Pole PGR wystawione na sprzedaż. Będą bloki | | targowek.info

Pole PGR wystawione na sprzedaż. Będą bloki

Koniec wieczornego joggingu, spacerów z psami, opalaniem na kocu i puszczania modeli samolotów. Na polu PGR wkrótce wyrosną bloki z widokiem na cmentarz.

 

Pozostałość po dawnym PGR to dziś najbardziej atrakcyjny grunt dla deweloperów w całej dzielnicy. Pole ciągnie się wzdłuż ul. św. Wincentego, Gilarskiej i Samarytanki. Od lat porasta trawą koszoną na potrzeby sąsiedniej stadniny koni. Od lat służy też za największy obok Parku i Lasku Bródnowskiego teren rekreacyjny mieszkańców Targówka. Ale już niedługo.

Agencja Nieruchomości Rolnych wystawiła właśnie na sprzedaż sporą część pola. Cena za 6,5 ha to 57,8 mln zł. ANR próbowała sprzedać taki sam fragment działki już 5 lat temu za 66 mln zł, ale potencjalnych kupców wystraszył wtedy nadciągający kryzys. Teraz cena jest niższa, a branża nieruchomości znowu ochoczo rozgląda się za gruntami pod inwestycje…

Nie od razu sprzedane zostanie całe pole. Jego powierzchnia to ok. 20 ha. Część zarezerwowano pod poszerzenie św. Wincentego, w narożniku od ul. Samarytanki powstaje już skwerek z placem zabaw. Tuż obok miejscowy plan zagospodarowania przeznacza 2 ha na cele oświatowe. Na reszcie działki wyrosną bloki i obiekty usługowe. Miejscowy plan zakłada, że osiedle będzie miało mniej więcej takie same gabaryty co Zielone Zacisze. Obiekty usługowe zlokalizowano na fragmentach działki bliżej św. Wincentego i w narożniku tej ulicy z Gilarską. Tam też może zmieścić się jeszcze jeden zielony skrawek terenu.

Według opublikowanego właśnie przez Agencję Nieruchomości Rolnych ogłoszenia, w pierwszej kolejności na sprzedaż  idzie ta część działki:

Pole PGR z zaznaczoną działką na sprzedaż / fot. ANR
Pole PGR z zaznaczoną działką na sprzedaż / fot. ANR
PRZECZYTAJ TEŻ:

65 komentarzy na temat “Pole PGR wystawione na sprzedaż. Będą bloki

 • 2 lipca 2014 o godz. 07:54

  Ciekawe kto będzie chciał mieć widok z okna na(podobno)największą nekropolię w tej części europy?Pozdrowienia dla przyszłego nabywcy(dewelopera)!

 • 2 lipca 2014 o godz. 08:13

  Nic tylko blokowiska… nikt z władz nie pomyśli o zieleni. Przecież nie oddychamy tlenem produkowanym przez beton. W tym miejscu miał być spory park i co… i znów nic, kasa ważniejsza rzecz jasna. Aż się kiedyś podusimy z braku świeżego powietrza. :(

 • 2 lipca 2014 o godz. 08:37

  kolejne bloki, coraz wiecej ludzi…a miasto tnie nam komunikacje miejska.

 • 2 lipca 2014 o godz. 08:42

  Park to macie na Bródnie i jeszcze zarośnięty pokrzywami lasek.Niech budują,byle tanio,byle dobrze.

 • 2 lipca 2014 o godz. 09:19

  i znów WARSZAWA WITA ale nie zaprasza.
  Swoją drogą @ARTUR zauważ że to wcale nie jest głupi pomysł „z widokiem na cmentarz” bo przecież tam bloków nie postawią i sąsiad nie będzie ci patrzył w okna – jak teraz w nowych blokach. A śpiew ptaków rano – bezcenny w tych blokowiskach.

 • 2 lipca 2014 o godz. 09:23

  Blokowiska,blokowiska…a gdzie maja mieszkać zwykli ludzie? Nie każdego stać na domek.Miejsce jest świetnie skomunikowane,szczególnie po remoncie św.Wincentego i budowie pętli dla linii 512 na Gilarskiej.Mieszkania na pewno błyskawicznie znajda nabywców a cmentarz to najpiękniejszy park w okolicy,tak więc widoki z okien niczego sobie :-)

 • 2 lipca 2014 o godz. 09:32

  „Pole ciągnie się wzdłuż ul. św. Wincentego, Gilarskiej i Samarytanki.”
  Samarytanka, nie Samarytanki. Mam wrażenie, że niewielu wie, jak ta ulica się tak naprawdę nazywa.

 • 2 lipca 2014 o godz. 09:36

  Heniek ale kogo to obchodzi,po co to roztrząsać,nie masz problemów ważniejszych na uwadze?

 • 2 lipca 2014 o godz. 09:42

  A po sąsiedzku same stragany z wiankami, zniczami i pomnikami.

 • 2 lipca 2014 o godz. 09:50

  Marcin, no i właśnie z takim podejściem jak twoje, w kraju pełno potem analfabetow i ignorantów.

 • 2 lipca 2014 o godz. 09:52

  Raczej nie tyle „z widokiem na cmentarz” ile docelowo z widokiem na przebudowaną św. Wincentego, która będzie w przyszłości całkiem dużą i ruchliwą arterią.
  Bezcenny śpiew ptaków zagłuszy prozaiczny warkot silników !!

  PS. K’ woli przypomnienia.
  Nazwa ulicy Samarytanka, pochodzi od nazwiska( Samarytanek) byłego właściciela tutejszych parceli nie zaś od biblijnej samarytanki.
  Tak więc poprawnie: ulica Samarytanka , ulica św. Wincentego

 • 2 lipca 2014 o godz. 09:52

  anr potrzebuje kasy by móc nadal finansować ogłoszeniami rządowy biuletyn gazetę wyborczą.

 • 2 lipca 2014 o godz. 09:56

  mamonka – dzięki,na prawdę,teściowa cię wychowuje na pewno albo jesteś pod ciężkim pantoflem:)

 • 2 lipca 2014 o godz. 10:20

  Drogi Marcinie ,ktoś musi dbać o piękno i poprawność polskiego języka.
  Lepiej być starą zrzędą niż niedoukiem.

 • 2 lipca 2014 o godz. 10:27

  ty smieciu z tbs

 • 2 lipca 2014 o godz. 10:29

  zależy kto wygra przetarg,ale myślę że ceny będą przystępne dla młodych małżeństw,poza tym okolica naprawdę fajna

 • 2 lipca 2014 o godz. 10:32

  Marcin, Grześ- przybłędy z Oszczywilka i Piardów Wielkich, żeliku sobie nałożą rano na puste łebki, we łbach beton to i dookoła się marzy.

 • 2 lipca 2014 o godz. 10:34

  Poo to dzielnica buduje promenady i skwery,żeby w cywilizowany sposób ludzie mogli pójść na spacer i odpocząć a nie chodzić po jakimś obsr.polu,gdzie już dawno powinno stać normalne osiedle dla ludzi.

 • 2 lipca 2014 o godz. 10:46

  Droga Patricjo.
  Na razie , dopóki nie powstanie metro i ul. Nowotrocka, nie rozbudują ul. św. Wincentego, nie wybudują kilku szkół i przedszkoli, fajna to jest tylko okolica.

 • 2 lipca 2014 o godz. 10:48

  super ale ile zechcą za m2???

 • 2 lipca 2014 o godz. 09:26

  Znowu jakieś cholerne blokowiska… koniec świata… i jeszcze z widokiem na cmentarz… nic tylko korzystać! Gratuluję inteligencji i współczuję głupoty!

 • 2 lipca 2014 o godz. 12:34

  Jak widać po budowanych osiedlach, ludzie wezmą każde mieszkanie nawet z widokiem na cmentarz.

  A szkoda, bo teren na prawdę fajny i szkoda by było zapychać ten teren kolejnym osiedlem. Problem jest taki, ze zamiast inwestować w infrastrukturę, inwestuje się w bloki. Brakuje przedszkoli, szkół, miejsc gdzie ludzie mogliby sobie wyjść, pospacerować, usiąść napić się kawy, zjeść coś kulturalnie. Niestety Targówek mieszkaniowy został na samym końcu jeśli chodzi o planowanie….

 • 2 lipca 2014 o godz. 13:17

  Trzeba sprzedać, by było na kiełbasę.

 • 2 lipca 2014 o godz. 13:18

  Jeśli chodzi o planowanie, to nie jest jeszcze tak tragicznie.
  Władze Warszawy ciągle coś planują na Targówku i Pradze, szczególnie intensywnie przed wyborami :->
  Tragicznie, to jest z inwestowaniem i nie mam tu na myśli inwestycji prywatnych czy developerskich.

  Plan zagospodarowania przestrzennego , już od dawna przewiduje na terenie dawnego PGR intensywną zabudowę osiedlową. To nic nowego.

 • 2 lipca 2014 o godz. 13:25

  Nie rozumiem o czym jest ta cała dyskusja.Targówek jest świetnie rozplanowany w porównaniu z np:Miasteczkiem Wilanów,jest gdzie pójść,jest gdzie usiąść,jest gdzie zjeść,wszystko właściwie zmienia się na lepsze.Ja mieszkam tu od urodzenia,dwadzieścia lat obserwuję tą dzielnicę i odnoszę wrażenie,że albo:
  1)komentarze pisane są przez ludzi nie mieszkających w naszej dzielnicy,którzy nie mają o niczym pojęcia
  2)ktoś płaci komuś za wpisy hejtujące wszystko,co dzieje się w dzielnicy,zarząd,burmistrza,partie itd.
  Ludzie,weźcie się ogarnijcie,co to za wpisy?:”kolejne bloki, coraz wiecej ludzi”
  I dobrze!Niech Targówek się rozrasta,cieszmy się z nowych osiedli,nowych sąsiadów.Właśnie budowa nowego osiedla spowoduje remont św.Wincentego,kumacie to?
  Zarząd dzielnicy mamy świetny,burmistrz to profesjonalista,koło Platformy na Targówku skupia samych inteligentnych ludzi,dopingujmy ich wszystkich i wspierajmy,a będzie nam jeszcze lepiej.

 • 2 lipca 2014 o godz. 13:32

  Ja tam nie rozumiem,jak można w dzielnicy,w której brakuje funduszy na wiele inwestycji trzymać tyle dzikich wolnych gruntów przez tyle już lat,a drogi dziurawe i na nic nie ma.

 • 2 lipca 2014 o godz. 13:38

  jeszcze ta jednostka wojskowa w lesie,w której nic nie ma a tylko zarządzają z daleka,wspanaiała działka pod niską zabudowę w super lokalizacji,otoczenie lasu,nawet może jakiś szpital czy lecznica,razem z tym polem od Radzymińskiej byłaby bomba developerska a tak jest jakiś gniot,brak wyobraźni,nie tylko przestrzennej

 • 2 lipca 2014 o godz. 13:40

  Tadek:czy ty dobrze się czujesz?!

 • 2 lipca 2014 o godz. 14:24

  Za to codziennie nowi sąsiedzi po drugiej stronie ulicy.

 • 2 lipca 2014 o godz. 14:32

  Wolę mieszkać w takich kameralnych blokach właśnie,nawet przy cmentarzu niż na os.Wilno zatruwanym przez spalarnie śmieci i trasę świętokrzyską

 • 2 lipca 2014 o godz. 14:54

  modlę się,żeby wygrał Dom Development i mam już propozycję nazwy osiedla: Osiedle LWÓW

 • 2 lipca 2014 o godz. 15:03

  „Wolę mieszkać w takich kameralnych blokach właśnie,nawet przy cmentarzu niż na os.Wilno zatruwanym przez spalarnie śmieci i trasę świętokrzyską”

  No, kameralności w takim blokowisku to się nie spodziewaj i gwarantuję, że rozbudowana św, Wincentego oraz Nowotrocka, biegnące tuż pod oknami, zapewnią ci mnóstwo zatrutego powietrza i relaksującego hałasu!
  Już teraz natężenie ruchu na Wincentego i Gilarskiej jest koszmarne a nie sądzę aby rozbudowujące się osiedla , nie zwiększyły tego natężenia.

 • 2 lipca 2014 o godz. 13:13

  Wiedziałam, że w końcu tak będzie :/ Wszystko musza zabudować tymi osiedlami, chociaż już dwa nowe powstały obok w ciągu ostatnich 2 lat. :(

 • 2 lipca 2014 o godz. 15:55

  balbinka ale masz tych promenad i skwerów na Targówku zatrzęsienie !!! park Wiecha i co jeszcze, podpowiedz (tylko nie myl Targówka z Bródnem hehe) DON MATTEO mam wrażenie, że rolet w oknach nie masz zaciągniętych przez cały dzień by nikt w okna nie zaglądał z tych nowych sąsiadów a i dzieci nie masz ani psa, że nie potrzebujesz przestrzeni na spacery….tylko bloki bloki bloki!!! Mieszkam na Targówku od 39 lat a z pola w różnoraki sposób korzystam od kiedy jest dostępne (bieganie, relaks z książką na kocu, spacery z psem)i będzie mi go bardzo brakowało…

 • 2 lipca 2014 o godz. 15:31

  To bylo wiadome odkad przestali tam cokolwiek robic. Szkoda tylko, ze na targowku jest stawiany blok na bloku. A widok bedzie tak zrobiony zeby cmentarza zbytnio nie widziec pewnie

 • 2 lipca 2014 o godz. 18:10

  Akurat tam powinien być park – w tej części go po prostu nie ma. Choć Targowek mógłby łatwo zrobić psikusa ANR zostawiając literkę R(lub inne) w planie zagospodarowania przestrzennego(pamiętajcie przy wyborach). Oczywiście jak zwykle państwową ma gdzieś zdanie obywateli, choć pewnie by się nim zasłaniała gdyby miała oddać grunty prywatnym…

 • 2 lipca 2014 o godz. 18:11

  @Tadek ta jednostka jak możesz sprawdzić sobie bodajże na ich stronie to magazyny.

 • 2 lipca 2014 o godz. 18:16

  @Karolina Ziemba – ciekawe jak zrobią taki widok? W sensie, że nie będzie okien z jednej strony? Chyba żadne nowe osiedle nie miało czegoś takiego, nawet kilkadziesiąt lat temu. Czyli pozostaną mieszkania z widokiem na inne mieszkania?

 • 2 lipca 2014 o godz. 18:22

  Poza tym to może być kiepska inwestycja – za takie pieniądze co chcę ANR można kupić grunt w innych częściach Warszawy. Tutaj na starcie mają minus – czyli Targowek, gdzie ludzie szukają przede wszystkim w miarę tanich mieszkań.

  Jak dojdzie dodatkowo znaczną bliskość cmentarza to nie byłoby zaskoczeniem jakby zbankrutowali, czy stracili na tej inwestycji. Wystarczy, że ktoś zobaczy adres w sieci, albo przyjedzie obejrzeć miejsce potencjalnego mieszkania. Cmentarza ciężko nie zauważyć, zwłaszcza jak nie oddziela go spore pole czy podobnej wysokości budynki.

  W tej chwili są problemy że sprzedażą nowych mieszkań w stolicy, zwłaszcza droższych, a cena samego gruntu nie jest atrakcyjna.

 • 2 lipca 2014 o godz. 19:37

  dla kogo wlasciwe te bloki? czy znowu beda to getta?

 • 2 lipca 2014 o godz. 19:56

  Coil skąd masz te skojarzenia z gettem?

 • 2 lipca 2014 o godz. 22:36

  Wyobrażam już sobie 1 listopada.Matko boska,z małym parkingiem na tym polu jest masakra,a co będzie bez niego

 • 2 lipca 2014 o godz. 23:47

  Oby burmistrz wczesniej wywalczyl budowe Nowotrockiej i poszerzenie Wincentego.

 • 3 lipca 2014 o godz. 01:06

  GŁUPOTA I PAZERNOŚĆ !!!
  Lepiej kawałek tego terenu wykorzystać na poszerzenie ulicy Św. Wincentego ta aby były po dwa pasy w każdą stronę + ścieżka rowerowa. Drugi kawałek wykorzystać na teren rekreacyjny. To co zostanie niech stawiają Bloki.

 • 3 lipca 2014 o godz. 09:52

  Co mamy pamiętać przy wyborach? Wszyscy głosowali za takim planem zagospodarowania, POPiS i SLD.

 • 3 lipca 2014 o godz. 11:33

  Lepiej mieć widok na cmentarz, który jest ogromnym, największym w Europie nekropolo-parkiem, niż na rząd pudełkowatych bloczków otoczonych sznurem zaparkowanych samochodów z rej. llu, lu, bza, cry, elc, sry. Widok z pola oczywiście.

 • 3 lipca 2014 o godz. 11:39

  @Benek,

  a zgłaszałeś uwagi do Planu gdy był wyłożony?????

 • 3 lipca 2014 o godz. 16:51

  Brawo Anna. Większość tutaj głośno krzyczy na coś, co już wiadomo było przez długie lata. Niestety, pole z czasem będzie zabudowane i takie są prawa rynku. A co do przyszłych mieszkańców tego terenu, to pomijając oczywistą uciążliwość Św. Wincentego po poszerzeniu, to sąsiedztwo (pomijając kilka dni w roku) będą mieli wyjątkowo mało imprezowe. Na pewno smród grilla i darcie mordy o 3 nad ranem im nie będzie grozić. Teraz są krzyki bo zabudowują pole, a zobaczycie wszyscy, jakie będą lamenty, jak w końcu zaczną poszerzać Św. Wincentego – mam tu na myśli mieszkańców osiedli pomiędzy Kondratowicza a Malborską.

 • 3 lipca 2014 o godz. 20:52

  To są konkretni ludzie – nie trzeba na nich głosować w wyborach i tyle. Prawa rynku są też takie, że zbyt drogich nikt nie kupi, więc mogą burzyć jak w Hiszpanii, albo stracą. Poza tym skoro można zakazać budowy domów na działkach rolnych to dlaczego nie zakazać budowy bloków na takiej samej działce?

 • 3 lipca 2014 o godz. 20:55

  Nic dziwnego, że ma skojarzenia z gettem – bloki mają być naprawdę blisko cmentarza, zazwyczaj są oddzielone przynajmniej większym pasem zieleni.

  W cytowanym przez niego obiekcie mury(a tutaj dość blisko mają mur cmentarza) mur oddzielający powstał z płyt nagrobnych, może nawet z płyt z tego cmentarza.

  Poza tym pamiętajcie, że wybory się zbliżają i ktoś tego planu też nie zmienił…

 • 4 lipca 2014 o godz. 10:14

  Rysiek z kranu- prawa rynku to sobie wsadź, ja je p…le

 • 4 lipca 2014 o godz. 11:13

  Zamiast zasadzić tam drzewa to robią bloki. Bez sensu

 • 4 lipca 2014 o godz. 13:57

  Rysiu,ktoś się podszywa pode mnie:(

 • 4 lipca 2014 o godz. 21:29

  A dlaczego mieszkańcy Bródna nie chcą, żeby pasy zieleni przy dawnej Budowlanej nie zmieniły się w jakieś ciekawe liniowe parki? Przecież linii tramwajowej i tak tam nie będzie. Pole i tak jest po prostu działką, jak każda inna. I przypominam, że niedługo doczekamy końca dzierżawy gruntów przez obecny PGR Bródno. Dopiero wtedy Zielone Zacisze się rozpędzi z budową i znów będą płacze i lamenty.

 • 6 lipca 2014 o godz. 13:43

  ZŁODZIEJE!@!!!!! Najpierw zbudują skwerek i zachęili ludzi bo bedzie zielono i w ogole a potme wcisną nam bloki!!! Mieszkam obok i nie chce kolejnych słoików, Biedronek, Rossmanów i innych!!!!! Korki będą WSZEDZIE

 • 6 lipca 2014 o godz. 13:50

  do QWERTY: ciesz się chłopie. najadą twoi znajomi z wiosek z całej Polski,

 • 12 lipca 2014 o godz. 12:03

  Przede wszystkim to jest teren bardzo podmokły więc jakieś wielkie blokowiska nie stanąc. Skoro mają poszerzać ulicę św. Wincentego to spory kawał terenu odpadnie. Na Targówku pozostaje problem przeniesienia bazaru i na polu PGR-owskim byłoby całkiem niezłe na to miejsce lub na przesunięcie pętli autobusowej aby bazar postawić ma jej miejscu.

 • 2 lutego 2015 o godz. 13:58

  Spiep*m poza Warszawe mam dosyć kolejnych blokowisk zabudują wszystko co zielone .Co za debile.Dzialkowcy dadza im popalić będzie palenie lisci i smieci ciekawe jak wytrzymają w tych blokach .Caly dym idzie wlasnie na pole pgr.

 • 2 lutego 2015 o godz. 14:13

  Robia to specjalnie ,ze wsi do miast a miastowi jak chcą mieć przestrzen to na wies.

 • 23 października 2015 o godz. 18:29

  Tam powinien być park – w tej części go nie ma. DUZY PARK!!!!!!! Nie -blokowiska i setki smrodliwych samochodów. Park dla ludzi do odpoczynku, pływania, spacerowania. Zielony Park, a nie pseudozielony blok! Betonowe ulice. STOP DEWELOPEROM!!!! Nie chcemy juz autostad i bloków na BRODNIE!!!!
  Władza Bródna jest durna, tylko liczy sie gotówka z czynszów, a nie ludzkie potrzeby. POWINNISMY WAS WYMIENIC NA LUDZI !!
  Powinniśmy zablokowywac place budowy jak nas nie chcecie słuchać!!!
  Zrobimy to niedługo i w najblizszych wyborach usłyszycie TAK dla tych którzy zapewnią nam bezpieczne, przyjemne i spokojne zycie w miejscu zamieszkania.

 • 23 października 2015 o godz. 18:37

  Ohydnie wyglądają te blokowiska – lepiej sobie palnąć w łeb niz tam mieszkać, a tu jeszcze kolejne! Bestialstwo. Jeden drugiemu na plecach – depresja. Wsadzcie do tych bloków pana dewelopera, albo prezesika Brodna – umrze na depresje za kilka dni. Ludzie ludzim gotują taki los! Ohyda, zostawcie to pole dla ogrodników, na park

 • 2 stycznia 2017 o godz. 13:26

  No i kilka bloków już stoi, tak jak przewidywaliście, jeden przy drugim, nie trzeba lornetki żeby sąsiada podglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.