Niezwykłe wzory namalowane kredą na Bródnie | targowek.info

Bródno nie Białołęka. Tutaj można malować kredą. I to jak! [WIDEO]

Julce zabroniono na strzeżonym osiedlu na Białołęce malowania kredą po asfalcie. Zapraszamy dziewczynkę do nas! Na Bródnie z rysunków na chodnikach zrobili dzieła sztuki! 

 

Pewnie widzieliście skandaliczne ogłoszenie, które obiegło w piątek internet. Pojawiło się na strzeżonym osiedlu przy ul. Kartograficznej na Białołęce. Ktoś w grzeczny, acz stanowczy, sposób prosi rodziców małej Julii o wyczyszczenie chodnika z rysunków, które dziewczynka namalowała kredą. I straszy paragrafami i donosi do administracji.

 

fot. Facebook
fot. Facebook

 

Oczywiście ogłoszenie od razu stało się hitem internetu. Nie wszyscy mieszkańcy osiedla przy Kartograficznej okazali się takimi bucami i szybko zorganizowali akcję wielkiego malowania kredą. W sobotę na osiedlu pojawił się nawet reporter Filip Chajzer, który wspólnie z mieszkańcami całą sprawę obśmiał.

Tymczasem my na Bródnie mamy inny hit związany z malowaniem kredą. U nas nie tylko można to robić, ale podnieśli malowanie do rangi sztuki. Pisaliśmy już wam o Filipie Popiołkowskim, który co jakiś czas ze znajomymi ozdabia bródnowskie chodniki fantastycznymi wzorami.

Teraz dostaliśmy film z takiego malowania. A więc tak to się robi na Bródnie:

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Bródno nie Białołęka. Tutaj można malować kredą. I to jak! [WIDEO]

 • 8 października 2016 o godz. 16:38

  Czlowiek czlowiekowi sloikiem..

 • 8 października 2016 o godz. 23:14

  Czyli według Ankh można łamać regulamin wspólnoty mieszkaniowej w której się mieszka ? Co więcej powoływanie się na regulamin oznacza straszenie? Regulamin jaki by nie był to został jednak przyjęty większością głosów przez wspólnotę mieszkaniową i powinien być przestrzegany przez mieszkańców. Czy jeżeli zaparukuje na chodniku i ktoś zwórici mi uwagę powołując się na regulamin zakazujący parkowania na chodniku robiąc to w sposób arogancki, będzie to oznaczało że osoba ta nie ma racji? Dlatego zanim zaczniemy obśmiewać całą sprawę, jak to robi Pan Filip Chajezr, może najpierw poznajmy zapisy regulaminu. Albo jesteśmy państwem prawa albo państwem gdzie rządzi tzw. tłuscza.
  Jeżeli okaże się mazanie kredą po chodniku było zakazane przez regulamin, to takie artykuły i akcje są demoralizacją dzieci i młodzieży. Bo pokazuje się że prawo to tylko puste zapisy. Będziecie mieli na sumieniu zdemoralizowaną młodzież, nie narzekajcie później…

 • 9 października 2016 o godz. 12:45

  ręce_opadają idz sloiczyc gdzie indziej …..

 • 9 października 2016 o godz. 20:45

  @Anonim argument ad personam. Przegrałeś.

 • 10 października 2016 o godz. 12:33

  Zaczynają od malowania chodnika, a kończą w więzieniu… co za logika

 • 13 października 2016 o godz. 20:42

  Twórczość Julki z całą pewnością była radosna i to jest jedyna oczywistość.Pamiętam z dawnych ( dla autorów pisma zapewne „prehistorycznych”) czasów, że rysowanie na chodniku to była frajda,zupełnie co innego niż rysowanie na kartce papieru.Nawet były organizowane oficjalne konkursy w rysowaniu kredą po chodniku.Dzieci dopuszczały się i innych niegodziwości, np grały na chodniku w klasy – oczywiście też rysowane kredą.Cały kłopot w tym,że efekty twórczości znikały i znikają już po pierwszym deszczu.Ci,którym ulotne rysunki dziecka na chodniku przeszkadzają to z pewnością przedstawiciele tego pokolenia, które wychowało się już tylko przed telewizorem i komputerem i nigdy nie wyobrażało sobie, że można się ciekawie bawić na podwórku rozwijając inwencję i wyobraźnię.

 • 14 października 2016 o godz. 17:27

  a wiecie ja nazywają Derby kierowcy autobusów. HAMBURG

 • 14 października 2016 o godz. 17:31

  Dla czego hamburg. Hamy i buraki

 • 15 października 2016 o godz. 15:15

  @ręce_opadają nie sądzę żeby ktoś podważał „legalność” takiej a nie innej uchwały czy też reakcji wspólnoty mieszkaniowej. Myślę że przedmiotem kpin i żartów jest raczej mentalność tych ludzi. Wszystko w tym temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.