Trzy tygodnie po publikacji naszego artykułu pt. „Tak sprzedaje mieszkania Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno”, otrzymaliśmy odpowiedź od władz Spółdzielni.
Otrzymane wczoraj poniższe stanowisko Zarządu i Rady Nadzorczej SM Bródno, podpisane przez Prezesa Zarządu Krzysztofa Szczurowskiego oraz zastępcę Prezesa Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych Ryszarda Turka, publikujemy w całości – bez żadnych skrótów i komentarza. Jego ocenę pozostawiamy czytelnikom.
Komunikat
W związku z pojawiającymi się w środkach masowego przekazu nieprawdziwymi informacjami na temat inwestycji „Różopol Bródno” Zarząd oraz Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” informują:
W Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” zamierzenia inwestycyjne uchwala najwyższy organ Spółdzielni. Dla inwestycji „Różopol-Bródno” uchwała taka została podjęta przez Zebranie Przedstawicieli w 2007 r. Budowa realizowana była w latach 2009-2012 r.
Wszystkie inwestycje mieszkaniowe, w tym również „Różopol Bródno” Spółdzielnia realizuje „non-profit” – bez zysku.
Proces przygotowywania i realizacji inwestycji był opiniowany przez Komisje Rady Nadzorczej oraz akceptowany przez Radę Nadzorczą Spółdzielni.
Zgodnie z kompetencjami Rada Nadzorcza uchwaliła „Zasady rozliczania kosztów zadania inwestycyjnego i ustalania kosztu budowy lokali i miejsc postojowych (…)”. Uchwała ta określiła również zasady naboru i rozliczenia inwestycji. Zgodnie z jej zapisami „inwestycja w pierwszej kolejności służyła zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych członków SM „Bródno” i ich rodzin (…) oraz pracowników SM „Bródno”. Z możliwości tej mogli skorzystać w terminie 1 miesiąca od ogłoszenia naboru uczestników. W następnym okresie decydowała kolejność zgłoszeń.
W inwestycji zaprojektowano 122 mieszkania i 9 lokali usługowych. Nabór rozpoczęto 1 lutego 2009 r., przyjęto koszt początkowy 5.508,00/m2 brutto, do którego wprowadzono współczynniki atrakcyjności dla lokali. Ogłoszenia o rozpoczęciu naboru umieszczono na wszystkich klatkach schodowych w budynkach Spółdzielni oraz w Administracjach. Od początku Informacja pozostawała na stronie internetowej Spółdzielni, umieszczano artykuły i ogłoszenia w gazecie „Nasze Bródno”. W późniejszym okresie zlecono emisje ogłoszeń w „Gazecie Wyborczej” oraz w dodatku „Dom”.
Szacunkowe zestawienie z sumą podpisanych umów wstępnych i docelowych (o budowę) w trakcie realizacji inwestycji przedstawia się następująco:
31.05.2009 r. – 77 lokali (59%), 31.08.2009 r. – 84 lokali (64%), 28.02.2010 r. – 102 lokali (78%), 31.08.2010 r. – 121 lokali (91%), 28.02.2011 r. – 123 lokali (93%), 31.08.2011 r. – 127 lokali (97%), 28.02.2012 r. – 129 lokali (98%).
Rada Nadzorcza, która w ramach swoich funkcji sprawowała kontrolę i stały nadzór nad realizacją, po zakończeniu inwestycji zatwierdziła rozliczenie końcowe kosztów inwestycji, w tym koszt końcowy budowy i wysokość wkładu budowlanego w kwocie 4.803,00 zł brutto za 1m2 powierzchni lokalu mieszkalnego – w takiej samej wysokości dla wszystkich uczestników. Ponadto uczestnicy inwestycji pokryli koszty budowy balkonów, tarasów, ogródków i komórek lokatorskich.
Koszty Inwestycji w żaden sposób nie obciążyły członków Spółdzielni. Wszystkie koszty ponieśli uczestnicy inwestycji, w tym: poza kosztami bezpośrednimi dotyczącymi realizacji także koszty pozyskania terenu, badań, pomiarów map, uzyskania opinii i ekspertyz, przygotowania terenu z rozbiórkami i przekładkami, odtworzenia miejsc postojowych, koszty dokumentacji projektowej, opłaty za przyłączenie mediów, koszty obsługi inwestycyjnej, marketingu, koszty obowiązkowych lustracji, koszty zaświadczeń, opłat i prowizji notarialnych oraz koszty ogłoszeń związanych z inwestycją.
Rada Nadzorcza i Zarząd stwierdzają, że informacja o naborze uczestników i realizacji inwestycji była przedstawiana członkom Spółdzielni w pełnym zakresie na Walnych Zgromadzeniach, które w kolejnych latach zatwierdzały sprawozdania Rady Nadzorczej i Zarządu, jak również informacje podawane były sukcesywnie w gazecie „Nasze Bródno”.
Rada Nadzorcza i Zarząd
Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”
jeśli spółdzielnia napisała prawdę ( co jest z pewnością do sprawdzenia) to autor tamtego artykułu jest podłą hieną dziennikarską .
do .: ile tata zapłacił za to pismo? Przecież to jasne, że nikt nie robi machlojek jawnych w 100 % …. Po to jest rodzina, ojca brata wujka syna, żeby mieszkania były na nich na synowe itd. W tym kraju nie do udowodnienia … albo 10 lat spędzonych w sądach.
pod koniec dnia będzie 100 komentarzy. sm Bródno się broni i prawidłowo. Obowiązkiem obywatela jest SPRAWDZANIE władz. A sm Brodno ma na Targówku WLADZĘ i duże OGROMNE wpływy na to co się dzieje wokoł. A dzieje się SYF i nieład.
Zaraz, zaraz… to da się budować mieszkania 6 km od centrum stolicy za 4800 zł/m2? To ile deweloperzy zarobili na kredytobiorcach sprzedając im mieszkania po 8000 zł/m2? Wynika z tego, że kredytobiorca, który kupił M na Bródnie, spłaca zysk dewelopera wynoszący (8000-4800)/8000=40% ceny mieszkania. Do tego jeszcze doliczyć zyski bankierów co najmniej 25%… Ale ludzie daliście się zrobić. Nie lepiej było kupić za gotówkę w SM B.?
Do Jan . Idąc twoim tokiem rozumowania , każdemu można zarzucić najgorszą rzecz ( np. Tobie , że jesteś pedofilem itp…..) i twierdzić , że to niestety jest nie do udowodnienia.
Do abc. Dlatego spódzielnia jest solą w oku dla niektórych ( np. Dla portalu targowek . info)
Hi hi hi jakie piękne omijanie najważniejszego tematu: tego że pół bloku wykupili dla siebie i dzieci bossowie ze spółdzielni i rady dzielnicy. To nawet nie jest sprostowanie tylko komunikat, bo nie było czego prostować :)))))))
Miało być bez skrótów.
Portal wykazał się daleko idącą nadgorliwością w reprezentowaniu interesów deweloperów
Do anonima .Z taką głupotą nie da się dyskutować.
do Anonim: dokładnie o tym samym mówie. Ale takie leming jak kropek, który kupił ( wzial na kredyt) mieszkanie za 8000 zł / metr będzie bronił :d gdybym mial kogos z rodziny w SM Bródno też bym pilnował tego forum i bronił swojego w sumie : ) to takie polskie ..
Do Jana. Żeby zostać lemingiem trzeba w stopniu komunikatywnym znać język polski. Tobie jak widać to nie grozi.
Mieszkam w tym budynku, nie mam żadnych znajomości w SM Bródno, w momencie zakupu mieszkania miałem do wyboru kilka lokali. Mieszkania dwupokojowe faktycznie barzo szybko były zajęte, ale trzypokojowe i większe były bardzo długo wolne.
To Zarząd i Rada Nadzorcza jest jednym ciałem, że podpisuje się wspólnie pod tym oświadczeniem? A może Zarząd dyktuje Radzie Nadzorczej co ma podpisać? Wystarczy pójść na Walne Zgromadzenie Członków SM Bródno, żeby przekonać się że raczej to drugie :-P
jak widać Rada i Zarząd to jedno ciało. Ciekawe kto kogo broni interesow. Bo chyba Rada ma określone zadania a nie być przyjecielem zarządu.
Tu wyszło ponad 4800zł/m2, ale kupujący nie musieli płacić za grunt. Natomiast deweloper kupuje grunt, a nie dostaje go za darmo.
Nastąpiło właśnie samozaaoranie spółdzielni. No-profit? Skoro tak to po co w dzielnicy więcej mieszkańców, korków. Ta inwestycja nic nie wnosi – oprócz przeciążenia dzielnicy – dla starych spółdzielców z lat 70., kiedy to spóldzielnia była spółdzielnią bez krwiożerczego kapitalizmu. Po co? Spółdzielnia sama sobie odpowiada. Dla zaspokojenia potrzeb pracowników spółdzielni – co widać po liście lokatorów. A portal mógł sprawdzić tylko bezpo$rednich krewnych. Wy$ledzenie pociotków i znajomków jest już trudniejsze. Jeżeli już to trzeba było budować na zasadach komercyjnychbz jasnym przekazem: zyski ze sprzedaży i komornego idą na to i na to. No ale w całej sprawie nie chodzi o… Czytaj więcej »
Z ich oświadczenia jak zwykle nic nie wynika nie jest to odpowiedź adekwatna do stawianych zarzutów dlaczego tyle osób związanych ze Spółdzielnią a także z Radą Nadzorczą kupiło tam właśnie mieszkania. Czyżby był to jakiś „zbieg okoliczności” przecież to zwyczajnie śmierdzi przekrętem. Mieszkam na tym osiedlu 41 lat od jakiegoś czasu bacznie przyglądam się poczynaniom Spółdzielni i Administracji pod którą należę ale sama nie jestem nic w stanie zrobić dziwię się ludziom że tak spokojnie mogą patrzeć na podwyżki, na Walne Zgromadzenia które są wielką ściemą, na Panie z Administracji, które w czasie swoich godzin pracy robią zakupy załatwiają swoje… Czytaj więcej »
@Łukasz
Twierdzisz, że „kupujący nie musieli płacić za grunt”. Za wszystko trzeba płacić. Uważasz, że za darmo zapisali się do spółdzielni, która już miała grunt i po prostu kupili mieszkania za ten grunt nic nie płacąc? No to byłby przekręt. Ktoś ten grunt spółdzielni (mieszkaniec nowego bloku) dostał a inny członek tejże spółdzielni nie?
UDERZ STÓŁ A SZCZEKACZE SIE ODEZWĄ. W TYM PRZYPADKU OBRONCY, RODZINY I TROLE Z SM BRODNO I INNYCH TEGO TYPU ORGANIZACJI.
Da anu . Mieszkancy nowych blokow płacą fundusz remontowy chociaż przez kilka lat z niego nie korzystają . Za te pieniądze remontuje się i ociepla stare bloki.
fundusz remontowy to jest temat na pracę doktorską. Tak jak i społdzielnia i wspólnota.
No właśnie . Kupiłem mieszkanie , muszę spłacać przez 30 lat kredyt. Przez 3 lata miałem rękojmię od wykonawcy. Mimo to musiałem płacić fundusz remontowy idokładać do interesu tym wszystkim krzykaczom , którzy dostali mieszkania za darmo . To jest prawdziwy skandal!!!
do Jan
sorry , ale lansujesz się tu na jedynego sprawiedliwego, wszystko wiesz i na wszystkim się znasz, to może napisz coś o sobie, skąd masz taką wiedzę na każdy poruszany tu temat ? czy po prostu jesteś pospolitym hejteren ?..
Do anu . Spółdzielnia powinna być ” wspaniałomyślną instytucją” której
jedni członkowie sponsorują drugich . Wtedy byłoby wszystko w porządku pod warunkiem, że ty nalezałabyś do tych sponsorowanych. Wiesz , gardzę ludźmi typu : mnie się wszystko należy .
Niestety są tacy ludzie , którzy nie mogą żyć bez siania fermentu. Nienawiść to ich motor napędowy. Po prostu prawdziwi katolicy.
do pytam: mam wiedzę, bo jestem mieszkańcem Targówka od urodzenia i wiem co się dzieje w mojej dzielnicy obecnie a wiem jak kiedys było. Nigdy może nie idealnie, ale teraz to co sie dzieje to skrajna patologia. I będe to pisał, bo chcialbym, aby w mojej dzielnicy mieszkało się miło , przyjemnie i z pomysłem a nie wszedzie nastawiane bloków, osiedli , a jak juz są skwerki i parki to zaniedbane.
A Ty kim jestes, że taki ciekawski? Przeprowadziles się tutaj rok temu i masz wywalone na Targówek…
Do anu . ” jak już trzeba budować to na zasadach komercyjnych” i zasilić kasą tych co mieszkania mają za darmo. Jakież to sprawiedliwe podejście do tematu
Do Jan . Wiesz jak kiedyś było . Mieszkanie się dostało , na wczasy się za darmochę wyjechało w fso się kradło na potęgę . Fajnie ci było. Ja natomiast zapieprzam na 2 etaty , spłacam kredyt mieszkaniowy iudało mi się z dzieckiem spędzić super niedzielę w parku bródnowskim , który w moich oczach jest piękny i zadbany. Po skwerach nie chodzę , bo nie mam czasu.
fakt mieszkania na targowku od urodzenia czyli ile lat ? 40 ? 60 ? 100 ? nie czyni nikogo lepszym od tych którzy mieszkają np od 5 lat czy 10 lat, kiedyś bródno to były drewniane domki i brukowane ulice a pozniej byly blokowiska z lat 60 i 70, które miały złą sławę a patologia to wtedy była i dopiero od kilku lat jest jest coraz ładniej i bezpieczniej. ludzie którzy coś robią narażają się na krytykę najczęściej tych, którzy nic nie robią tylko oczekują źe ktoś spełni ich chciejstwo np. źeby nie budować nowych osiedli w mieście., tylko na… Czytaj więcej »
Anonim, kupujący nie musieli płacić za grunt bo ten jest już w użytkowaniu wieczystym, ale będą musieli płacić opłatę za te użytkowanie wieczyste, coś za coś. Spółdzielnia sprzedaje mieszkania po 4800 zł za metr bo nie musi kupować gruntu jak deweloperzy ale ta niższa cena wiąże się potem z opłatami wieczystymi. Owszem nie płacisz za grunt w cenie mieszkania ale płacisz później miesięcznie niemało. A jak mieszkańcy się skrzykną to będą mogli sobie teraz wykupić ten grunt jak to uchwaliła ostatnio Rada Warszawy i wówczas staną się właścicielami tego gruntu oczywiście po preferencyjnym stawkach :) A kupując od dewelopera zawsze… Czytaj więcej »
do Jan a jaki masz konkretny pomysł na mile i przyjemne życie w naszej dzielnicy ?l
Płaci się za grunt w cenie mieszkania przy użytkowaniu wieczystym tj . 25% wartości gruntu jest tzw . pierwsza rata.
A Ci ze starych bloków co mieszkają już te 30, 40 lat to kupili po komercyjnych cenach czy później pozwolili im odkupić za grosze ? Bo było spółdzielcze z przydziału jak z alternatyw 4.
Do anu . ” ta inwestycja nic nie wnosi ” zapomniałaś napisać ” dla mnie” widzisz tylko czubek własnego nosa. Masz gdzie mieszkać. Mieszkanie zapewne dostałaś a nie kupiłaś i guzik cię obchodzą inni . Liczą się tylko starzy spółdzielcy, ci którzy nie musieli za lokum płacić. . Im się wszystko należy . Niedługo nie będą wpuszczali na swoje osiedla „obcych”
Do Jana . Twój pomysł na to żeby się mieszkało „miło przyjemnie i z pomysłem” to ty i grupa starych dziadków i babć. Super pomysł
Kupiłem sześć mieszkań na Bródnie. Nie wyobrażam sobie życia bez Bródna. Mieszkam tu dopiero 30 lat i jakoś nie pamiętam tej patologi o której pisze @100 lat…
Owszem, patola jest teraz… policja bojąc się menelstwa nie wychodzi na patrole… kradną tablice rejestracyjne… wlamuja sie do pojazdów…
Ale do rzeczy… ja wszystkie mieszkania kupiłem za gotówkę lub w kredycie, srednio ok. 6000-7000 za metr. Nikt mi nie robił prezentów po 4800 za metr (non profit). Koń by się uśmiał i zdechł.
Do D.Z Tyle osób związanych ze spółdzielnią KUPIŁO , właśnie KUPIŁO , a nie dostało za darmo tam mieszkania . Kupiło na normalnych obowiązujących zasadach za własne ciężko zarobione pieniądze lub za kredyt ,który będą spłacać przez kilkadziesiąt lat.
Do Boby G .Ty kupiłeś mieszkania ,ci co zdecydowali się na Rózopol ryzykowali , bo w 2009 to nawet nie było dziury w ziemi . A teraz jak wiadomo , że będzie metro to każdy taki mądry i mówi o prezentach.
Mieszkam w różopolu . Inwestycja ślimaczyła się . Musiełem przez 4 lata wynajmować mieszkanie . Teraz jestem zadowolony ,ale był czas , że byłem zły na siebie , że się w to wpuściłem.Jak teraz słyszę jakimi to wybrańcami losu są ci , którzy tam mieszkają to mi się po prostu niedobrze robi. Zawiść , zawiść i jeszcze raz zawiść .
Użytkownika, który z adresu IP 37.47.*.* napisał dziś pod tym artykułem 18 postów pod różnymi nickami (m.in. jako Tom, Lily, Młodszy Jan, . ), ale w jednym i tym samym tonie, prosimy o spowolnienie tempa pisania i danie szansy na wypowiedzenie się także innym czytelnikom.
Z góry dziękujemy ;)
redakcja targowek.info
Do M. Po pierwsze nikt nie dostał za darmo mieszkań, w momencie otrzymania mieszkania moi rodzice spłacali przez 20 lat tzw.wkład mieszkaniowy który był wliczany do czynszu. Teraz mieszkania kupuje się przeważnie bezczynszowe gdzie opłaty wynoszą ze wszystkim ok. 350 zł, a my w starym budownictwie płacimy czynsze miesięcznie w moim przypadku 900 zł więc co tu jest za darmo.
Do D.Z: co za bzdura…bez czynszowe to wciąż nisza.
do Młodszy Jan : hahahhaha zwykły trole.
Dzieci kochane, miło tzn. bezpiecznie, czysto i szybko.
ceny dla wszystkich były takie same. Ponadto to nie była pierwsza taka inwestycja SM w najnowszej historii.
Nie rozumiem w czym macie problem, była inwestycja, byli chętni zapłacili mają. Spółdzielnia w swej historii od lat 70 wybudowała pewnie już ponad 100 budynków, pewnie w każdym znajdzie się ktoś kto pracuje w zarządzie, administracji, działa w komitecie kolonii, radzie osiedla, pracuje w urzędzie miasta, itd. każdy musiała zapłacić wkład budowlany, czy przy nowych płaci się w kilku ratach, tylko teraz obowiązkowo za mieszkanie i miejsce postojowe.
Taką gównoburzę można rozpętać do każdego budynku, bo w każdym ktoś mieszka.
Wy się kłóćcie a prezesiki i działacze rady nadzorczej SM Bródno rączki zacierają: nowiutkie mieszkanka i lokale użytkowe w nowej inwestycji Bródno Centrum już podzielili/ciekawe dla kogo?/………………chociaż pozwolenia na budowę nie dostali!…………… Tzw. 'odpowiedź” zarządu i rady nadzorczej SM Bródno jest nie na temat. Pytamy ich: – jakie są zasady weryfikacji/Uchwała/ na listy oczekujących na nowe mieszkania, które budowane są przecież na gruntach będących wspólną własnością/użytkowaniem wieczystym/Spółdzielców I PRZEZ SPÓŁDZIELNIĘ, KTÓREJ ZADANIEM JEST ZASPAKAJANIE POTRZEB MIESZKANIOWYCH SPÓŁDZIELCÓW? -Dlaczego nikt nie wie jak te” listy oczekujących” wyglądają? kto jest za kim, a kto przed kim? -Dlaczego jakimś dziwnym trafem tanie mieszkania… Czytaj więcej »
Ta spółdzielnia nie wybudowala żadnego budynku do 2000 roku!!!!! Wszystko dostała w wyniku wyodrebnienia z rsm praga
A celem dla jakiego została powołana byl administrowanie lokalami i nic ponadto!!!
Szanowna Redakcjo I Mieszkańcy
jak wiecie na Bródnie znajdują się również bloke wybudowane przez inne spóldzielnie niż SM Bródno (Bolesławicka 10 I 12, zielony blok przy gminie, ten akurat przez SM, która zbankrutowała :), ale mieszkańcy sami sie uporali z dokończeniem inwestycji, BRAWO WY)
I hit jest taki, że np za wodę czy ogrzewanie błacą przynajmniej 10-15% mniej niż w blokach SM Bródno. Taka sytuacja pewnie jest w blokach budowanych przez deweloperów.
To dlaczego my płacić więcej skoro media płyna tymi samymi rurami od tych samych dostawców.
Może to byście również prześwietlili !!!!
W rsm Praga też są wysokie czynsze pytanie czy nie za wysokie. 800 kogo na to stać?
cwaniak_wawa……………może w SM Brodno płacimy więcej za media, bo one płyną złotymi rurami prezesa…………..i jego działaczy-emerytów, którym musimy bulić za ich „starania” ok. 3 tyś. zł miesięcznie
SKŁAD RADY NADZORCZEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „BRÓDNO”
Kadencja 2016 – 2019
Imię i Nazwisko
Wiesław Majcherek -przewodniczący
Henryka Barańska -z-ca przew.
Katarzyna Wronka – z-ca przew.
Stefan Grzybowski -sekretarz
Jerzy Żarnecki
Jerzy Górczak
Teresa Kos
Zbigniew Skrabski
Zbigniew Adamski
Dariusz Andrzejkiewicz
Marek Bieżański
Teresa Sterniczuk – Turek
Maria Jakubowska
Pelagia Kwiecień
Zbigniew Lewandowski
Halina Łomża
Anna Michalik
Katarzyna Michałowska
Alina Marton
Henryk Nowak
Grzegorz Oleksiński
Alicja Olszewska
Aldona Ożug
Barbara Powała
Marzena Redzicka
Stanisław Trzos
Piotr Wysocki
Adam Zawadka
podaj jeszcze że z 28 osób wymienionych 25 to członkowie w 4 Radach osiedli, policz ile pieniędzy zgarniają i jak są obciażone nasze czynsze
mieszkanka spółdzielni – podaj co Wiesz. Ja wiem np. że przewodniczącym Rady Nadzorczej i przewodniczącym Rady Osiedla Kondratowicza jest ten sam straszy człowiek „odwieczny działacz” Wiesław Majcherek.Tylko jemu musimy zapłacić każdego miesiąca:1850 zł plus 925 zł ………..za rok 33300 zł. jeśli umiem liczyć….To m.in. jego umiejętnej i fachowej pracy nadzorczej nad zarządem SM Bródno i nad przebiegiem budowy Centrum Brodno nie ma pozwolenia na tę budowę i są straty związane z dewastacją okolicznych działek oraz przedwczesnym wypowiedzeniem umów najmu w pawilonie na Kondratowicza 27……………….za szybko podzielili skórę na niedźwiedziu ………..zróbcie listę tej 25-tki „cudownych uzdolnionych”, którzy zasiadają jednocześnie w obydwu… Czytaj więcej »
Do ubezwłasnowolnieni Spółdzielcy
Co chcecie wiedzieć , to co wiem to nie jest wiedza na tym forum , wyliczyłam ile tacy działacze pobierają od nas pieniędzy i na jednej z części Walnego zbrałam głos w celu poparcia uchwały obniżającej wynagrodzenie tym 28 wspaniałym , której autorem był inny członek, zostałam przegłosowana przez przewodniczącego. Popieram post. Zapoznaj się z uzasadnieniem do uchwały, może jest jeszcze dostępna w siedzibie SM.
Działając na podstawie § 80 pkt. 3 i 4 statutu zgłaszam projekt uchwały do przedłożenia pod głosowanie na Walnym Zgromadzeniu Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”, które odbędzie się w dniach 25, 29, 30 i 31 maja 2017 r. w brzmieniu: § 1 Walne Zgromadzenie uchwala zmiany w Statucie Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” zgodnie z załącznikiem do uchwały. § 2 Uchwała wchodzi w życie niezwłocznie, po zarejestrowaniu zmian w Statucie w Krajowym Rejestrze Sądowym. Załącznik do projektu uchwały § 100 pkt. 5 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” otrzymuje brzmienie: 5. Członkom Rady Nadzorczej przysługuje wynagrodzenie za udział w posiedzeniach, które jest wypłacane w formie miesięcznego… Czytaj więcej »
członek rady nadzorczej odpowiada wobec spółdzielni za każde swoje zachowanie tj. działanie lub zaniechanie, które wyrządziło spółdzielni szkodę, czy to majątkową, czy to niemajątkową. Do tego aby przypisać odpowiedzialność członkom rady trzeba wykazać, że ich zachowanie jest sprzeczne z prawem lub postanowieniami statutu. Ponadto odpowiedzialność ta oparta jest na zasadzie winy co znaczy w tym przypadku, że członkowie rady jeżeli chcą uniknąć odpowiedzialności za zachowania sprzeczne z prawem lub postanowieniami statutu, to muszą wykazać brak winy w swoim postępowaniu. I w końcu z racji braku ograniczenia zakresu obowiązku odszkodowawczego obowiązek naprawienia szkody obejmuje zarówno stratę rzeczywistą, jak i utracone korzyści.… Czytaj więcej »
„Proces przygotowywania i realizacji inwestycji był opiniowany przez Komisje Rady Nadzorczej oraz akceptowany przez Radę Nadzorczą Spółdzielni” – tak wyżej napisała nam Rada Nadzorcza i zarząd.
opiniowali i akceptowali chyba wiedzieli co „opiniują i akceptują”
Czyli poprzedni artykuł na Targowek info był trafny. Stanowisko spółdzielni nie przeczy temu że dzwoniąc w pierwszy dzień po ukazaniu się ogłoszenia już było wszystko zarezerwowane. Bo było zarezerwowane na „gębę”, a te procenty podpisanych rezerwacji i ich zaawansowanie w poszczególnych miesiącach to już tylko daty podpisania papierów. WSTYD. Robią z ludzi kretynów i tyle.
Warto może skromnie wspomnieć, że do czerwca 2016 roku burmistrz Dzielnicy Targówek Sławomir Antonik był przewodniczącym Rady Nadzorczej SM „Bródno”, która „proces przygotowania i realizacji inwestycji” Bródno Centrum „opiniowała i akceptowała”…………ze skutkiem już częściowo znanym. Teraz pan Antonik „opiniuje i akceptuje” sprawy w dzielnicy przy wsparciu swoich trzech radnych z SM Bródno/ A. Gapys, J. Duczman, B. Winter/ oraz wszystkich radnych z PO….Panie Boże odpuść!
skład: 8 radnych PO
Górska-Manczenko Katarzyna
Jamiński Michał
Kozielska Dorota
Kunowski Jędrzej
Miszewski Krzysztof
Miśkiewicz Jolanta
Mroczek Joanna
Szajkowski Bartosz
skład: 4 radnych „Mieszkańcy Bródna Targówka Zacisza”
Duczman Jacek
Gapys Andrzej
Poczesny Zbigniew
Winter Bożena
Jeżeli nie będziemy obecni na Walnych, to oni i ich poplecznicy przegłosują wszystko, nawet 4 tys diety. Trzeba było być, żeby zobaczyć kogo przyprowadzili na zebranie. Swoich znajomych i sąsiadów wyposażyli w karteczki, mieszczące się w dłoni, sami – przedstawiciele wybranych przez nas rad osiedli obecnej i poprzedniej kadencji,członkowie rady nadzorczej łącznie ze Sławomirem Antonikiem i Wiesławem Majcherkiem NIE CHCĄ by zebrania walnego odbywały się na Bródnie, by sprawozdania można było przeczytać w internecie przed Walnym, NIE CHCĄ OBNIŻENIA DIET oraz NIE CHCĄ by zarząd analizował realizację regulaminu centralnego ogrzewania. Dumny z tych popleczników Prezes SM BRÓDNO pisze w swojej… Czytaj więcej »
prokuratura w spółdzielni śródmiejskiej
im już się zaczęło………………………..poczytajcie……………do czasu dzban wodę nosi
http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,21987031,12-osob-z-zarzutami-w-tym-znany-prezenter-jacek-s-czy-w-centrum.html#BoxLokWawImg
Ile zarabiają prezesi spółdzielni mieszkaniowych??????????? Jednym z pierwszych spółdzielców, którzy chcieli poznać odpowiedź na to pytanie, jest członek koszalińskiej SM „Przylesie”, ekonomista na emeryturze Waldemar Humel. W 2011 r. złożył on w swojej spółdzielni wniosek o udostępnienie mu uchwały rady nadzorczej, która ustala wynagrodzenie członków zarządu. Prezes „Przylesia” Kazimierz Okińczyc odmówił ze względu na „ochronę danych osobowych”, więc spółdzielca poszedł do sądu. W 2013 r. w całym kraju zrobiło się głośno o zwycięstwie Humela. Sąd Rejonowy stwierdził, że prezes popełnił wykroczenie, bo – zgodnie z przepisami – członek spółdzielni ma prawo zapoznać się z uchwałami rady nadzorczej, także tą o… Czytaj więcej »
Śląska policja zatrzymała prezesa spółdzielni mieszkaniowej Górnik w Katowicach oraz dwóch jego zastępców. Są podejrzani o wzięcie ponad 1,3 mln zł łapówek od przedstawicieli firm remontujących bloki. – To tylko wierzchołek góry lodowej – twierdzą oficerowie policji.
no no zaczyna się dobrze
W środę od godzin popołudniowych do godz. 2 w nocy obradowali członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej Zliczali głosy zebrane podczas walnego zgromadzenia i sporządzali protokół. Dotychczasowy prezes został oficjalnie odwołany, ale nadal nie chce opuścić budynku spółdzielni.
Z moich prób wynika, ze mieszkania do 50 m są tylko dla pracowników spółdzielni i pociotków. Wiedząc , że szykuje się kolejna inwestycja poszłam do spółdzielni żeby złożyć podanie na dziennik. Początkowo sekretarka nie chciała przyjąć , ponieważ „jeszcze na tą inwestycję podań nie przyjmują”, ale uparłam się i po ” konsultacji z prezesem” pozwolono mi złożyć podanie (czytaj byłam pierwsza w kolejce) . …następnie odbyłam wiele wizyt w SM, kolejne podania, rozmowy … kończące się proszę czekać na telefon. Byłam również w momencie gdy zaczęto sprzedawać mieszkania, ale jak mnie poinformowano w pierwszej kolejnośći pracownicy Spółdzielni a ogólnie to… Czytaj więcej »
Zgadzam się z krytyką Zarządu Spółdzielni.Malo kto z Nich mieszka na Bródnie, przeważnie swoje mieszkania wynajmują.Od ponad 20lat bloku nie malowano klatek schodowych . Co miesiąc płacę za windę, ponad,50zl mieszkam sama na pierwszym piętrze.Za bilet do Krynicy zapłaciłem-50zl W gazetce spółdzielni mało jest spraw które interesują spółdzielców.