Stanowisko Zarządu i Rady Nadzorczej SM Bródno | | targowek.info

Stanowisko Zarządu i Rady Nadzorczej SM Bródno

Trzy tygodnie po publikacji naszego artykułu pt. „Tak sprzedaje mieszkania Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno”, otrzymaliśmy odpowiedź od władz Spółdzielni.

 

Otrzymane wczoraj poniższe stanowisko Zarządu i Rady Nadzorczej SM Bródno, podpisane przez Prezesa Zarządu Krzysztofa Szczurowskiego oraz zastępcę Prezesa Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych Ryszarda Turka, publikujemy w całości – bez żadnych skrótów i komentarza. Jego ocenę pozostawiamy czytelnikom.

 

Komunikat

W związku z pojawiającymi się w środkach masowego przekazu nieprawdziwymi informacjami na temat inwestycji „Różopol Bródno” Zarząd oraz Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” informują:
W Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” zamierzenia inwestycyjne uchwala najwyższy organ Spółdzielni. Dla inwestycji „Różopol-Bródno” uchwała taka została podjęta przez Zebranie Przedstawicieli w 2007 r. Budowa realizowana była w latach 2009-2012 r.
Wszystkie inwestycje mieszkaniowe, w tym również „Różopol Bródno” Spółdzielnia realizuje „non-profit” – bez zysku.
Proces przygotowywania i realizacji inwestycji był opiniowany przez Komisje Rady Nadzorczej oraz akceptowany przez Radę Nadzorczą Spółdzielni.
Zgodnie z kompetencjami Rada Nadzorcza uchwaliła „Zasady rozliczania kosztów zadania inwestycyjnego i ustalania kosztu budowy lokali i miejsc postojowych (…)”. Uchwała ta określiła również zasady naboru i rozliczenia inwestycji. Zgodnie z jej zapisami „inwestycja w pierwszej kolejności służyła zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych członków SM „Bródno” i ich rodzin (…) oraz pracowników SM „Bródno”. Z możliwości tej mogli skorzystać w terminie 1 miesiąca od ogłoszenia naboru uczestników. W następnym okresie decydowała kolejność zgłoszeń.
W inwestycji zaprojektowano 122 mieszkania i 9 lokali usługowych. Nabór rozpoczęto 1 lutego 2009 r., przyjęto koszt początkowy 5.508,00/m2 brutto, do którego wprowadzono współczynniki atrakcyjności dla lokali. Ogłoszenia o rozpoczęciu naboru umieszczono na wszystkich klatkach schodowych w budynkach Spółdzielni oraz w Administracjach. Od początku Informacja pozostawała na stronie internetowej Spółdzielni, umieszczano artykuły i ogłoszenia w gazecie „Nasze Bródno”. W późniejszym okresie zlecono emisje ogłoszeń w „Gazecie Wyborczej” oraz w dodatku „Dom”.
Szacunkowe zestawienie z sumą podpisanych umów wstępnych i docelowych (o budowę) w trakcie realizacji inwestycji przedstawia się następująco:
31.05.2009 r. – 77 lokali (59%), 31.08.2009 r. – 84 lokali (64%), 28.02.2010 r. – 102 lokali (78%), 31.08.2010 r. – 121 lokali (91%), 28.02.2011 r. – 123 lokali (93%), 31.08.2011 r. – 127 lokali (97%), 28.02.2012 r. – 129 lokali (98%).
Rada Nadzorcza, która w ramach swoich funkcji sprawowała kontrolę i stały nadzór nad realizacją, po zakończeniu inwestycji zatwierdziła rozliczenie końcowe kosztów inwestycji, w tym koszt końcowy budowy i wysokość wkładu budowlanego w kwocie 4.803,00 zł brutto za 1m2 powierzchni lokalu mieszkalnego – w takiej samej wysokości dla wszystkich uczestników. Ponadto uczestnicy inwestycji pokryli koszty budowy balkonów, tarasów, ogródków i komórek lokatorskich.
Koszty Inwestycji w żaden sposób nie obciążyły członków Spółdzielni. Wszystkie koszty ponieśli uczestnicy inwestycji, w tym: poza kosztami bezpośrednimi dotyczącymi realizacji także koszty pozyskania terenu, badań, pomiarów map, uzyskania opinii i ekspertyz, przygotowania terenu z rozbiórkami i przekładkami, odtworzenia miejsc postojowych, koszty dokumentacji projektowej, opłaty za przyłączenie mediów, koszty obsługi inwestycyjnej, marketingu, koszty obowiązkowych lustracji, koszty zaświadczeń, opłat i prowizji notarialnych oraz koszty ogłoszeń związanych z inwestycją.
Rada Nadzorcza i Zarząd stwierdzają, że informacja o naborze uczestników i realizacji inwestycji była przedstawiana członkom Spółdzielni w pełnym zakresie na Walnych Zgromadzeniach, które w kolejnych latach zatwierdzały sprawozdania Rady Nadzorczej i Zarządu, jak również informacje podawane były sukcesywnie w gazecie „Nasze Bródno”.

 

Rada Nadzorcza i Zarząd
Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

68 komentarzy na temat “Stanowisko Zarządu i Rady Nadzorczej SM Bródno

 • 13 czerwca 2017 o godz. 10:19

  jeśli spółdzielnia napisała prawdę ( co jest z pewnością do sprawdzenia) to autor tamtego artykułu jest podłą hieną dziennikarską .

 • 13 czerwca 2017 o godz. 10:28

  do .: ile tata zapłacił za to pismo? Przecież to jasne, że nikt nie robi machlojek jawnych w 100 % …. Po to jest rodzina, ojca brata wujka syna, żeby mieszkania były na nich na synowe itd. W tym kraju nie do udowodnienia … albo 10 lat spędzonych w sądach.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 10:34

  pod koniec dnia będzie 100 komentarzy. sm Bródno się broni i prawidłowo. Obowiązkiem obywatela jest SPRAWDZANIE władz. A sm Brodno ma na Targówku WLADZĘ i duże OGROMNE wpływy na to co się dzieje wokoł. A dzieje się SYF i nieład.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 10:45

  Zaraz, zaraz… to da się budować mieszkania 6 km od centrum stolicy za 4800 zł/m2? To ile deweloperzy zarobili na kredytobiorcach sprzedając im mieszkania po 8000 zł/m2? Wynika z tego, że kredytobiorca, który kupił M na Bródnie, spłaca zysk dewelopera wynoszący (8000-4800)/8000=40% ceny mieszkania. Do tego jeszcze doliczyć zyski bankierów co najmniej 25%… Ale ludzie daliście się zrobić. Nie lepiej było kupić za gotówkę w SM B.?

 • 13 czerwca 2017 o godz. 10:45

  Do Jan . Idąc twoim tokiem rozumowania , każdemu można zarzucić najgorszą rzecz ( np. Tobie , że jesteś pedofilem itp…..) i twierdzić , że to niestety jest nie do udowodnienia.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 10:50

  Do abc. Dlatego spódzielnia jest solą w oku dla niektórych ( np. Dla portalu targowek . info)

 • 13 czerwca 2017 o godz. 10:56

  Hi hi hi jakie piękne omijanie najważniejszego tematu: tego że pół bloku wykupili dla siebie i dzieci bossowie ze spółdzielni i rady dzielnicy. To nawet nie jest sprostowanie tylko komunikat, bo nie było czego prostować :)))))))

 • 13 czerwca 2017 o godz. 11:00

  Miało być bez skrótów.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 11:02

  Portal wykazał się daleko idącą nadgorliwością w reprezentowaniu interesów deweloperów

 • 13 czerwca 2017 o godz. 11:06

  Do anonima .Z taką głupotą nie da się dyskutować.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 11:11

  do Anonim: dokładnie o tym samym mówie. Ale takie leming jak kropek, który kupił ( wzial na kredyt) mieszkanie za 8000 zł / metr będzie bronił :d gdybym mial kogos z rodziny w SM Bródno też bym pilnował tego forum i bronił swojego w sumie : ) to takie polskie ..

 • 13 czerwca 2017 o godz. 11:26

  Do Jana. Żeby zostać lemingiem trzeba w stopniu komunikatywnym znać język polski. Tobie jak widać to nie grozi.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 11:35

  Mieszkam w tym budynku, nie mam żadnych znajomości w SM Bródno, w momencie zakupu mieszkania miałem do wyboru kilka lokali. Mieszkania dwupokojowe faktycznie barzo szybko były zajęte, ale trzypokojowe i większe były bardzo długo wolne.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 11:52

  To Zarząd i Rada Nadzorcza jest jednym ciałem, że podpisuje się wspólnie pod tym oświadczeniem? A może Zarząd dyktuje Radzie Nadzorczej co ma podpisać? Wystarczy pójść na Walne Zgromadzenie Członków SM Bródno, żeby przekonać się że raczej to drugie :-P

 • 13 czerwca 2017 o godz. 12:19

  jak widać Rada i Zarząd to jedno ciało. Ciekawe kto kogo broni interesow. Bo chyba Rada ma określone zadania a nie być przyjecielem zarządu.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 12:24

  Tu wyszło ponad 4800zł/m2, ale kupujący nie musieli płacić za grunt. Natomiast deweloper kupuje grunt, a nie dostaje go za darmo.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 12:31

  Nastąpiło właśnie samozaaoranie spółdzielni. No-profit? Skoro tak to po co w dzielnicy więcej mieszkańców, korków. Ta inwestycja nic nie wnosi – oprócz przeciążenia dzielnicy – dla starych spółdzielców z lat 70., kiedy to spóldzielnia była spółdzielnią bez krwiożerczego kapitalizmu.

  Po co? Spółdzielnia sama sobie odpowiada. Dla zaspokojenia potrzeb pracowników spółdzielni – co widać po liście lokatorów. A portal mógł sprawdzić tylko bezpo$rednich krewnych. Wy$ledzenie pociotków i znajomków jest już trudniejsze.

  Jeżeli już to trzeba było budować na zasadach komercyjnychbz jasnym przekazem: zyski ze sprzedaży i komornego idą na to i na to. No ale w całej sprawie nie chodzi o zyski, ale o prezenty dla swoich.

  Zwykły spółdzielco, co ty masz za spory czynsz sypącą się windę, brudne elewacje? No ale spółdzielnia nie jest od tego. Spółdzielnia to instytucja dobroczynna, która wpsniałomy$lnie buduje apartamenty po kosztach….

 • 13 czerwca 2017 o godz. 13:29

  Z ich oświadczenia jak zwykle nic nie wynika nie jest to odpowiedź adekwatna do stawianych zarzutów dlaczego tyle osób związanych ze Spółdzielnią a także z Radą Nadzorczą kupiło tam właśnie mieszkania. Czyżby był to jakiś „zbieg okoliczności” przecież to zwyczajnie śmierdzi przekrętem. Mieszkam na tym osiedlu 41 lat od jakiegoś czasu bacznie przyglądam się poczynaniom Spółdzielni i Administracji pod którą należę ale sama nie jestem nic w stanie zrobić dziwię się ludziom że tak spokojnie mogą patrzeć na podwyżki, na Walne Zgromadzenia które są wielką ściemą, na Panie z Administracji, które w czasie swoich godzin pracy robią zakupy załatwiają swoje sprawy, a człowiek który chce załatwić jakąś sprawę u nich to wróg nr.1. To jest prywatny folwark czas z tym skończyć !!!! Ludzie przejrzyjcie na oczy jak nie będziemy reagować na takie rzeczy to oni dalej będą to robić bo czują się bezkarni.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 13:45

  @Łukasz
  Twierdzisz, że „kupujący nie musieli płacić za grunt”. Za wszystko trzeba płacić. Uważasz, że za darmo zapisali się do spółdzielni, która już miała grunt i po prostu kupili mieszkania za ten grunt nic nie płacąc? No to byłby przekręt. Ktoś ten grunt spółdzielni (mieszkaniec nowego bloku) dostał a inny członek tejże spółdzielni nie?

 • 13 czerwca 2017 o godz. 15:18

  UDERZ STÓŁ A SZCZEKACZE SIE ODEZWĄ. W TYM PRZYPADKU OBRONCY, RODZINY I TROLE Z SM BRODNO I INNYCH TEGO TYPU ORGANIZACJI.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 16:19

  Da anu . Mieszkancy nowych blokow płacą fundusz remontowy chociaż przez kilka lat z niego nie korzystają . Za te pieniądze remontuje się i ociepla stare bloki.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 16:37

  fundusz remontowy to jest temat na pracę doktorską. Tak jak i społdzielnia i wspólnota.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 16:42

  No właśnie . Kupiłem mieszkanie , muszę spłacać przez 30 lat kredyt. Przez 3 lata miałem rękojmię od wykonawcy. Mimo to musiałem płacić fundusz remontowy idokładać do interesu tym wszystkim krzykaczom , którzy dostali mieszkania za darmo . To jest prawdziwy skandal!!!

 • 13 czerwca 2017 o godz. 16:55

  do Jan
  sorry , ale lansujesz się tu na jedynego sprawiedliwego, wszystko wiesz i na wszystkim się znasz, to może napisz coś o sobie, skąd masz taką wiedzę na każdy poruszany tu temat ? czy po prostu jesteś pospolitym hejteren ?..

 • 13 czerwca 2017 o godz. 17:00

  Do anu . Spółdzielnia powinna być ” wspaniałomyślną instytucją” której
  jedni członkowie sponsorują drugich . Wtedy byłoby wszystko w porządku pod warunkiem, że ty nalezałabyś do tych sponsorowanych. Wiesz , gardzę ludźmi typu : mnie się wszystko należy .

 • 13 czerwca 2017 o godz. 17:06

  Niestety są tacy ludzie , którzy nie mogą żyć bez siania fermentu. Nienawiść to ich motor napędowy. Po prostu prawdziwi katolicy.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 17:09

  do pytam: mam wiedzę, bo jestem mieszkańcem Targówka od urodzenia i wiem co się dzieje w mojej dzielnicy obecnie a wiem jak kiedys było. Nigdy może nie idealnie, ale teraz to co sie dzieje to skrajna patologia. I będe to pisał, bo chcialbym, aby w mojej dzielnicy mieszkało się miło , przyjemnie i z pomysłem a nie wszedzie nastawiane bloków, osiedli , a jak juz są skwerki i parki to zaniedbane.

  A Ty kim jestes, że taki ciekawski? Przeprowadziles się tutaj rok temu i masz wywalone na Targówek…

 • 13 czerwca 2017 o godz. 18:01

  Do anu . ” jak już trzeba budować to na zasadach komercyjnych” i zasilić kasą tych co mieszkania mają za darmo. Jakież to sprawiedliwe podejście do tematu

 • 13 czerwca 2017 o godz. 18:22

  Do Jan . Wiesz jak kiedyś było . Mieszkanie się dostało , na wczasy się za darmochę wyjechało w fso się kradło na potęgę . Fajnie ci było. Ja natomiast zapieprzam na 2 etaty , spłacam kredyt mieszkaniowy iudało mi się z dzieckiem spędzić super niedzielę w parku bródnowskim , który w moich oczach jest piękny i zadbany. Po skwerach nie chodzę , bo nie mam czasu.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 18:45

  fakt mieszkania na targowku od urodzenia czyli ile lat ? 40 ? 60 ? 100 ? nie czyni nikogo lepszym od tych którzy mieszkają np od 5 lat czy 10 lat, kiedyś bródno to były drewniane domki i brukowane ulice a pozniej byly blokowiska z lat 60 i 70, które miały złą sławę a patologia to wtedy była i dopiero od kilku lat jest jest coraz ładniej i bezpieczniej. ludzie którzy coś robią narażają się na krytykę najczęściej tych, którzy nic nie robią tylko oczekują źe ktoś spełni ich chciejstwo np. źeby nie budować nowych osiedli w mieście., tylko na wsi. niestety nierealne,.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 18:59

  Anonim, kupujący nie musieli płacić za grunt bo ten jest już w użytkowaniu wieczystym, ale będą musieli płacić opłatę za te użytkowanie wieczyste, coś za coś. Spółdzielnia sprzedaje mieszkania po 4800 zł za metr bo nie musi kupować gruntu jak deweloperzy ale ta niższa cena wiąże się potem z opłatami wieczystymi. Owszem nie płacisz za grunt w cenie mieszkania ale płacisz później miesięcznie niemało. A jak mieszkańcy się skrzykną to będą mogli sobie teraz wykupić ten grunt jak to uchwaliła ostatnio Rada Warszawy i wówczas staną się właścicielami tego gruntu oczywiście po preferencyjnym stawkach :) A kupując od dewelopera zawsze płacisz w cenie mieszkania za grunt bo deweloper musi najpierw ten grunt kupić.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 19:24

  do Jan a jaki masz konkretny pomysł na mile i przyjemne życie w naszej dzielnicy ?l

 • 13 czerwca 2017 o godz. 19:27

  Płaci się za grunt w cenie mieszkania przy użytkowaniu wieczystym tj . 25% wartości gruntu jest tzw . pierwsza rata.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 21:00

  A Ci ze starych bloków co mieszkają już te 30, 40 lat to kupili po komercyjnych cenach czy później pozwolili im odkupić za grosze ? Bo było spółdzielcze z przydziału jak z alternatyw 4.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 21:44

  Do anu . ” ta inwestycja nic nie wnosi ” zapomniałaś napisać ” dla mnie” widzisz tylko czubek własnego nosa. Masz gdzie mieszkać. Mieszkanie zapewne dostałaś a nie kupiłaś i guzik cię obchodzą inni . Liczą się tylko starzy spółdzielcy, ci którzy nie musieli za lokum płacić. . Im się wszystko należy . Niedługo nie będą wpuszczali na swoje osiedla „obcych”

 • 13 czerwca 2017 o godz. 22:00

  Do Jana . Twój pomysł na to żeby się mieszkało „miło przyjemnie i z pomysłem” to ty i grupa starych dziadków i babć. Super pomysł

 • 13 czerwca 2017 o godz. 22:02

  Kupiłem sześć mieszkań na Bródnie. Nie wyobrażam sobie życia bez Bródna. Mieszkam tu dopiero 30 lat i jakoś nie pamiętam tej patologi o której pisze @100 lat…

  Owszem, patola jest teraz… policja bojąc się menelstwa nie wychodzi na patrole… kradną tablice rejestracyjne… wlamuja sie do pojazdów…

  Ale do rzeczy… ja wszystkie mieszkania kupiłem za gotówkę lub w kredycie, srednio ok. 6000-7000 za metr. Nikt mi nie robił prezentów po 4800 za metr (non profit). Koń by się uśmiał i zdechł.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 22:12

  Do D.Z Tyle osób związanych ze spółdzielnią KUPIŁO , właśnie KUPIŁO , a nie dostało za darmo tam mieszkania . Kupiło na normalnych obowiązujących zasadach za własne ciężko zarobione pieniądze lub za kredyt ,który będą spłacać przez kilkadziesiąt lat.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 22:31

  Do Boby G .Ty kupiłeś mieszkania ,ci co zdecydowali się na Rózopol ryzykowali , bo w 2009 to nawet nie było dziury w ziemi . A teraz jak wiadomo , że będzie metro to każdy taki mądry i mówi o prezentach.

 • 13 czerwca 2017 o godz. 22:48

  Mieszkam w różopolu . Inwestycja ślimaczyła się . Musiełem przez 4 lata wynajmować mieszkanie . Teraz jestem zadowolony ,ale był czas , że byłem zły na siebie , że się w to wpuściłem.Jak teraz słyszę jakimi to wybrańcami losu są ci , którzy tam mieszkają to mi się po prostu niedobrze robi. Zawiść , zawiść i jeszcze raz zawiść .

 • 13 czerwca 2017 o godz. 23:51

  Użytkownika, który z adresu IP 37.47.*.* napisał dziś pod tym artykułem 18 postów pod różnymi nickami (m.in. jako Tom, Lily, Młodszy Jan, . ), ale w jednym i tym samym tonie, prosimy o spowolnienie tempa pisania i danie szansy na wypowiedzenie się także innym czytelnikom.

  Z góry dziękujemy ;)
  redakcja targowek.info

 • 14 czerwca 2017 o godz. 00:10

  Do M. Po pierwsze nikt nie dostał za darmo mieszkań, w momencie otrzymania mieszkania moi rodzice spłacali przez 20 lat tzw.wkład mieszkaniowy który był wliczany do czynszu. Teraz mieszkania kupuje się przeważnie bezczynszowe gdzie opłaty wynoszą ze wszystkim ok. 350 zł, a my w starym budownictwie płacimy czynsze miesięcznie w moim przypadku 900 zł więc co tu jest za darmo.

 • 14 czerwca 2017 o godz. 07:21

  Do D.Z: co za bzdura…bez czynszowe to wciąż nisza.

 • 14 czerwca 2017 o godz. 09:16

  do Młodszy Jan : hahahhaha zwykły trole.

  Dzieci kochane, miło tzn. bezpiecznie, czysto i szybko.

 • 14 czerwca 2017 o godz. 15:41

  ceny dla wszystkich były takie same. Ponadto to nie była pierwsza taka inwestycja SM w najnowszej historii.

 • 15 czerwca 2017 o godz. 11:05

  Nie rozumiem w czym macie problem, była inwestycja, byli chętni zapłacili mają. Spółdzielnia w swej historii od lat 70 wybudowała pewnie już ponad 100 budynków, pewnie w każdym znajdzie się ktoś kto pracuje w zarządzie, administracji, działa w komitecie kolonii, radzie osiedla, pracuje w urzędzie miasta, itd. każdy musiała zapłacić wkład budowlany, czy przy nowych płaci się w kilku ratach, tylko teraz obowiązkowo za mieszkanie i miejsce postojowe.
  Taką gównoburzę można rozpętać do każdego budynku, bo w każdym ktoś mieszka.

 • 15 czerwca 2017 o godz. 19:15

  Wy się kłóćcie a prezesiki i działacze rady nadzorczej SM Bródno rączki zacierają: nowiutkie mieszkanka i lokale użytkowe w nowej inwestycji Bródno Centrum już podzielili/ciekawe dla kogo?/………………chociaż pozwolenia na budowę nie dostali!……………
  Tzw. ‚odpowiedź” zarządu i rady nadzorczej SM Bródno jest nie na temat.
  Pytamy ich:
  – jakie są zasady weryfikacji/Uchwała/ na listy oczekujących na nowe mieszkania, które budowane są przecież na gruntach będących wspólną własnością/użytkowaniem wieczystym/Spółdzielców I PRZEZ SPÓŁDZIELNIĘ, KTÓREJ ZADANIEM JEST ZASPAKAJANIE POTRZEB MIESZKANIOWYCH SPÓŁDZIELCÓW? -Dlaczego nikt nie wie jak te” listy oczekujących” wyglądają?
  kto jest za kim, a kto przed kim?
  -Dlaczego jakimś dziwnym trafem tanie mieszkania „trafiają” w rączki akurat bliskich i znajomych prezesa/prezesów/ i spółdzielczych działaczy?
  – dlaczego wiele z nich zaraz po zasiedleniu jest wynajmowana lub sprzedawana z dużym zyskiem?
  Z tego trzeba będzie się tłumaczyć, by ominąć zarzut korupcji.
  I jeszcze jedno: pozwolenia na budowę „Bródna Centrum” SM Bródno nie dostała, a przecież wypowiedziała umowy firmom, które wynajmowały lokale w Pawilonie na Kondratowicza 27/ część z nich się wyniosła/ lokale stoją puste.
  Kto pokryje straty? Nieudacznicy? Czy My Spółdzielcy?
  Teraz już może rozumiecie dlaczego starsze bloki nieremontowane są od ponad 20 lat………..

 • 16 czerwca 2017 o godz. 08:05

  Ta spółdzielnia nie wybudowala żadnego budynku do 2000 roku!!!!! Wszystko dostała w wyniku wyodrebnienia z rsm praga
  A celem dla jakiego została powołana byl administrowanie lokalami i nic ponadto!!!

 • 16 czerwca 2017 o godz. 13:08

  Szanowna Redakcjo I Mieszkańcy
  jak wiecie na Bródnie znajdują się również bloke wybudowane przez inne spóldzielnie niż SM Bródno (Bolesławicka 10 I 12, zielony blok przy gminie, ten akurat przez SM, która zbankrutowała :), ale mieszkańcy sami sie uporali z dokończeniem inwestycji, BRAWO WY)
  I hit jest taki, że np za wodę czy ogrzewanie błacą przynajmniej 10-15% mniej niż w blokach SM Bródno. Taka sytuacja pewnie jest w blokach budowanych przez deweloperów.
  To dlaczego my płacić więcej skoro media płyna tymi samymi rurami od tych samych dostawców.
  Może to byście również prześwietlili !!!!

 • 17 czerwca 2017 o godz. 20:31

  W rsm Praga też są wysokie czynsze pytanie czy nie za wysokie. 800 kogo na to stać?

 • 18 czerwca 2017 o godz. 20:38

  cwaniak_wawa……………może w SM Brodno płacimy więcej za media, bo one płyną złotymi rurami prezesa…………..i jego działaczy-emerytów, którym musimy bulić za ich „starania” ok. 3 tyś. zł miesięcznie

 • 18 czerwca 2017 o godz. 20:49

  SKŁAD RADY NADZORCZEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „BRÓDNO”
  Kadencja 2016 – 2019
  Imię i Nazwisko
  Wiesław Majcherek -przewodniczący
  Henryka Barańska -z-ca przew.
  Katarzyna Wronka – z-ca przew.
  Stefan Grzybowski -sekretarz
  Jerzy Żarnecki
  Jerzy Górczak
  Teresa Kos
  Zbigniew Skrabski
  Zbigniew Adamski
  Dariusz Andrzejkiewicz
  Marek Bieżański
  Teresa Sterniczuk – Turek
  Maria Jakubowska
  Pelagia Kwiecień
  Zbigniew Lewandowski
  Halina Łomża
  Anna Michalik
  Katarzyna Michałowska
  Alina Marton
  Henryk Nowak
  Grzegorz Oleksiński
  Alicja Olszewska
  Aldona Ożug
  Barbara Powała
  Marzena Redzicka
  Stanisław Trzos
  Piotr Wysocki
  Adam Zawadka

 • 18 czerwca 2017 o godz. 20:57

  podaj jeszcze że z 28 osób wymienionych 25 to członkowie w 4 Radach osiedli, policz ile pieniędzy zgarniają i jak są obciażone nasze czynsze

 • 18 czerwca 2017 o godz. 21:49

  mieszkanka spółdzielni – podaj co Wiesz. Ja wiem np. że przewodniczącym Rady Nadzorczej i przewodniczącym Rady Osiedla Kondratowicza jest ten sam straszy człowiek „odwieczny działacz” Wiesław Majcherek.Tylko jemu musimy zapłacić każdego miesiąca:1850 zł plus 925 zł ………..za rok 33300 zł. jeśli umiem liczyć….To m.in. jego umiejętnej i fachowej pracy nadzorczej nad zarządem SM Bródno i nad przebiegiem budowy Centrum Brodno nie ma pozwolenia na tę budowę i są straty związane z dewastacją okolicznych działek oraz przedwczesnym wypowiedzeniem umów najmu w pawilonie na Kondratowicza 27……………….za szybko podzielili skórę na niedźwiedziu ………..zróbcie listę tej 25-tki „cudownych uzdolnionych”, którzy zasiadają jednocześnie w obydwu radach i podajcie tu ich nazwiska………..

 • 19 czerwca 2017 o godz. 20:52

  Do ubezwłasnowolnieni Spółdzielcy
  Co chcecie wiedzieć , to co wiem to nie jest wiedza na tym forum , wyliczyłam ile tacy działacze pobierają od nas pieniędzy i na jednej z części Walnego zbrałam głos w celu poparcia uchwały obniżającej wynagrodzenie tym 28 wspaniałym , której autorem był inny członek, zostałam przegłosowana przez przewodniczącego. Popieram post. Zapoznaj się z uzasadnieniem do uchwały, może jest jeszcze dostępna w siedzibie SM.

 • 19 czerwca 2017 o godz. 23:26

  Działając na podstawie § 80 pkt. 3 i 4 statutu zgłaszam projekt uchwały do przedłożenia pod
  głosowanie na Walnym Zgromadzeniu Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”, które odbędzie się w dniach 25, 29, 30 i 31 maja 2017 r. w brzmieniu:
  § 1
  Walne Zgromadzenie uchwala zmiany w Statucie Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” zgodnie z załącznikiem do uchwały.
  § 2
  Uchwała wchodzi w życie niezwłocznie, po zarejestrowaniu zmian w Statucie w Krajowym Rejestrze Sądowym.
  Załącznik do projektu uchwały
  § 100 pkt. 5 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” otrzymuje brzmienie:
  5. Członkom Rady Nadzorczej przysługuje wynagrodzenie za udział w posiedzeniach, które jest wypłacane w formie miesięcznego ryczałtu bez względu na ilość posiedzeń, w kwotach równych:
  1) 40 % minimalnego wynagrodzenia za pracę – Przewodniczącemu Rady Nadzorczej,
  2) 35 % minimalnego wynagrodzenia za pracę – członkom Prezydium Rady Nadzorczej,
  3) 30 % minimalnego wynagrodzenia za pracę – pozostałym członkom Rady Nadzorczej.
  Jeżeli w danym miesiącu posiedzenie organu nie odbywa się bądź członek organu nie wziął udziału w żadnym posiedzeniu, to wynagrodzenie, o którym mowa wyżej członkom organu nie przysługuje.
  § 114 pkt. 10 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” otrzymuje brzmienie:
  10. Członkom Rady Osiedla przysługuje wynagrodzenie za udział w posiedzeniach, które jest wypłacane w formie miesięcznego ryczałtu bez względu na ilość posiedzeń, w kwotach równych:
  1) 35 % minimalnego wynagrodzenia za pracę – Przewodniczącemu Rady Osiedla,
  2) 30 % minimalnego wynagrodzenia za pracę – członkom Prezydium Rady Osiedla,
  3) 25 % minimalnego wynagrodzenia za pracę – pozostałym członkom Rady Osiedla.
  Jeżeli w danym miesiącu posiedzenie organu nie odbywa się bądź członek organu nie wziął udziału w żadnym posiedzeniu, to wynagrodzenie, o którym mowa wyżej członkom organu nie przysługuje.
  Uzasadnienie
  Wysokość wynagrodzeń za udział członków spółdzielni w posiedzeniach organów samorządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” przez poprzednie lata wyliczany był, jako % od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Pozwalało to na automatyczną waloryzację. Niezrozumiałe jest podniesienie o ponad 100% współczynników do wyliczenia wynagrodzeń bez przedstawienia uzasadnienia do wprowadzonych zmian w Statucie obowiązujących od 28.08.2015r. Powoduje to podniesienie kosztów funkcjonowania Spółdzielni, a tym samym wysokości płaconego czynszu. W związku z powyższym obniżenie współczynników do wyliczenia wynagrodzeń do wartości sprzed zmiany jest zasadne.

 • 21 czerwca 2017 o godz. 19:50

  członek rady nadzorczej odpowiada wobec spółdzielni za każde swoje zachowanie tj. działanie lub zaniechanie, które wyrządziło spółdzielni szkodę, czy to majątkową, czy to niemajątkową. Do tego aby przypisać odpowiedzialność członkom rady trzeba wykazać, że ich zachowanie jest sprzeczne z prawem lub postanowieniami statutu. Ponadto odpowiedzialność ta oparta jest na zasadzie winy co znaczy w tym przypadku, że członkowie rady jeżeli chcą uniknąć odpowiedzialności za zachowania sprzeczne z prawem lub postanowieniami statutu, to muszą wykazać brak winy w swoim postępowaniu. I w końcu z racji braku ograniczenia zakresu obowiązku odszkodowawczego obowiązek naprawienia szkody obejmuje zarówno stratę rzeczywistą, jak i utracone korzyści.
  Więc kto odpowie za to, że nie dostali pozwolenia na budowę Brodno Centrum/a nakłady poniesione/ i za straty już powstałe w związku z pochopnymi decyzjami o wypowiedzeniu umów najmu w pawilonie Kondratowicza 27?

 • 21 czerwca 2017 o godz. 19:55

  „Proces przygotowywania i realizacji inwestycji był opiniowany przez Komisje Rady Nadzorczej oraz akceptowany przez Radę Nadzorczą Spółdzielni” – tak wyżej napisała nam Rada Nadzorcza i zarząd.
  opiniowali i akceptowali chyba wiedzieli co „opiniują i akceptują”

 • 22 czerwca 2017 o godz. 18:20

  Czyli poprzedni artykuł na Targowek info był trafny. Stanowisko spółdzielni nie przeczy temu że dzwoniąc w pierwszy dzień po ukazaniu się ogłoszenia już było wszystko zarezerwowane. Bo było zarezerwowane na „gębę”, a te procenty podpisanych rezerwacji i ich zaawansowanie w poszczególnych miesiącach to już tylko daty podpisania papierów. WSTYD. Robią z ludzi kretynów i tyle.

 • 22 czerwca 2017 o godz. 20:03

  Warto może skromnie wspomnieć, że do czerwca 2016 roku burmistrz Dzielnicy Targówek Sławomir Antonik był przewodniczącym Rady Nadzorczej SM „Bródno”, która „proces przygotowania i realizacji inwestycji” Bródno Centrum „opiniowała i akceptowała”…………ze skutkiem już częściowo znanym. Teraz pan Antonik „opiniuje i akceptuje” sprawy w dzielnicy przy wsparciu swoich trzech radnych z SM Bródno/ A. Gapys, J. Duczman, B. Winter/ oraz wszystkich radnych z PO….Panie Boże odpuść!

 • 22 czerwca 2017 o godz. 20:10

  skład: 8 radnych PO
  Górska-Manczenko Katarzyna
  Jamiński Michał
  Kozielska Dorota
  Kunowski Jędrzej
  Miszewski Krzysztof
  Miśkiewicz Jolanta
  Mroczek Joanna
  Szajkowski Bartosz

  skład: 4 radnych „Mieszkańcy Bródna Targówka Zacisza”
  Duczman Jacek
  Gapys Andrzej
  Poczesny Zbigniew
  Winter Bożena

 • 24 czerwca 2017 o godz. 09:53

  Jeżeli nie będziemy obecni na Walnych, to oni i ich poplecznicy przegłosują wszystko, nawet 4 tys diety. Trzeba było być, żeby zobaczyć kogo przyprowadzili na zebranie. Swoich znajomych i sąsiadów wyposażyli w karteczki, mieszczące się w dłoni, sami – przedstawiciele wybranych przez nas rad osiedli obecnej i poprzedniej kadencji,członkowie rady nadzorczej łącznie ze Sławomirem Antonikiem i Wiesławem Majcherkiem NIE CHCĄ by zebrania walnego odbywały się na Bródnie, by sprawozdania można było przeczytać w internecie przed Walnym, NIE CHCĄ OBNIŻENIA DIET oraz NIE CHCĄ by zarząd analizował realizację regulaminu centralnego ogrzewania. Dumny z tych popleczników Prezes SM BRÓDNO pisze w swojej gazetce Nasze Bródno, że wszystko było dobrze. Zwyciężyła demokracja. Tylko niewielka grupka ludzi była za tymi uchwałami, uchwałami, które nie godzą ani w interesy Zarządu, ani w interesy spółdzielców. Zastanówcie się PAŃSTWO o co tutaj chodz i rozliczcie każdy w swoim osiedlu przy okazji wyborów do rad osiedli w 2018 r. – tych co wystąpili przeciwko Wam.

 • 7 lipca 2017 o godz. 03:44

  Ile zarabiają prezesi spółdzielni mieszkaniowych???????????
  Jednym z pierwszych spółdzielców, którzy chcieli poznać odpowiedź na to pytanie, jest członek koszalińskiej SM „Przylesie”, ekonomista na emeryturze Waldemar Humel.

  W 2011 r. złożył on w swojej spółdzielni wniosek o udostępnienie mu uchwały rady nadzorczej, która ustala wynagrodzenie członków zarządu. Prezes „Przylesia” Kazimierz Okińczyc odmówił ze względu na „ochronę danych osobowych”, więc spółdzielca poszedł do sądu. W 2013 r. w całym kraju zrobiło się głośno o zwycięstwie Humela. Sąd Rejonowy stwierdził, że prezes popełnił wykroczenie, bo – zgodnie z przepisami – członek spółdzielni ma prawo zapoznać się z uchwałami rady nadzorczej, także tą o wynagrodzeniach zarządu. Sąd ukarał prezesa grzywną w wysokości 2,5 tys. zł. Okińczyc się odwołał, ale nic nie wskórał.

 • 7 lipca 2017 o godz. 03:54

  Śląska policja zatrzymała prezesa spółdzielni mieszkaniowej Górnik w Katowicach oraz dwóch jego zastępców. Są podejrzani o wzięcie ponad 1,3 mln zł łapówek od przedstawicieli firm remontujących bloki. – To tylko wierzchołek góry lodowej – twierdzą oficerowie policji.
  no no zaczyna się dobrze

 • 7 lipca 2017 o godz. 04:01

  W środę od godzin popołudniowych do godz. 2 w nocy obradowali członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej Zliczali głosy zebrane podczas walnego zgromadzenia i sporządzali protokół. Dotychczasowy prezes został oficjalnie odwołany, ale nadal nie chce opuścić budynku spółdzielni.

 • 22 lipca 2017 o godz. 11:58

  Z moich prób wynika, ze mieszkania do 50 m są tylko dla pracowników spółdzielni i pociotków. Wiedząc , że szykuje się kolejna inwestycja poszłam do spółdzielni żeby złożyć podanie na dziennik. Początkowo sekretarka nie chciała przyjąć , ponieważ „jeszcze na tą inwestycję podań nie przyjmują”, ale uparłam się i po ” konsultacji z prezesem” pozwolono mi złożyć podanie (czytaj byłam pierwsza w kolejce) . …następnie odbyłam wiele wizyt w SM, kolejne podania, rozmowy … kończące się proszę czekać na telefon. Byłam również w momencie gdy zaczęto sprzedawać mieszkania, ale jak mnie poinformowano w pierwszej kolejnośći pracownicy Spółdzielni a ogólnie to Pani poradziła mi żebym szukała na rynku u deweloperów , bo w SM nie mam szans będąc zwykłym członkiem.

 • 6 czerwca 2018 o godz. 13:02

  Zgadzam się z krytyką Zarządu Spółdzielni.Malo kto z Nich mieszka na Bródnie, przeważnie swoje mieszkania wynajmują.Od ponad 20lat bloku nie malowano klatek schodowych . Co miesiąc płacę za windę, ponad,50zl mieszkam sama na pierwszym piętrze.Za bilet do Krynicy zapłaciłem-50zl W gazetce spółdzielni mało jest spraw które interesują spółdzielców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.