Godzina W na Targówku. 3 filmy, 3 punkty widzenia

18
Share

Nie było podniośle jak w Śródmieściu. Momentami było żenująco. Ale sporo przechodniów na Targówku poświęciło minutę swojego czasu na uczczenie pamięci Powstańców.

 

Po tegorocznej Godzinie W każdy ma pewnie innego odczucia, w zależności, gdzie ją spędził. W komentarzach pod poprzednim artykułem czytamy, że nie wszędzie było słychać syreny. Ale pod ratuszem na Kondratowicza wymówek nie było – sygnał alarmowy był świetnie słyszalny. Jak zareagowali piesi i kierowcy?

Jak to zwykle bywa – różnie. Trzech internautów wrzuciło na YouTube trzy różne filmy z tej samej okolicy. Widać na nich, że niektóre samochody stanęły. Miłe zaskoczenie to dwa dostawczaki, bo tym kierowcom zazwyczaj bardzo się śpieszy. Piesi różnie: jedni zastygali w pozycji na baczność, inni szli dalej, jakby nic nadzwyczajnego się nie działo. Zobaczcie sami.

Warto zwrócić uwagę na opis do pierwszego filmu autorstwa internauty o nicku baniaque:

Wypadło raczej skromnie, nie ma zwyczaju przychodzenia pod ratusz na tę jedną minutę. Ale przynajmniej większość ludzi i samochodów się zatrzymała. W przyszłym roku trzeba się zorganizować, więc już teraz szukam chętnych do podjęcia inicjatywy społecznej. Jeżeli chcesz pomóc pisz do mnie.

To co? Widzimy się za rok?

 

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx