Już 63 zarażenia koronawirusem w ośrodku dla uchodźców

12
Share

Choruje ponad połowa kobiet i dzieci mieszkających w ośrodku dla cudzoziemców przy ul. Księżnej Anny.

 

Po raz pierwszy o ognisku koronawirusa na Targówku Fabrycznym pisaliśmy pod koniec maja. Wtedy w ośrodku dla cudzoziemców przy ul. Księżnej Anny, w którym żyją przede wszystkim uchodźcy z Czeczenii – samotne kobiety oraz matki z dziećmi – stwierdzono 32 zakażenia.

Urzędnicy zapewniali wtedy, że „wprowadzono restrykcyjne zalecenia dotyczące sprzątania i odkażania powierzchni wspólnych. Cudzoziemcom udostępniono środki do dezynfekcji rąk, maseczki oraz materiały informacyjne”. Jednak niewiele to dało.

W powtórzonych na początku czerwca badaniach okazało się, że liczba uchodźców zakażonych koronawirusem niemal się podwoiła. „Według stanu na 5 czerwca 2020 r. potwierdzono 63 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród mieszkańców ośrodka dla cudzoziemców na warszawskim Targówku” – informuje urząd ds. cudzoziemców w Warszawie.

Obecnie w ośrodku mieszka 111 osób  – 38 dorosłych oraz 73 dzieci – co oznacza, że zakażonych jest ponad połowa z nich. „4 osoby zostały hospitalizowane, u pozostałych zakażonych cudzoziemców objawy choroby przebiegają łagodnie” – podają urzędnicy.

Placówka została poddana kwarantannie. Cudzoziemcy pozostają pod opieką lekarską i nie mogą opuszczać terenu ośrodka. Czy koronawirus na Targówku nie przeniesie się na inne osoby – dowiemy się przy kolejnych badaniach w ośrodku.

na zdjęciu: ośrodek dla cudzoziemców przy ul. Księżnej Anny na Targówku / fot. archiwum targowek.info

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx