400 mln zł na inwestycje w Warszawie. A na Targówku – zero

33
Share

Prezydent Warszawy pochwaliła się właśnie dodatkowym przypływem gotówki na inwestycje. I jak je podzieliła? Jak zwykle. Fontanny na Wilanowie, ścieżki rowerowe w Wesołej, a na Targówek ani złotówki.

 

400 mln zł to dodatkowa kwota z funduszy inwestycyjnych. Ratusz pochwalił się na dzisiejszej konferencji prasowej, że może ją wydać na inwestycje w latach 2016-2019 i od razu zaprezentował, co powstanie.

Najbardziej spektakularna jest zapowiedź budowy kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę między ul. Okrzei a Karową. Duży wydatek to kryta hala z lodowiskiem na Stegnach. Powstanie też kilka potrzebnych przejazdów kolejowych w Rembertowie i Wesołej.

Poza tym, dopieszczane będą te same dzielnice, co zwykle. Wilanów, który od kilku lat ma nieproporcjonalnie zwiększone budżety, będzie miał wyremontowaną ulicę Hlonda na której pojawią się fontanny! W Ursusie powstanie nowy żłobek, na Bielanach znalazły się pieniądze przynajmniej na dodatkowe światła na jednym skrzyżowaniu.

Targówkowi z tych 400 mln zł nie przypadnie ani złotówka. Wygląda na to, że mamy się cieszyć z metra – i na nic więcej nie możemy liczyć.

 

materiały ratusza

Mapka powyżej: materiały ratusza. Zdjęcie na górze: Hanna Gronkiewicz-Waltz na dzisiejszej konferencji.

33
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx