Al. Solidarności w weekend znowu zwężona

9
Share

Wymieniana będzie nawierzchnia na drugiej połowie al. Solidarności, czyli powtórka z zeszłotygodniowych korków gwarantowana. 

 

Autobus 527 na rozkopanym placu Wileńskim /fot. ZTM

Autobus 527 na rozkopanym placu Wileńskim /fot. ZTM

Zgodnie z przewidywaniami w ubiegły weekend Radzymińska stanęła w długim korku, bo drogowcy zwęzili al. Solidarności od wiaduktu przy Tesco do Targowej. Wymieniono nawierzchnię na połowie jezdni, teraz czas na drugą połowę.

Zwężone będą obie jezdnie, przejezdne pozostaną jedynie prawe pasy w obu kierunkach. Remont rozpocznie się w piątek  ok. godz. 22, a zakończy w poniedziałek ok. godz. 4.

Na samym skrzyżowaniu przy Dworcu Wileńskim pracowali będą także tramwajarze, a to oznacza (od piątku wieczorem do poniedziałku rano) wyłączony z ruchu lewy pas (wzdłuż torowiska tramwajowego) jezdni południowej (w kierunku Targówka) al. „Solidarności” przed skrzyżowaniem z ul. Jagiellońską. Ruch będzie odbywał się jednym pasem, z którego będzie można jechać prosto w kierunku Marek oraz skręcić w prawo w ul. Jagiellońską. Czyli można się spodziewać korka także w drodze powrotnej.

Remont Tramwajów Warszawskich oznacza też, że linia 26 z Bródna pojedzie trasą przez Most Gdański: al. Jana Pawła II, Słomińskiego, przez rondo Starzyńskiego a następnie ul. Jagiellońską.

Na Pradze zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa. Na Targówek nie dojedzie, ale to zawsze jeszcze jedna możliwość, żeby przedostać się przez most.  Autobusy pojadą trasą: Okopowa – Wolska – Karolkowa – al. Solidarności – (powrót: al. Solidarności, Towarowa, Wolska), most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – Dw. Wileński (powrót: Wileńska – Targowa – al. Solidarności).

A od poniedziałku wreszcie jeździmy al. Solidarności bez dziur i kolein!

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx