Obok Kauflanda na Birżańskiej powstanie nowe centrum handlowe

15
Share

Budowa już trwa.

 

Co budują przy Kauflandzie? – pyta w mejlu do targowek.info nasz czytelnik pan Piotr. Odpowiadamy.

Chodzi oczywiście o okolice supermarketu Kaufland przy ul. Birżańskiej 1 na Targówku Fabrycznym (przy Naczelnikowskiej). Prostopadle do niego, na skraju parkingu, widać już szkielet nowej budowli.

Będzie to nowe, dość kameralne centrum handlowe – zwane też przez inwestora parkiem handlowym – z parterowymi sklepami o łączniej powierzchni 2 340 m2, do których wchodzi się bezpośrednio od strony ulicy.

W powstającym budynku przy Kauflandzie będzie miejsce dla 7 sklepów i lokali różnej wielkości. Jakie dokładnie znajdą się tam marki, jeszcze nie wiadomo. Wizualizacja sugeruje, że przewidywane są m.in. sklepy z odzieżą, butami i elektroniką – ale to oczywiście niczego nie przesądza. Wg pierwszych informacji centrum miało być otwarte pod koniec 2017 roku, ale inwestycja się opóźniła o około rok.

Inwestorem parku handlowego przy Birżańskiej jest belgijska firma Mitiska REIM, która prowadzi centra handlowe w całej Europie, w tym kilka na południu Polski – ale jeszcze żadnego w Warszawie. Co ciekawe i miłe, centrum zaprojektowało studio projektowe Pejot Studio, którego siedziba mieści się praktycznie po sąsiedzku, na ulicy Bukowieckiej.

 

 

zdjęcie: czytelnik targowek.info
wizualizacja na górze: materiały inwestora/mat. prasowe

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx