Mikołajki na Targówku

0
Share

Wprawdzie Mikołajki są dopiero 6 grudnia, ale już w najbliższy weekend Święty Mikołaj będzie miał w naszej dzielnicy dużo pracy. Gdzie wybrać się z dzieckiem, by poczuć magię zbliżających się Świąt?

fot. Matti Mattila/Flickr

„Ciuchcia Puch Puch”

Niepubliczne przedszkole „Ciuchcia Puch Puch” na Zaciszu już w sobotę organizuje spotkanie ze Świętym Mikołajem dla dzieci w wieku od 1 do 4 lat. W programie m.in. nauka piosenki, którą dzieci podarują Mikołajowi w podzięce za przybycie, wykonanie z Rodzicami świątecznej gwiazdki z masy solnej ozdabianej świecidełkami, lepienie gazetowych kulek śniegowych oraz wspólne wygibasy z Mikołajem. Zapisy: tel. 22 490 24 24 lub bezpośrednio w przedszkolu.

3.12., godz. 10, ul. Łokietka 7, wstęp: 40 zł + 30 zł za prezent dla dziecka

„Edukado

Akademia zabawy i twórczego rozwoju Edukado (mieści się w Domotece w Parku Handlowym Targówek) zaprasza na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Przyjdzie on do dzieci i w sobotę i niedzielę o godz. 15 (dzieci do 3 lat), oraz o godz. 17 (dzieci od 2,5 lat). Mikołaj pogada z każdym małym uczestnikiem zabawy, zapozuje z nim do zdjęcia oraz oczywiście obdaruje prezentem (lecz uwaga, o prezenty muszą zadbać sami rodzice!). Dzieci wezmą też udział w warsztatach z przygotowania ozdób choinkowych, którymi będą mogli udekorować domową choinkę. Zapisy: tel. 604 44 11 00 lub email targowek@edukado.pl.

3-4.12, godz. 15 (dzieci do 3 lat), godz. 17 (dzieci od 2,5 lat), ul. Malborska 41, wstęp: 40 zł

Dom Kultury „Zacisze”

Z kolei w niedzielę w DK „Zacisze” odbędzie się impreza „Moje Mikołaje”. Każde dziecko będzie mogło użyć wyobraźni i swoich talentów plastycznych do zdobienia pierniczków, bombek i innych ozdób choinkowych, własnoręcznego zrobienia świątecznych kartek oraz stroików. Zapisy: tel. 22 679 84 69, 743 87 10.

4.12, godz. 16, ul. Blokowa 1, wstęp: 15 złotych (za 1 osobę dorosłą z dzieckiem).

Dom Kultury „Świt”

Także w niedzielę – i to dwa razy – DK „Świt ” organizuje rodzinny poranek teatralny „Mikołajowe Hopsa-sanki”. Przedstawienie uchyli kilka tajemnic z życia Mikołaja i opowie dzieciom jak Święty żyje, czym się zajmuje i jak przygotowuje prezenty. A że życie to jednak nie bajka, więc choć Mikołaj po spektaklu może też dać konkretnym dzieciom prezenty, to wcześniej rodzice muszą to ustalić z ogranizatorami imprezy i sami dostarczyć ten prezent… (informacja pod numerem telefonu: 22 811 01 05).

4.12., godz. 9.30 oraz o 12.00, ul. Wysockiego 11, wstęp: 12 zł

Wesołego  mikołajkowania!

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx