarnogórskiej od 26.10.2015 r. od początku kursowania do odwołania linia 740 zostaje skierowana na trasę zmienioną w kierunku Nadmy. Trasa przebiegać będzie bezpośrednio ulicą Radzymińską z pominięciem  ulic: Tarnogórskiej i Tużyckiej.

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx