Nocna opieka zdrowotna – teraz tylko w Szpitalu Bródnowskim

26
Share

Ważne zmiany w zasadach korzystania z opieki zdrowotnej w nocy i święta. Nie jeździmy już więcej do przychodni, ale bezpośrednio do szpitali. Podajemy adres najbliższego szpitala oraz numery telefonów.

 

Od 1 października 2017 r. w całej Polsce zmieniają się zasady korzystania z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w publicznych placówkach zdrowia.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna (NPL) to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

Do tej pory taka pomoc była rozłożona pomiędzy szpitale i różne przychodnie. Teraz w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia w nocy i święta pacjent może udać się po pomoc tylko do szpitala. Ważne: do dowolnego mającego umowę z NFZ, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

W dzielnicy Targówek jest jedno takie miejsce: Mazowiecki Szpital Bródnowski przy ulicy Kondratowicza 8.

Ważne telefony dla pacjentów:

  • 22 326 57 17 – dla świadczeń ambulatoryjnych
  • 22 679 88 60 – dla świadczeń nocnej i świątecznej wyjazdowej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej obejmującej: Zacisze, Targówek Mieszkaniowy, Targówek Fabryczny, Elsnerów, Utratę
  • 22 749 10 10 oraz 668 330 910 dla świadczeń nocnej i świątecznej wyjazdowej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej obejmującej: Bródno, Bródno Podgrodzie

Kto z jakichś powodów nie może lub nie chce korzystać ze szpitala Bródnowskiego, musi wyjechać poza Targówek. Kolejny najbliższy szpital w Warszawie mający dyżury w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej to Szpital Praski przy Al. Solidarności 67 – telefon 22 250 28 01.

 

zdjęcie na górze: Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie / fot. archiwum targowek.info

 

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx