400 mln zł na inwestycje w Warszawie. A na Targówku – zero | | targowek.info

400 mln zł na inwestycje w Warszawie. A na Targówku – zero

Prezydent Warszawy pochwaliła się właśnie dodatkowym przypływem gotówki na inwestycje. I jak je podzieliła? Jak zwykle. Fontanny na Wilanowie, ścieżki rowerowe w Wesołej, a na Targówek ani złotówki.

 

400 mln zł to dodatkowa kwota z funduszy inwestycyjnych. Ratusz pochwalił się na dzisiejszej konferencji prasowej, że może ją wydać na inwestycje w latach 2016-2019 i od razu zaprezentował, co powstanie.

Najbardziej spektakularna jest zapowiedź budowy kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę między ul. Okrzei a Karową. Duży wydatek to kryta hala z lodowiskiem na Stegnach. Powstanie też kilka potrzebnych przejazdów kolejowych w Rembertowie i Wesołej.

Poza tym, dopieszczane będą te same dzielnice, co zwykle. Wilanów, który od kilku lat ma nieproporcjonalnie zwiększone budżety, będzie miał wyremontowaną ulicę Hlonda na której pojawią się fontanny! W Ursusie powstanie nowy żłobek, na Bielanach znalazły się pieniądze przynajmniej na dodatkowe światła na jednym skrzyżowaniu.

Targówkowi z tych 400 mln zł nie przypadnie ani złotówka. Wygląda na to, że mamy się cieszyć z metra – i na nic więcej nie możemy liczyć.

 

materiały ratusza
Mapka powyżej: materiały ratusza. Zdjęcie na górze: Hanna Gronkiewicz-Waltz na dzisiejszej konferencji.
PRZECZYTAJ TEŻ:

33 komentarzy na temat “400 mln zł na inwestycje w Warszawie. A na Targówku – zero

 • 8 marca 2016 o godz. 14:15

  Balszoje spasiba, my was toże lubliu i pazdwarliaju, ocień krasiwe z was żopy.

 • 8 marca 2016 o godz. 14:18

  whahaahaa :D gdzie sa ci co pisali w internecie jaka to super dzielnica bo kolejny skwerek dla matek z dziecmi. Potem szli na spotkanie z burmistrzem i siedzieli cicho w kącie :D macie swoję rządzenie :) nasz burmistrz i jego świta tylko liczą $$$$$$

 • 8 marca 2016 o godz. 17:32

  Nieudolny burmistrz do wymiany…nic nie załatwił czyli zawiódł..

 • 8 marca 2016 o godz. 18:38

  Po co inwestować w miejsce gdzie nic nie zostanie uszanowane?

  Każde miasto potrzebuje slumsów, a nasza dzielnica aspiruje sama na to miano :/

 • 8 marca 2016 o godz. 19:11

  Podziękujemy na wyborach.

 • 8 marca 2016 o godz. 19:23

  Bo przecież metro, most krasińskiego i planowana obwodnica Pragi to nic! Kiedy w końcu przestaniecie pisać w tak histerycznym tonie. Zazdrościcie mieszkańcom Wilanowa? Czego? Braku publicznych przedszkoli, szkół, żłobków, infrastruktury? Porównajcie sobie ile jest żłobka na osobę w Wilanowi, a ile na Targówku, a może zrozumiecie, dlaczego właśnie tam budują nowy żłobek. Dziw Was, że najwięcej inwestycji jest w „nowych” dzielnicach? Naprawdę nie rozumiecie dlaczego?

 • 8 marca 2016 o godz. 20:18

  @OW
  „Dziw Was, że najwięcej inwestycji jest w “nowych” dzielnicach? Naprawdę nie rozumiecie dlaczego?”

  No, trochę dziwi, że np. „nowa” Białołęka została też pominięta. Mieszkańcy tej dzielnicy zabiegają o miejsca w przedszkolach na Targówku. O budowie nowych ulic już lepiej nie wspominać.

 • 8 marca 2016 o godz. 21:15

  Wiadukt na Chełmżyńskiej to trochę nasz interes jakby nie było…

 • 8 marca 2016 o godz. 21:42

  @OW zjedz snickersa.

 • 8 marca 2016 o godz. 22:24

  Na Targowku walka o miejsce dla dziecka w przedszzkolu przypomina troche czasu prl. Brak miejsc , kosmiczne warunki i wymagania

 • 9 marca 2016 o godz. 06:59

  A może zamiast wydawać pieniądze na fontanny lepiej spłacić choć część długów?

 • 9 marca 2016 o godz. 08:31

  @Mj

  „Nowa” Białołęka już została wcześniej doceniona, i słusznie (nad czym ubolewali redaktorzy Targówek.info). Na 2016 r Białołęka dostała od miasta 76 mln na inwestycje (budowa trzech szkół podstawowych, dwóch przedszkoli i w planach trzy żłobki). Tylko Wilanów dostał więcej (też słusznie).

  I pamiętaj, że budowa 5 stacji na Targówku metra pochłonie kilka miliardów złotych. Za te pieniądze można by rozwiązać wiele problemów kilku dzielnic. Nie zauważyłem jednak, by tak jak to miejsce ma na Targówku, inne dzielnice wypominały nam te kilka miliardów.

 • 9 marca 2016 o godz. 09:55

  jak długo pani Gronkiewicz będzie prezydentem Warszawy tak długo Targówek będzie traktowany tak jak teraz .

 • 9 marca 2016 o godz. 10:22

  a co z Łodygową?

 • 9 marca 2016 o godz. 11:12

  Ton nieco populistyczny. To co dla zasady ma być na Targówku tunel, choć nie ma pod czym? Albo dać nam pieniądze na modernizację toru łyżwiarskiego, choć go nie mamy. Albo zróbmy sobie wejscie do zoo lub zmodernzujmy szpital drugi raz. Z mapy jasno wynika, że zamysłem nie jest równomierne rozmieszczenie inwestycji na zasadzie byle co i byle jak, aby każdy dostał ochłap i się przypadkiem potem nie czepiał. Nie mówiąc już o tym, że spora część inwestycji jest ogólnomiejska i będziemy z nich korzystać niezależnie od dzielnicy, w której mieszkamy.

 • 9 marca 2016 o godz. 11:29

  „zamysłem nie jest równomierne rozmieszczenie inwestycji na zasadzie byle co i byle jak, aby każdy dostał ochłap i się przypadkiem potem nie czepiał.”

  Redaktorzy Targówek.info uważają, ze właśnie tak powinno być. Ma być sprawiedliwie! Po równo „na łebka”!

  PS No i redaktorzy zapomnieli także o tym, iż dwa obszary na Targówku objęte są programem, rewitalizacji = kolejne setki milionów dla dzielnicy. No, ale przecież nie o merytoryczne spory tu chodzi, ale by sieć zamęt, populizm i demagogię.

 • 9 marca 2016 o godz. 11:35

  @andrzej

  Rzeczywiście, HGW traktuje fatalnie Targówek. Zbuduje 4 stacje metra z kilka miliardów, chce zbudować trasę Krasińskiego za kilkaset milionów, buduje się Trasa Świętokrzyska na ponad 100 mln, budują rondo na Strażackiej, trwa przetarg na obwodnicę Pragi, remont Łodygowej w przetargu, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny objęte są programem rewitalizacji (kilkadziesiąt milionów minimum), uruchomienie budżetu obywatelskiego, mniejszych inwestycji nie będę wymieniać.

  No jest fatalnie, nie ma co!

 • 9 marca 2016 o godz. 11:48

  Fontanny, skwerki i ścieżki rowerowe z zapadającej się kostki wiodące zazwyczaj do tej fontanny- tak leming widzi potrzeby ubogiego społeczeństwa okradzionego przez postkomuchów i świtę bolka, koncerny i banki.
  @OW, a co komu da „rewitalizacja” szczątków zabudowy na Fabrycznym? Fundacjom, które biorą za to kasę! Tam i tak jest i będzie w 90% przemysł! Budżet partycyp.- pomysły coraz głupsze albo polegające na realizowaniu zaniedbań władz. Trasa Krasińskiego- dla kogo to? Łodygowa- co rok poślizg, Nowotrocka- pieśń przyszłości. Trasa Świętokrzyska- przerwana w beznadziejnym miejscu przy Zabranieckiej, w zasadzie posłuży wwl i śmieciarom do spalarni. Kłapiesz jak gminny rzecznik.

 • 9 marca 2016 o godz. 12:12

  @OW

  Budowa metra w znakomitej większości jest finansowana z pieniędzy unijnych. Poza tym niektóre inne „docenione dzielnice” też mają metro – i to już od dawna. Że o większej liczbie linii tramwajowych już nie wspomnę (u nas tylko jedna, zbudowana jeszcze za PRL).

 • 9 marca 2016 o godz. 12:18

  @Stary

  Ja o celowości nie mówię, tylko o rzekomym niedoinwestowaniu dzielnicy i pomijaniu. Też uważam, że zamiast pakować setki milionów w remonty ruin (szumnie zwanych zabytkami) lepiej byłoby przeznaczyć kasę na budowę szkół czy żłobków. Ile głów tyle opinii.

  PS Jak widzę nic Ci się nie podoba. Aż dziwne, że sensowności metra nie podważyłeś, uff…

 • 9 marca 2016 o godz. 12:29

  @:-/

  A Unia pieniądze siedzi i drukuje? Wszystko z naszych podatków pochodzi, pieniądze nie rosną na drzewach. Zresztą co za różnica, że pieniądze z Unii, Skarbu Państwa czy Władz Warszawy? Ważne, że trafiają tu, a nie na inną dzielnicę?

  Jeśli chodzi o linie tramwajowe. Przecież przewidziana jest wzdłuż trasy Mostu Krasińskiego linia tramwajowa. Fakt, pewnie przydałaby się wzdłuż Wincentego. Ale czy coś więcej potrzeba, szczególnie uwzględniając fakt, że za kilka lat podjedzie metro?

  Zresztą nie wiem jaki sens się licytować kto więcej dostał? Przyspawani do tego Targówka jesteście czy jak? A Wasze dzieci i wnuki? Wszyscy na Targówku całe życie będą mieszkać? Nie wiem jak można mieć tak ograniczony horyzont patrzenia tylko na własne podwórko :(

 • 9 marca 2016 o godz. 12:43

  @ow zwija się jak w ukropie bo musi bronić wizji swoich czyli urzedasów

 • 9 marca 2016 o godz. 12:50

  @barabasz

  Nie są moi, bo nawet na nich nie głosowałem, ale nie mam zamiaru z tego powodu wylewać na nich frustracji życiowych i żali, poprzez sianie populizmu i dezinformacji. Ja rozumiem, że argumentów merytorycznych brak, więc trzeba ośmieszyć, oczernić, wyśmiać… dziś to codzienność, a przykład idzie z samej góry.

 • 9 marca 2016 o godz. 13:49

  Tutaj kaska też by się przydała, jest parę pomysłów nie na zasadzie, byle co, byle było. Jak choćby przydałby się w końcu tramwaj na Białołękę. Łodygowa. Nowotrocka. Obiecane mieszkańcom parkingi podziemne (nie P&R, tylko te dla mieszkańców)
  Niestety, poprzedni mikroprogram rewitalizacji okazał się wielką kpiną, i poza opracowaniem to nic z niego nie wyszło. Miały być rewitalizowane podwórka, tereny zielone, monitoring miejski – nic nie wyszło.
  Nie mówię na zasadzie, Daj, Daj, Daj, mnie też, mnie też, ja też chcę! Choć miło by było. Ale może warto by było coś małego zrobić. Na zasadzie, dzisiaj dużo nie dostaniesz, ale żeby głupio nie było. I nie są to na prawdę potrzeby byle dostać.

 • 9 marca 2016 o godz. 14:22

  Targówek jak pamiętam zawsze był traktowany jakby krowie z pod ogona wypadł!!!!!!!!!!!!

 • 9 marca 2016 o godz. 21:19

  Targówek jest dzielnicą, którą trzeba dofinansować. Czekamy na metro, Nowotrocką i poprawę stanu ulic. Nie jest przyjemnie czytać, że gdzieś zbudują fontanny, a na Targówku ( i wielu innych miejscach) nie daje się przejechać ulicą i nikt nie ma ochoty tego zmieniać. To dzielnica, którą obecnie zarządza grupa działaczy spółdzielczych. Raczej sobie nie radzą. Tworzą jakieś wizje zwężania Kondratowicza i czynienia tam miejsca spacerów, choć w dzielnicy są parki i promenada nad kanałkiem. Chyba raczej chodzi o wygospodarowanie miejsca dla inwestycji na styku spółdzielnia – miasto. Bródno jest już bez terenów pod dogęszczenia. To spółdzielnia, która nie inwestuje i to w czasach, gdy spółdzielnie działają podobnie jak deweloperzy. Chyba to trudne do zaakceptowania dla spółdzielczej wierchuszki. Jeżeli utrzymają się dłużej przy władzy, to ulic nadal nie będzie lub będą w stanie tragicznym. Za to fontanny pewnie się pojawią. Nie ma to jak smoking do walonek.

 • 10 marca 2016 o godz. 03:35

  A gdzie sie podziała forsa na poszerzenie Św.Wincentego?. A na fontanny w Wilanowie się znalazły. Z tego wynika że ważniejsze są fontanny niż zakorkowana Św.Wincentego.

 • 10 marca 2016 o godz. 09:03

  @Gucio

  Racja, po co nam miejsca rekreacji, miejsca wypoczynku, kultury – parki, fontanny, teatry czy muzea. Betonu i asfaltu więcej! Pan do pracy chce swym stalowym wehikułem jechać szeroką arterią, mu do tego fontanny nie potrzeba!

 • 10 marca 2016 o godz. 09:26

  OW. Proszę przprzejechać się komunikacją przez Wincentego między ja mieszkam na tej ulicy to wiem co się dzieje karetki itp ne mają jak przejechac. A pieszy jest traktowany jak intruz (na pasach).

 • 10 marca 2016 o godz. 10:07

  Zamknąć Wincentego w godzinach szczytu dla prywatnych samochodów i już – autobusy mają pierszeństwo. Po to macie samochody (i pchacie się z nimi wszędzie), żeby dłuższa trasa inną drogą nie stanowiła problemu. Fontanny w Wilanowie? Czekam na argument o „darmozjadach” z Trybunału, przez których ktoś na Targówku nie ma miejsca parkigowego pod nosem. Jakoś nie słyszałem, żeby ktoś z Wilanowa czepiał się zasadności „promenady” z fontannami nad ochydnym ściekiem zwanym kanałkiem.

 • 10 marca 2016 o godz. 10:43

  @gucio

  I rozwiązaniem ma być poszerzanie Wincentego o kolejne pasy asfaltu i betonu? Na Zachodzie już dawno zrozumieli, zresztą jest to dowiedzione, że poszerzanie ulic nie tylko generuje koszty i dodatkowy ruch indywidualny (spaliny, smog, itd) ale ZWIĘKSZA zatory drogowe i WYDŁUŻA cza podróży. Poszukaj informacji nt. prawa Lewisa-Mogridge czy hasła paradoks Braessa.

  Owszem, Wincentego trzeba przebudować, ale nie poprzez dodawanie kolejnych jezdni dla aut ale budowę linii autobusowo-tramwajowej, dla komunikacji zbiorowej, ścieżek rowerowych i ciągów dla pieszych. Jeden pas ruchu dla aut zdecydowanie wystarczy.

 • 10 marca 2016 o godz. 12:13

  Aktywiści HGW w natarciu! Propaganda na forach, promowanie „zasług” HGW. Kurczowe trzymanie się stołka i walka o ostatnie bastiony PO w stolicy. Dajecie się nabrać na dyskusje. A przecież HGW bezprawnie odwołuje demokratycznie wybrany zarząd Białołęki. Gnidy pienią się jak KOD, gdy odciągają ich od koryta. Bez honoru.

 • 14 marca 2016 o godz. 13:53

  CZEMU LUDZIE Z TEJ STRONY WISŁY GŁOSUJĄ NA HGW ?? JESTEM Z ZACISZA NIC OD LAT TU SIE NIE ZMIENIŁO ( INWESTYCJE PUBLICZNE ) JAK PATRZE NA ŁODYGOWĄ TO JUŻ ZGROZA NABUDOWALI TAM OSIEDLI BUDUJĄ GALERIĘ A TAM NAWET CHODNIKA NIE UŚWIADCZYSZ TA ULICA TO SKANDAL !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.