Remont Łodygowej "zagrożony" - te męczarnie będą trwały jeszcze dłużej | targowek.info

Remont Łodygowej „zagrożony” – te męczarnie będą trwały jeszcze dłużej

Miejscy urzędnicy przyznają, że pełzający remont ulicy Łodygowej może trwać dłużej niż planowano. I zwalają winę m.in. na innych miejskich urzędników.

 

Remontowy bałagan na ulicy Łodygowej trwa już blisko rok – pierwsze wykopy robotnicy rozpoczęli we wrześniu 2017 roku, a główny remont jezdni trwa od marca 2018 r. Prace cały czas się toczą, ale powoli. O półtora miesiąca przeciągnęła się budowa północnej jezdni ulicy od Radzymińskiej do Wolińskiej (miała się zakończyć w maju, udało się na początku lipca), a remont południowej nitki wcale nie idzie szybciej.

Dlaczego to tak długo trwa? Wiemy dzięki odpowiedzi na interpelację lokalnej radnej Katarzyny Górskiej-Manczenko.

Opóźnienie (…) spowodowane jest:
* długim oczekiwaniem na przełączenie przebudowanej sieci gazowej – ustalenie terminu przełączenia sieci gazowej leży w kompetencjach Polskiej Spółki Gazowej,
* nieudostępnieniem przez innogy Stoen Operator sieci energetycznej kolidującej z budowaną drogą celem jej przebudowy (…)
– czytamy w informacji podpisanej przez dyrektor Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych Annę Piotrowską.

Wg dotychczasowych zapewnień urzędników, remont na Łodygowej miał się zakończyć w listopadzie 2018 r. (w sam raz na wybory samorządowe ;) – ale pani dyrektor Piotrowska zastrzega, że to już mało realny termin.

Termin zakończenia kontraktu jest zagrożony z powodu braku możliwości podpisania umowy z innogy Stoen Operator w zakresie usunięcia kolizji urządzeń energetycznych z projektowaną drogą – jak również z powodu opóźnień przygotowania do wykonania robót kanalizacyjnych, którym inwestorem jest MPWiK  (Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji)
– dodaje dyrektor ZMID (Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych).

O ile przedłużą się prace – nie wiadomo. Zapewne wiele będzie zależało od ostrości lub łagodności przyszłej zimy, ale też od zaangażowania hiszpańskiej firmy Balzola, która wygrała przetarg oferując tak niskie stawki, że drogowcy długo przecierali oczy ze zdumienia. Obecnie wygląda na to, że w pełni wyremontowaną Łodygową pojedziemy najwcześniej wiosną 2019 roku.

Nieprzygotowanie i niedogadanie się różnych miejskich spółek w miejskiej inwestycji może dziwić, bo przecież remont Łodygowej był szykowany, planowany, obiecywany i przesuwany przez urzędników oraz władze Warszawy co najmniej od 2008 roku. Czyli czasu na dobre przygotowanie tej inwestycji było aż o wiele za dużo.

Ale przecież to jest Warszawa i to jest Targówek… My tak mamy cały czas.

 

zdjęcie na górze: prace na ulicy Łodygowej / fot. ZMID

PRZECZYTAJ TEŻ:

33 komentarzy na temat “Remont Łodygowej „zagrożony” – te męczarnie będą trwały jeszcze dłużej

 • 23 lipca 2018 o godz. 08:02

  Każdy kto pracuje teraz przy organizowaniu inwestycji zna ten koszmar. Załatwienie/uzyskanie czegoś w racjonalnym czasie czy od firmy państwowej (poczta, innogy, pge), czy u wykonawcy prywatnego graniczy z cudem i praktycznie w 99% kończy się zmianami w umowach, przesuwaniem terminów itp. I nie ma znaczenia czy duża firma czy mała. Wszyscy nawalają bo: za dużo pracy, za mało ludzi, nie wyrabiamy się. I nie wiadomo czy się cieszyć bo jest praca, są zamówienia, czy smucić bo jako inwestor nie jest się w stanie rozpocząć inwestycji nie mówiąc już o jej zakończeniu w założonym czasie. I obie strony są niezadowolone. Bo jedni się nie wywiązują z terminów realizacji prac choćby chcieli, a inni nie mogą się doczekać na ich zrealizowanie. I kto jest tutaj winny?. Chyba Taki mamy klimat.

 • 23 lipca 2018 o godz. 08:32

  Winy trzeba szukać u osób które wybrały generalnego wykonawcę i pełnią nadzór nad inwestycją. Firma Balzola nie posiada nawet jednej swojej łopaty, wszyscy są podwykonawcami. A czy kolidujące przyłącze energetyczne lub gazu może zastopować całą pracę na ponad kilometrowym odcinku? nie sądzę. Godz 17, odpowiednia pogoda-nikogo nie ma na budowie, obudzą się jak przyjdzie jesień i zaczną się deszczowe dni- przynajmniej winę na pogodę będzie można zrzucić.

 • 23 lipca 2018 o godz. 09:54

  od kiedy PSG i Stoen to miejskie spółki? Znów tendencyjny tekst, choć przedłużenie prac nikogo nie cieszy…

 • 23 lipca 2018 o godz. 10:25

  MPWiK , kolego(koleżanko) Poro z Platformy O.

  MPWiK, tak jak i ZMID, jest miejską spółką

 • 23 lipca 2018 o godz. 11:07

  Uzgodnienia energetyka i gazownictwem wykonuje się na etapie planowania inwestycji a nie wykonania !
  Nie wmawiajcie ludziom głupot, pt. „my pracujemy” a tu nagle łącze elektryczne …. i nie chcą nam pomóc – biurokraci. Przełożenie łącza zwykle wiąże się z odcięciem kilku tysięcy odbiorców od prądu lub gazu i nie da się tego zrobić z dnia na dzień na tupniecie nóżką kandydata do samorządu …
  Kolejna niedbale przygotowana inwestycja miejska …. i tyle

 • 23 lipca 2018 o godz. 11:26

  Jak wygra Jaki to wszystkie remonty będą trwały max 3 miesiące i będą je prowadziły tanie tylko polskie firmy. Wtedy pojawi się szereg, bardzo chwalących Jakiego, artykułów na tym portalu.

 • 23 lipca 2018 o godz. 12:33

  Zawracanie kijem Wisły,chodzi o to byście się przepychali na forum,kolejkę na Kasprowy ,w latach trzydziestych ubiegłego wieku budowano siedem miesięcy,pozdrawiam

 • 23 lipca 2018 o godz. 12:37

  Ja to w ogóle polecam rzucenie okiem na ten wylany przed chwilą asfalt. Pofałdowany i ze stojącymi po deszczu kałużami. Jak ten remont się przeciągnie to doczekamy się konieczności remontu ulicy zanim urzędnicy podpiszą odbiór inwestycji

 • 23 lipca 2018 o godz. 15:11

  Wykonawca koszmarny i do tego kierownictwo budowy bez pojęcia. Na innych miejskich kontraktach inne firmy też mają problemy i jakoś sobie radzą a tu nic, do kwietnia nic się tam nie działo teraz też niewiele więcej się dzieje. Kierownictwo niekompetentne.

 • 23 lipca 2018 o godz. 17:07

  @tgk

  POLSKA SPÓŁKA GAZOWA i INNOGY STOEN OPERATOR, kolego (koleżanko) tgk z Prawa i S.

  POLSKA SPÓŁKA GAZOWA wchodzi w skład kontrolowanego przez rząd PGNiG. Brak przełączenia przez tę spółkę przebudowanej sieci gazowej blokuje inwestycję drogową. W tym kontekście wygląda to na dywersję podobną do torpedowania przez wojewodę (PIS) przebudowy innej warszawskiej ulicy.

  INNOGY STOEN OPERATOR nie jest spółka miejską, a brak udostępnienia przez tę spółkę kolidującej z inwestycją sieci energetycznej blokuje inwestycję drogową.

  Oczywiście dochodzi do tego brak właściwej koordynacji z MPWiK, który powinien być przedmiotem wstydu ale dwa poprzednie problemy zupełnie NIE DOTYCZĄ SPÓŁEK MIEJSKICH a opóźniają inwestycję, co (celowo?) przemilczano w artykule, zwalając wszystko na władze miasta.

 • 23 lipca 2018 o godz. 22:57

  innogy jest firmą prywatną. Stoen został sprzedany RWE już dość dawno. A firma prywatna może mieć swoje procedury i wymagać ich realizacji.

 • 23 lipca 2018 o godz. 23:34

  Poczekajcie aż wygra byleJaki, kiedy wygrał kaczka to ja na podłączenie kanalizacji czekałem 3i pół roku, s*ąc do dołu… Oni zepsują nawet stalową kulkę, albo zgubią…

 • 24 lipca 2018 o godz. 08:33

  tylko chuck norris potrafi bardziej napsuć od pisiorków.

 • 24 lipca 2018 o godz. 08:42

  @ Rudy i inne platfusy: Możecie zaklinać rzeczywistość i żyć złudzeniami jeszcze do jesieni

 • 24 lipca 2018 o godz. 14:52

  Biedny oszukiwany i okradany przez wszytskich misiu, któremu niewiele w życiu wyszło i z którym nikt dziś się nie liczy: żyj marzeniami o JAKImś tam zbawcy na białym rumaku, który przybędzie, który da za darmo mieszkanie, da za darmo parking pod klatką i autobus do kościoła, i który powsadza wszytskich (nie swoich) aferzystów by na ich miejsce wprowadzić swoich…

 • 24 lipca 2018 o godz. 16:00

  To już tradycja że przed wyborami opóźnia się inwestycje tak żeby można było je oddać z wielką pompą… Do tego w czasie kiedy nie ma wyborów niewiele się robi bo nie trzeba. Już wiele razy uwierzyłem i zagłosowałem na Platforme… To już był oststni raz jak się dałem nabrać na te bajki. Łodygowa obiecywana przez tyle lat. Teraz wygląda jakby wszyscy mieli wolne przy pracach. To samo budową ścieżki rowerowej na radzymińskiej…

 • 24 lipca 2018 o godz. 16:18

  Łodygowa rozgrzebana podwórko na Rembielińskiej również. Czy u nas nic się nie da zrobić normalnie? Chyba czas wymienić to nieudolne towarzystwo!!!

 • 24 lipca 2018 o godz. 16:32

  Pani Katarzyna Górska Manczenko pomimo tego, że jest dość aktywną radną i mam raczej o niej pozytywną opinie, to jednak należy do PO. Jest to opcja, na którą głosowałem. Niestety już tyle razy zostałem oszukany, że straciłem nadzieje. Na marginesie pani Katarzyna w trakcie poprzedniej kampanii mówiła o Łodygowej na którą były już fundusze. Oczywiście po wyborach fundusze zostały przesunięte gdzie indziej… Potem pani Katarzyna zamilkła w tym temacie. I tak co 4 lata (teraz 5)
  Jedyne co teraz włodarzę będą mieli do powiedzenia na tego typu komentarze to „jesteś pisiorem”. Niestety moja (była) kochana Platformo nie można wiecznie polegać na zabiegach pijarowych… To się kończy, ludzie zawiedli się na was. Gorzko się o tym przekonacie, bo wiem że już nie jesteście w stanie się zmienić.

 • 24 lipca 2018 o godz. 22:32

  Jaki, Jaki, Jaki i jeszcze raz HGW.

  Nic się nie zmieni. Tym miastem rządzą developerzy i spółdzielnie mieszkaniowe.

  Nawet jak wam te Lodygowe wybudują to i tak będziecie taśtasiać w korkach.

 • 25 lipca 2018 o godz. 03:31

  Skoro pan Jaki jest taki pro warszawski i chce być prezydentem Warszawy to niech ruszy się do swoich kolegów po fachu PiS i przekona aby nie uwalali tej inwestycji zamiast opowiadać głupoty obiecując gruszki na wierzbie przed kamerami TVPiS 3. Ja praktycznie codziennie jeżdżę tą ulicą do pracy i wiedząc że to przez głupotę popleczników obecnie rządzącego PiS mam pod górkę to tym samym odwdzięczę się przy wyborach głosując na inną opcję- i to nie tylko ja!!!!!!!!!

 • 25 lipca 2018 o godz. 08:34

  Podziękujcie PISowcom, bo niezależnie od tego co mówi pan Jaki, dzięki pisowskim ustawom i pisowskij miłości do spółdzielczości, deweloperzy i spółdzielnie za chwile będą jeszcze bardziej rządzić miastem.

  Na ostatniej prostej jest pisowska ustawa dająca ogromne przywileje deweloperom, pozwalająca niemal budować wszystko i wszędzie (także w parku bródnowskim czy między dotychczasowymi blokami). Pisowskie podejście do afer w SKOKAch (SKOK to też taka spółdzielnia) pokazuje natomiast jakie będą meć podejście do afer w spółdzielniach mieszkaniowych. Obudźcie się wreszcie!

 • 25 lipca 2018 o godz. 11:06

  Lex deweloper dotyczy tylko deweloperów nie spółdzielni mieszkaniowych, które są konkurencją dla deweloperów. PIS dając olbrzymie przywileje deweloperom chyba chce spółdzielnie zniszczyć, żeby na rynku mieszkaniowym zostali tylko deweloperzy i mogli dyktować ceny.

 • 25 lipca 2018 o godz. 14:48

  A jednak (jak podają media) partyjni koledzy pana Jakiego uwikłani są w aferę reprywatyzacyjną w Warszawie. Przykładem jest afera reprywatyzacyjna wokół kamienicy przy ul. Marymonckiej 49 na warszawskich Bielanach – zarządzanych w tamtychn czasach przez polityków PiS.

  Znamienna jest też cisza w Komisji Reprywatyzacyjnej w sprawie reprywatyzacji tej kamienicy.

  http://www.newsweek.pl/polska/polityka/jan-spiewak-ujawnia-udzial-radnych-pis-w-dzikiej-reprywatyzacji-marymoncka-49,artykuly,430226,1.html

 • 25 lipca 2018 o godz. 18:48

  A ja mam w pamięci folder przedwyborczy sprzed 12 lat Warszawa moich marzeń czy jakoś tak. Z tego co pamiętam to była tam obwodnica Pragi i Most Karowa z tunelem aż do Marszałkowskiej i inne inwestycje które nie powstały.

 • 25 lipca 2018 o godz. 23:03

  „remont Łodygowej był szykowany, planowany, obiecywany i przesuwany przez urzędników oraz władze Warszawy co najmniej od 2008 roku” 10 lat na szykowanie inwestycji!!! i okazuje się że jest totalny bałagan i prowizorka. To tylko pokazuje jak są traktowani mieszkańcy Targówka. Dla naszych władz jesteśmy mieszkańcami drugiej kategorii… Jak się nie obudzimy to nadal będziemy skansenem gdzie się buduje spalarnie i sortownie drobiu :(

 • 25 lipca 2018 o godz. 23:27

  Jestem mieszkańcem Zacisza i moje okna są przy ul. Łodygowej. Tzw. „gołym okiem widzę”, że prace nie będą zrealizowane w terminie. W internecie jest opis warunków środowiska i przewidziany jest montaż ekranów w części drogi. Zapytałem rzecznika prasowego p. Małgorzatę Gajewską z Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, dlaczego prace trwają tak wolno i ja sam nie widzę możliwości ukończenia w terminie, oraz co z ekranami
  odp. „Witam! W decyzji środowiskowej nie ma zapisu o konieczności budowy ekranów. Termin zakończenia budowy pozostaje na razie bez zmian. Pozdrawiam Małgorzata Gajewska rzecznik prasowy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych”
  Jak widać odpowiednie służby jednak maja parcie na wybory, bo boja się o stołek.
  Jednym słowem bałagan!!!! bardzo delikatnie powiedziane.
  Moim skromnym zdaniem osoby z urzędu odpowiedzialne za tak przygotowaną inwestycję, powinny stracić posadę.

 • 26 lipca 2018 o godz. 11:37

  Targówek , Wawer ,Wesoła tworzą jeden okręg w wyborach do Rady Warszawy . Na 8 radnych przypadających na ten okręg tylko jest tylko 1 radny z Targowka choć Targówek jest najliczniejszą dzielnicą. Taka jest odpowiedzialność i świadomość wyborcza wielu Targówczan. Głosujmy na obcych ,a do swoich miejmy jedynie pretensje.

 • 26 lipca 2018 o godz. 13:46

  Ciekawe czy z taką samą zajadłością za parę lat będziecie komentować gwarantowane dziś przez Jakiego dwie nowe linie metra, trzy mosty, parki, obiekty sportowe i uwłaszczenie mieszkańców budynków spółdzielczych :) Oczywiście to czysto hipotetyczne pytanie, bo pan minister na pół etatu i kandydat na pół etatu musiałby najpierw wziąć i wygrać.

 • 27 lipca 2018 o godz. 16:13

  ja zrobilbym 6 lini i 20 mostów- czemu obiecial w sumie tak malo :) a czy wiadomo z jakich pieniedzy bedzie to zrealizowane ? bo skoro on to gwarantuje to inni tez by mogli to zrobic problemem jest kasa a nie checi czy wizji – w kazdym razie oby nie wygral :)

 • 28 lipca 2018 o godz. 02:03

  Targówczanie! Dwie linie metra nieaktualne. Dziś MIASTO JEST NASZE ogłosiło 10 linii metra w jedną kadencję. Wszystkie ręce na pokład i Jakiemu mówimy papa a popieramy kandydata miasto jest nasze!

  PS cały czas czekam na wytłumaczenie przez JAKIegoś pana udziału PIS w aferze reprywatyzacyjnej oraz układanki kadrowej w Opolu.

  PS dziś była premier szydło odwoził a na badania swoją matkę rządowym autem jak podają media. Jak byście mieli problemy zdrowotne dzwońcie na Policję , do SOP czybezpośrednio do kancelarii premiera. Zawiozą wszystkich na badania i inne niezbędne zabiegi.

 • 4 sierpnia 2018 o godz. 21:27

  Głosujcie na mnie. Moje hasło wyborcze brzmi.

  NIKT WAM NIE OBIECA TYLE CO JA.

 • 27 sierpnia 2018 o godz. 01:23

  Dzisiaj jechałem tą ulicą w kierunku Młodzieńczej i przykuły moją uwagę dwa słupy energetyczne – jeden stoi tak bardziej po prawej stronie przyszłej drogi a drugi niemalże na samym środku i tak od tygodnia nikt nic z tym nie robi mimo iż żwir/tłuczeń czy cholera wie co jest już wokół wysypany i ubity. Po prawej stronie jadąc w kierunku Ząbek nadal urzęduje MPWiK z kręgami o średnicy wysokiego dorosłego człowieka a wykopy sięgają około 4 metrów w dół- i tym również się nie spieszy bo i po co !!

 • 16 października 2018 o godz. 07:07

  Aby bylo zribione, i dalej . Balzola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.