Korzenie Europy po raz czwarty na Bródnie | targowek.info

Korzenie Europy po raz czwarty na Bródnie

Festiwal Muzyki Etnicznej „Korzenie Europy” na dobre zapuścił korzenie na Targówku. Gwiazdami tegorocznej edycji będą m.in. Kuba Sienkiewicz i zespół Hańba!.

 

„Korzenie Europy” odbędą się już po raz czwarty – 19 maja 2018 r. od godz. 15 w Parku Bródnowskim.

Festiwal poświęcony jest kulturom etnicznym Polski i Europy, archeologii oraz antropologii. Poprzez szereg przeprowadzonych warsztatów, koncertów, spotkań z twórcami będzie popularyzowna nauka i edukacja historyczna i wiedza na temat kultury europejskie. Impreza służy on integracji różnych środowisk Europy Środkowo-Wschodniej poprzez sięganie do tradycji i wspólnych korzeni, budowanie nowych więzi społecznych oraz propagowanie tradycyjnej sztuki ludowej i wykorzystanie jej źródeł we współczesnej kulturze. Warszawa, jako stolica Polski, stanie się łącznikiem pomiędzy Wschodem a Zachodem.

Program imprezy:

„Korzenie Europy” w 2018 roku rozpocznie symbolicznym kręgiem bębnów, do którego każdy będzie mógł dołączyć, zespół Słoma & D’Roots Brothers. Dzięki muzyce Lelka przeniesiemy się w świat mitologii i panteonu Słowian. Węgierski zespół Erdőfű wraz z Jackiem Hałasem przedstawi program „Barwny tygiel Karpat”. Jazzowym akcentem będzie drugi z węgierskich zespołów: EastWing. Najbardziej znany wykonawca Kuba Sienkiewicz – na co dzień lider zespołu Elektryczne Gitary (i lekarz w Szpitalu Bródnowskim) – zaprezentuje się z Kwartetem Artystycznym. Zagra też „folkcorowa” grupa Hańba!, a brzmienie ostatniego z zespołów można wyczytać z samej jego nazwy: Warszawskie Combo Taneczne zagra w rytmie warszawskich, przedwojennych podwórek.

Szczegółowy program:
15:00 Lelek
16:00 Słoma i D’Roots Brothers
17:00 Erdőfű i Jacek Hałas
18:00 EastWing Group
19:00 Hańba
20:00 Kuba Sienkiewicz
21:00 Warszawskie Combo Taneczne

 

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Korzenie Europy po raz czwarty na Bródnie

 • 5 maja 2018 o godz. 07:28

  Hańba!… to ostatnio bardzo popularny zespół. Super że będą na Bródnie. I ciekawe jak odbierze ich lokalna publika ;)

 • 5 maja 2018 o godz. 09:58

  Hańba dla Polaków że tak dają się dymać złodziejom, spółdzielniom, bankom i koncernom. Polak mądr po szkodzie, wtedy gdy zostanie wydymany, przez wieki tak było.

 • 5 maja 2018 o godz. 11:53

  @przebudźcie się: no chyba właśnie Polak nie mądry po szkodzie, bo jak by był mądry, to by nie powielał błędów sprzed wieków i nie dał się „dymać” państwu, kościołowi, SKOK-om, bankom, koncernom itd. Ale nie – u nas tradycyjna polsko-polska wojenkae brak społeczeństwa obywatelskiego, brak odpowiedzialności za sprawy lokalne i najbliższe otoczenie, tylko wzajemne gnojenie, obrażanie i wywyższanie się ponad innych.

 • 5 maja 2018 o godz. 13:46

  Serial będą puszczać?

 • 6 maja 2018 o godz. 01:47

  do @przebudźcie się
  A Ty skąd jesteś? Bo z tekstu wynika, że nie jesteś Polakiem? Jeśli jednak jesteś to proszę napisz, że nas „dymają” (bo tu masz rację!!!), a nasi „wodzowie” w tym pomagają tworząc sprzyjające temu prawo !!!
  Napiszesz tak ???

 • 6 maja 2018 o godz. 23:32

  Hi Peggy, The only information which has been released (as far as I can tell) is: Fringe in Mount Gambier is back with another extravaganza taking over the Cave Garden with a program of world-class performers and local artistic talent. 10am 4:30pm Workshops 4:30pm 5:00pm Pied Piper” Procession 5:00pm 10:00pm Mount Gambier Fringe Showcase Perhaps drop the organisers an email (the City of Mount Gambier) to see if there is any other information about your performance schedule. Best regards, Jess http://viagracheap4o.com/

 • 19 maja 2018 o godz. 10:57

  Kto ten artykuł pisał? !!
  Ani składu, ani ładu…

 • 19 maja 2018 o godz. 20:37

  Po takim weekendzie gmina, która organizuje taki festyn powinna zapewnić lekarza i zwolnienie z pracy. RYK, HAŁAS… NIE DA SIĘ TEGO WYTRZYMAĆ! To jest festyn i koncert w małym parku czy na całą cholerną dzielnicę, że aż podłogi w bloku się trzęsą. Ile można katować ludzi mieszkających w sąsiedztwie tego pieprzonego parku tymi chorymi festynami?

 • 22 maja 2018 o godz. 21:49

  @Zmęczony: w sobotę skończyło się o 22. Sam zespół się pilnował.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.