Tu będą konsultacje w sprawie metropolii

32
Share

Konsultacje PiS w sprawie ustawy o Metropolii Warszawskiej odbędą się na Bródnie i Targówku już w sobotę. W dwóch dość nietypowych miejscach.

 

O forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość ustawie o Metropolii Warszawskiej nie będziemy się długo rozpisywać – wystarczy, że non stop piszą o niej media ogólnopolskie i ogólnowarszawskie.

W dużym skrócie projekt zakłada utworzenie nowej, metropolitalnej jednostki samorządowej złożonej z Warszawy i kilkudziesięciu okolicznych gmin, którą będzie rządzić wybierany w wyborach bezpośrednich Prezydent Metropolii, pełniący równocześnie funkcję organu wykonawczego gminy Warszawa.

Mówiąc jeszcze krócej, chodzi o odsunięcie od urzędu prezydenta Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz (oraz jej następcy z Platformy Obywatelskiej) głosami osób, które w Warszawie w ogóle nie mieszkają.

Pomysł może się podobać albo może nie podobać – zwolennicy każdej ze wspomnianych partii na pewno mają swoje zdanie na ten temat  – natomiast gwoli formalności PiS przeprowadza w całym regionie konsultacje na ten temat.

W dzielnicy Targówek zaplanowano je wstępnie w trzech miejscach – przy czym urząd dzielnicy przy ul. Kondratowicza na razie jest tylko w niepotwierdzonych planach.

Wg oficjalnej informacji organizatorów konsultacji, potwierdzone są obecnie dwie, dość nietypowe miejscówki. W obu konsultacje w sprawie metropolii warszawskiej będą prowadzone już w najbliższą sobotę 8 kwietnia 2017 w godz. 9:00-14:00:

  • Na Bródnie: bazarek ul. Kondratowicza róg Rembielińskiej
  • Na Targówku Mieszkaniowym: bazarek przy ul. Trockiej

 

Bazarek na ul. Kondratowicza /fot. archiwum targowek.info

 

Konsultacje na ulicy, przy bazarowych budach (i w niedużej odległości od kościołów) są niewątpliwie mocno kontrowersyjną nowością w podejściu tego typu badań – i już są przez niektórych mocno obśmiewane.

Być może rzeczywiście takie miejsce nie licuje w powagą problemu. Lecz z drugiej strony odnotujmy, że na niedawne konsultacje w Teatrze Rampa na temat remontu „obwodnicy” Targówka przyszło w sumie około 30 osób i organizatorzy oraz radni uznali taką frekwencję za duży sukces, bo zazwyczaj przychodzi jeszcze mniej. Co by więc nie mówić o konsulatcjach pod bazarkami w sobotę – jeśli zostaną przeprowadzone rzetelnie, to z całą pewnością obejmą dużo większą liczbę respondentów.

Szczególnie jeśli Wy, czytelnicy targowek.info i mieszkańcy Targówka, tam pójdziecie…

 

32
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx